Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-10-2012, 18:29
chrolka's Avatar
chrolka chrolka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Brytyjska i amerykańska scena muzyczna

Czyli których wykonawców bardziej cenicie: brytyjskich, czy amerykańskich? Jakich? I za co? Osobiście uważam, że zespoły, które najwięcej wniosły do sceny muzycznej to Pink Floyd i Queen - obie grupy brytyjskie. Choć przyznam się, że częściej słucham zespołów amerykańskich. Zapraszam też do pisania o swoich odkryciach muzycznych. Ja np. odkryłam prześmieszne utwory brytyjskiego zespołu Amateur Transplants. Oto link do jednej z piosenek: [url]http://www.youtube.com/watch?v=UymKurTBdhw[/url] UWAGA: brzydkie słownictwo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2012, 18:40
rafaljanko rafaljanko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W kwestii rapu zdecydowanie wygrywają Stany ze smietanką klasy, nie mówiąc o fakcie, iż rap narodził się właśnie w tym miejscu, aczkolwiek znalazłem też kilku brytyjskich wykonawców tj. np The Streets, którzy urzekli mnie swoim talentem w tej dziedzinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2012, 18:41
luceker luceker jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pewnie Was nie zaskoczę, ale The Beatles are the best! Generalnie kocham brytyjski akcent
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2012, 19:43
chrolka's Avatar
chrolka chrolka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez rafaljanko Pokaż post
W kwestii rapu zdecydowanie wygrywają Stany ze smietanką klasy, nie mówiąc o fakcie, iż rap narodził się właśnie w tym miejscu, aczkolwiek znalazłem też kilku brytyjskich wykonawców tj. np The Streets, którzy urzekli mnie swoim talentem w tej dziedzinie
Fajnie, że wspomniałeś The Streets. Chciałam też o nich napomknąć, ponieważ słucham ich ze względu na akcent Ale masz rację. W ogóle współczesna muzyka rozrywkowa jako taka wywodzi się ze Stanów (zbieracze bawełny).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2013, 19:02
iwonawaw90 iwonawaw90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez chrolka Pokaż post
Czyli których wykonawców bardziej cenicie: brytyjskich, czy amerykańskich? Jakich? I za co? Osobiście uważam, że zespoły, które najwięcej wniosły do sceny muzycznej to Pink Floyd i Queen - obie grupy brytyjskie. Choć przyznam się, że częściej słucham zespołów amerykańskich. Zapraszam też do pisania o swoich odkryciach muzycznych. Ja np. odkryłam prześmieszne utwory brytyjskiego zespołu Amateur Transplants. Oto link do jednej z piosenek: [url]http://www.youtube.com/watch?v=UymKurTBdhw[/url] UWAGA: brzydkie słownictwo
jeśli chodzi o śmieszne piosenki polecam Yes! We have no bananas!
[url]http://www.youtube.com/watch?v=u1hf35golZk[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2013, 12:39
przemyslaw_sienko przemyslaw_sienko jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że te dwie sceny muzyczne już dawno się przeplotły i brytyjscy muzycy nagrywają w amerykańskich studiach przy udziale amerykańskich producentów (John Lennon, The Rolling Stones, U2). Na odwrót już trochę rzadziej jeśli w ogóle. Oczywiście w stanach jest więcej kasy więc nic dziwnego. Zgodzę się, że hip-hop to dzieło Amerykanów, ale nie można zapominać o brytyjskim uk-garage i grime (np. pierwsze płyty Dizzee'ego Rascala) , który jest dla Brytyjczyków tym czym dla Amerykanów był właśnie hip-hop. Chociaż dzisiaj trzeba mocno się naszukać aby w obu gatunkach znaleźć coś godnego uwagi, a media są zalewane całą masą... Wiadomo czego.
Wydaje mi się, że poza tymi rodowitym stylami muzycznymi istnieje równowaga. I to niezależnie czy mówimy o muzyce komercyjnej (Coldplay/Sugababes ,The Killers/Rihanna), czy bardziej awangardowej (Autechre/Squarepusher, FaltyDL/Daedelus).

Ostatnio edytowane przez przemyslaw_sienko : 03-26-2013 o 12:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2013, 14:23
akte83 akte83 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Queeeeeen zdecydowanie i cała gama brytyjskich zespołów, ale fakt tych amerykańskich jest zdecydowanie więcej na rynku lub po prostu łatwiej im się przebić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2013, 19:55
magda_k magda_k jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

hm... i tu i tu są fajni wykonawcy. choć np Corinne Bailey Rae uwielbiam za jej akcent i typowo brytyjskie brzmienie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 13:18
Aliana Aliana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wybieram brytyjskich muzyków z rozmysłem, ale bardzo często jest tak, że zespół mnie zachwyci muzycznie, po czym przysłucham się z jakim akcentem śpiewają i zwykle już wiem. Ja całym sercem polecam Mumford and Sons, jedno z najlepszych odkryć muzycznych mojego dotychczasowego życia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2014, 01:19
JSky's Avatar
JSky JSky jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Cóż, po obu stronach mam swoich ulubieńców jeśli chodzi o UK to Arctic Monkeys, Muse, Biffy Clyro czy Bring Me The Horizon, z US natomiast Rise Against, Green Day oraz 30 Seconds To Mars. W Ameryce jest moim zdaniem większe 'przebicie' i jest w czym wybierać jesli chodzi o zespoły, jednak trzeba się trochę naszukac poza tym co mamy podawane 'na talerzu'. Jesli chodzi o scenę brytyjską to mam taką teorię, że jak już jakiś wykonawca sie przebije to odnosi spore sukcesy póki co, sprawdza się. A więc jeśli chodzi o różnorodność, USA góruje, ale moim zdaniem to w większości brytyjskie kapele zapiszą się w historii

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum