Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2018, 21:38
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kangur159 Pokaż post
Ja też uważam, że bilingualne wychowanie ma sens tylko wtedy gdy rodzice nie mówią tym samym językiem i każde z nich porozumiewa sie z dzieckiem w swojej ojczystej mowie. Inaczej jak to sobie wyobrażasz? W jakich sytuacjach miałabyś do dziecka mówić po angielsku i jak często? Dodatkowo, trzeba przecież zauważyć, że angielski nie jest twoim językiem ojczystym i przekazywałabyś mu raczej nie angielski a jakąś namiastkę angielskiego, coś w rodzaju języka "poglish" z polskim akcentem, intonacją, melodyką i naleciałościami gramatycznymi i składniowymi polskiego. Chyba, że twoja znajomość angielskiego jest bliska ideału.
No właśnie, "bliski ideału" ciągle jeszcze tym ideałem nie jest .
Mogłaby mu przekazać na przykład wiedzę gramatyczną z angielskiego na przykład. Potem takie dziecko miałoby łatwiej w szkole, ponieważ gramatyki liznęło za młodu, dodatkowo popartej na konkretnych przykładach i nie jest już jak wielu natywnych osobą z mierną znajomością gramatyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 21:38
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez FloraP Pokaż post
Uwazam ze jest to bardzo dobry pomysl, znam wiele dzieci dwujezycznych ktore w ten sposob nabyly 2 jezyki
Też tak uważam. Takie dziecko juz naturalnie zna 2 języki a potem zapewne będzie uczyć się jeszcze kolejnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 21:40
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kasia86 Pokaż post
Mam bratanka, który ma teraz 5 lat i często mówię do niego po angielsku, on powtarza i świetnie wszystko chłonie. To, że jest mega bystrzakiem to swoją drogą, ale języki mu się nie mieszają
I to jest właśnie dowód, że nikt nie powinien się obawiać uczyć swojego dziecka już od maleńkiego kilku języków obcych. Potem to zaowocuje w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 21:55
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez apodlinska@gmail.com Pokaż post
Mam ciocię i wujka (obydwoje Polacy) mieszkających już od prawie 20 lat w USA. Ich obecnie 13-letni syn mówi i po polsku i po angielsku, ale jego pierwszym jezykiem był jednak polski - rodzice mowili po polsku, dziadkowie, rodzina ktora przyjezdzala się nim opiekować jak był mały. Dopiero jak opanowal polski (nie pamiętam w jakim dokladnie wieku) zaczęli wprowadzac angielski, sami mowili w domu po angielsku, jak dziecko poszlo do szkoly, mialo trudnosci tylko przez rok czy dwa lata - języki mu się mylily, ale dal radę. Minus jest taki ze nie bardzo umie pisac i czytac po polsku, no ale z rodziną z Polski dogaduje się bez problemu. Dlatego myslę, że to dobra metoda, żeby najpierw nauczyc języka ojczystego, a potem jak juz go dobrze opanuje, to dopiero drugiego języka.

Niech każdy robi ja uważa. Ja sądzę jednak, że dziecko od małego powinno być uczone dwóch języków, jeżeli tylko jest taka możliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 21:55
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
A angielski to Twój język ojczysty?
Abstrahując od Twojej osoby., dla mnie dziwnym byłoby mówić do dziecka w języku, który nie jest od początku "mój".Tym bardziej, że, rzeczywiście, rodzic, który mówiłby w obcym języku, powinien robić to przez cały czas, gdy w pobliżu jest dziecko.
Dla mnie osobiście to nic dziwnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2018, 14:33
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest online
Podszyszkownik

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Polecam naukę dwujęzyczną od małego, ponieważ dziecko szybko lapie słówka, kojarzy znaczenia oraz z czasem uczy się samo z kim w jakim jezyku komunikować.

W moim przypadku rozmawiałam i uczyłam się od urodzenia po polsku, jak poszłam do przedszkola...oraz wcześniej tez na podwórku... automatycznie nauczyłam się po niemiecku. Rodzice pilnowali zawsze by w domu rozmawiać po polsku. Z czasem uczyłam się samodzielnie pisać i czytać po polsku, pisząc listy do cioci, lub dziadka. Na dzień dzisiejszy jestem wdzięczna za to ze znam polski i niemiecki w takim stopniu by sobie poradzić w życiu zawodowym oraz osobistym. W szkole doszedł mi także jeżyk angielski, który prywatnie rozszerzyłam jeszcze bardziej oraz język hiszpański, którego się zaczęłam uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 12:59
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez awlingua Pokaż post
Myślę, ze może to miec sens. Powszechnie wiadomo, że dzieci najbardziej ,,chłoną" języki do trzeciego roku życia. Znam przypadek rodziny, w ktorej matka i ojciec dziecka byli odmiennej narodowości i mówili do swojego dziecka każdy po swojemu, a żeby było ciekawiej - mieszkali w jeszcze innym kraju (gdzie siłą rzeczy dziecko miało kontakt z tym trzecim językiem na codzień). W rezultacie dziecko to w późniejszym czasie mówiło w trzech językach. Fakt.
Historia ciekawa, ale musisz wziąć pod uwagę, że dziecko przyswoiło sobie wszystkie języki w naturalny sposób - przez kontakt z otoczeniem. Jeśli dwulatkowi mieszkającemu w Polsce, mającemu polską rodzinę i wychowującemu się w polskiej kulturze rodzice próbują na siłę wciskać naukę innego języka i próbują mówić do niego po angielsku, to moim zdaniem to trochę absurd. Nie dość, że nie jest to dla dziecka naturalne, aby jego mówiąca ciągle zrozumiale mama nagle przy rozmowie z nim zmieniała język na inny, niezrozumiały, to jeszcze dziecko może nauczyć się angielskiego błędnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 18:53
KamKis KamKis jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Sama nauka jest ok, problem pojawia się gdy dziecko dorośnie.
Nigdy tak naprawdę nie nauczy się gramatyki. Będzie znało język od strony praktycznej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2018, 19:21
wieckos wieckos jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Albo rodzice podejdą do sprawy poważnie i wierzą w swoje umiejętności jeśli chodzi o posługiwanie się drugim językiem, albo dziecko przyswoi sobie także ich błędy, których z czasem będzie się niebywale trudno oduczyć..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 20:39
antonikinkowicz antonikinkowicz jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Pochodzę z kraju dwujęzycznego. Wychowałem się w otoczeniu trzech języków słowiańskich. Nie uważam, że mi jakoś sprawiło kłopot w życiu, a wręcz na odwrót. Pomaga mi na pewno w rozumieniu, nie mówię o poprawności gramatycznej, bo nie mogę tego stwierdzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.