Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-10-2013, 14:32
Anna2 Anna2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czy małe dzieci powinny uczyć się języków obcych?

Ostatnio zastanawiałam się, w jakim wieku dzieci powinny uczyć się języków obcych, ponieważ mam małą trzyletnią córeczkę i uważam, że jeszcze ma czas,aby zacząć naukę języka obcego, gdyż jeszcze dobrze nie opanowała naszej ojczystej mowy. Co Wy sądzicie na ten temat i w jakim wieku najlepiej zachęcić dzieci do nauki języków obcych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 15:48
Preity Preity jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Małe dzieci najchętniej uczą się obcego języka, z wiekiem im to przechodzi Nawet jeżeli dziecko nie opanowało ojczystej mowy, to nic nie stoi na przeszkodzie aby się osłuchiwało z innym językiem. Znajoma pracuje w szkole w Anglii i potwierdza, że im młodsze dziecko, tym szybciej i łatwiej uczy się języka - przez zabawę, przez otoczenie. W tym wieku dziecko codziennie uczy się masy nowych dla niego rzeczy, więc dlaczego 1 z tych rzeczy nie może być język obcy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 16:19
AgaGdaS AgaGdaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: State College, PA, USA
Domyślnie Kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego?

To prawda, wiele teorii nauczania mówi, że im wcześniej zaczniemy się uczyć języka obcego, zwiększa to nasze szanse opanowania go na poziomie zbliżonego "native speakerowi". Decyzja należy do rodziców ale myślę, że uczenie się języka obcego przez dziecko niekoniecznie musi oznaczać obowiązkowe codzienne czytanie bajek w języku obcym i mówienie tylko i wyłącznie w tym języku do dziecka. Może warto zacząć otaczać dziecko obcymi dźwiękami, np. piosenkami, bajkami, aby powoli oswajało się z ich brzmieniem?

Polecam artykuł o uczeniu dzieci języków obcych, może nieco kontrowersyjny, bo mówi o szkołach dla 6-miesięcznych maluchów, ale interesujący

[url]http://usatoday30.usatoday.com/news/education/2007-01-09-language-children_x.htm[/url]

A ten z kolei proponuje inny wiek na uczenie się języków:

[url]http://esl.fis.edu/parents/advice/myth2.htm[/url]
Stary 10-10-2013, 17:08
mrogozinska mrogozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też uważam, że warto dziecko osłuchiwać z językiem już od najmłodszych lat. Ja zaczęłam naukę angielskiego w podstawówce i widzę po samej sobie, że wtedy przychodziło mi to o wiele łatwiej. Co do tego, że córka nie zna jeszcze dobrze ojczystego języka, to żaden problem. Właściwie jak nad tym myślę, to większość moich znajomych, którzy uczyli się od dziecka języka obcego, potrafi logiczniej i poprawniej się wypowiadać po polsku, niż pozostali
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 18:24
MasterMind MasterMind jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Każdy powinien się uczyć języków - niezależnie od wieku To bardzo pomaga w przyszlości Od siebie dodam, że jeden język obcy to jednak za mało
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 20:22
kamilasolis kamilasolis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja myśle że dziecko powinno się uczyć co najmniej dwóch języków obcych od najmłodszych lat. W póżniejszych latach nauka będzie o wiele łatwiejsza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 20:46
igunia92 igunia92 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie !

Takie dzieci bardzo szybko nabywają umiejętność posługiwania się językiem. Nalezy uczyć ich najprostszych słów na początek, powinno się zaczynać od wczesnych lat, ponieważ ułatwi im to późniejszą naukę. A proces we wczesnym dzieciństwie nazywa się aquisition - nabywanie nieświadome.... Nie muszą "zakuwać", wszystko samo jakoś im przychodzi, przynajmniej w tych wczesnych latach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 21:39
ewelinak ewelinak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę; podoba mi się sposób nauczania w szkołach Helen Doron. Na podstawie moich obserwacji mogę stwierdzić, że dzieci, które zaczynają się uczyć języka obcego np w wieku przedszkolnym, nie mają później bariery językowej i oczywiście (jak już wcześniej było wspomniane) mają szansę mówić jak native speakers.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2013, 23:08
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez igunia92 Pokaż post
Takie dzieci bardzo szybko nabywają umiejętność posługiwania się językiem. Nalezy uczyć ich najprostszych słów na początek, powinno się zaczynać od wczesnych lat, ponieważ ułatwi im to późniejszą naukę. A proces we wczesnym dzieciństwie nazywa się aquisition - nabywanie nieświadome.... Nie muszą "zakuwać", wszystko samo jakoś im przychodzi, przynajmniej w tych wczesnych latach.
Jednym przychodzi drugim nie. A niektórym jeszcze samo przychodzi i samo odchodzi, i w cale nie są potem wcale "językowo mądrzejsi" od tych, którzy nie zaczynali we wczesnych latach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 00:18
wikileaks92 wikileaks92 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Tak jak wiele osób wypowiadających się w tym temacie myślę, że im wcześniej rozpoczyna się naukę języka obcego tym lepiej. Z własnego doświadczenia wiem, że uczenie się jakiegoś języka obcego, np. angielskiego, podczas gdy język ojczysty nie jest jeszcze w pełni opanowany w niczym nie przeszkadza. Dzieci wychowywane za granicą przez polskich rodziców często wychowywane są dwujęzycznie - uczą się jednocześnie swojego ojczystego języka jak i języka urzędowego kraju, w którym się wychowują. W takich przypadkach rodzice często mówią do dziecka w domu w języku ojczystym, a poza domem w języku obcym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.