Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-11-2019, 00:44
poplawskiwiktor poplawskiwiktor jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oba akcenty mają coś w sobie i oba bardzo lubię, mimo tego, że na studiach uczę się brytyjskiego. Akcent amerykański również jest mi bliski, bo bardzo lubię oglądać NBA, gdzie oczywiście czy w komentarzu czy w wywiadach z zawodnikami słyszymy amerykański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2019, 21:45
adrianm2 adrianm2 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Gdybym miał wybierać to brytyjski, chociaż mówię bardziej z amerykańskim. Ostatnio stałem się też wielkim fanem nowozelandzkiego, gdy przypadkowo na niego natrafiłem w internecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2019, 22:04
magda96 magda96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie i brytyjski i amerykański angielski są piękne, dawniej byłam fanką amerykańskiego, ale po zajęciach z fonetyki bliżej mi do brytyjskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2019, 17:20
wiktoriamac wiktoriamac jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja mam love-hate relationship z akcentem brytyjskim, czasem mogę go słuchać godzinami, czasem nie mogę go zdzierżyć. U siebie stosuję akcent amerykański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2019, 19:00
KarolUminski KarolUminski jest offline
Kumotr

Domyślnie

Bardzo podoba mi się amerykański, ale ze względu na naukę jedynie brytyjskiej wersji, będę chyba zawsze preferował brytyjską wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2019, 23:23
Majki Majki jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Zdecydowanie akcent amerykański! Szczególnie ze względu na wymawiane w każdej pozycji "r", które ułatwia zrozumienie usłyszanych słów i znacznie bardziej, niż w brytyjskim rozpowszechnione zjawisko fonetyczne tzw. "flap t", które zwiększa dynamikę wielu wymawianych przez Amerykanów słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 04:59
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciężko powiedzieć. Osobiście sama mówię z akcentem amerykańskim, jest po prostu łatwiejszy. Jeśli chodzi o akcent brytyjski to lubię jego brzmienie, jednak nie zawsze. Spędziłam kilka miesięcy w Anglii i wiem, że czasami akcent brytyjski może brzmieć naprawdę źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.