Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-23-2019, 17:57
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Za inne brzmienie oraz za zupełnie inny "klimat" niż języki europejskie. Nauka języków orientalnych to wspaniała przygoda w nieznane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 23:50
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się chińskiego i bardzo podoba mi się to, że znaki zbudowane są tak, że ich mniejsze części sugerują ich znaczenie lub wymogę. Również niezwykle fascynująca jest prostota tego języka np. w chińskim powiemy "ja na uniwersytecie uczę się" - zdanie kładzie się nacisk na miejsce (na uniwersytecie można uczyć się, pracować albo wykładać, więc dość ograniczona liczba czynności, natomiast uczyć się można prawie wszędzie)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2019, 13:02
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W przypadku języka japońskiego uważam jego wymowę i brzmienie za wyjątkowo atrakcyjne. Podobnie jak i kultura z jakiej się wywodzi no i nie zapominajmy o piśmie, które osiągnęło niemal rangę sztuki (jest piękne).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 14:32
nuotian nuotian jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli chodzi o chiński, to najbardziej uwielbiam jego metaforyczność i grę w skojarzenia, poza tym brzmienie niektórych słów bardzo przypada mi do gustu. To samo z koreańskim, który ponadto bardzo lubię za wyrazistą intonację, prosty alfabet i jego nieco buntowniczy charakter
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 12:58
Anita8991 Anita8991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że wielu ludzi często ocenia naukę danego języka zbyt szybko jaką łatwą lub trudną, a niechęć często wynika z braku chęci poznania czegoś nowego. Osobiście nie uczę się języka orientalnego, ale mam z nim styczność w swoim miejscu pracy. Język koreański bardzo podoba mi się ze względu na wymowę, a także jego alfabet
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 13:37
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anita8991 Pokaż post
Wydaje mi się, że wielu ludzi często ocenia naukę danego języka zbyt szybko jaką łatwą lub trudną, a niechęć często wynika z braku chęci poznania czegoś nowego.
Zgadzam się. Bardzo mi się podoba japoński i jak tylko znajdę czas, chciałabym rozpocząć naukę tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2019, 17:58
rolor.lop rolor.lop jest offline
Kumotr

Domyślnie

za ich dźwiećznąć ;p czasem az kusi się o uśmiech na twarzy przy ich suchaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2019, 19:57
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Kumotr

Domyślnie język arabski

Uważam, że języki orientalne są trudniejsze od języków indoeuropejskich (choć niektóre języki orientalne, jak np. perski jest indoeuropejski i pomimo innego alfabetu, jest bardzo prosty). Jeśli chodzi o język arabski, o którym wspomniała autorka postu, uważam, że jest on bardzo trudny, ponieważ posługuje się nim około 250 mln ludzi i używany jest w ponad 20 krajach, a w każdym z nich mówi się w innym dialekcie. Te dialekty różnią się od siebie do tego stopnia, że osoba mieszkająca w Maroku nie jest w stanie porozumieć się z kimś z Kuwejtu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2019, 06:30
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uwielbiam pismo chińskie, jest piękne. Nauka chińskiego, przy odrobinie kreatywności może się zmienić w zabawę, skojarzenia, historie i tak dalej. Również gramatyka, która wydaje się zdecydowanie łatwiejsza w opanowaniu niż w przypadku innych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.