Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2019, 10:58
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Im szybciej, tym lepiej. Dziecko szybciej się uczy niż dorośli, po prostu lepiej tę wiedzę przyswaja. W dalszej nauce będzie jej lepiej się uczyć, gdyż będzie znała podstawy, których nikt nie musiał jej objaśniać podręcznikowo, reszta wejdzie sama. Jest wiele par, które nie pochodzą z tego samego państwa i od urodzenia wprowadzają dziecku dwa języki, co skutkuje tym, że bez większych starań posługują się od razu dwoma językami. (Często zazdrościłam takim dzieciom )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 14:56
anetanet anetanet jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie im wcześniej tym lepiej. Aparat mowy dziecka jest na tyle plastyczny, że jest ono w stanie przyswoić język z naturalnym akcentem, do którego dążą wszyscy w późniejszym wieku. Myślę, że 3 lata to dobry początek na oswajanie się z językiem poprzez gry, piosenki itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 13:59
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aby dziecko przyswoiło sobie akcent i było w przyszłości dwujęzyczne, trzeba je oswajać z obcymi dźwiękami od maleńkości. Tak jak przechodzi przez początki komunikacji w języku ojczystym, tak samo będzie wtedy chłonęło drugi język. Dzieciaki wychowywane np. w Szwajcarii mówią wieloma językami dzięki wychowywaniu ich w środowisku wielojęzycznym - od samego początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2019, 13:45
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W wieku 3-5 lat dzieciom kształtuje się aparat mowy i słuchu, więc to dobry czas na pierwszy kontakt z językiem. Jednakże w praktyce, najskuteczniej uczymy się w wieku 20-24 lat i to wtedy opanowujemy jezyk najszybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2019, 22:02
CarolinaS CarolinaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że najlepiej jest uczyć dzieci od jak najmłodszych lat języków obcych, bo wtedy o wiele łatwiej przyswajają i chłoną po prostu jak gąbki, a kolejny język staje się tak jakby naturalnym drugim językiem, więc polecam zdecydowanie i według mnie to najlepsze co można zrobić, to uczyć dziecko obcych języków od kiedy tylko rozumie wystarczająco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2019, 08:25
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzieci powinny uczyć się od najmłodszych lat, tylko wtedy będą miały łatwość w opanowaniu języka i większą szansę na płynne posługiwanie się nim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2019, 17:50
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzieci tak niesamowicie szybko przyswajają wiedzę, zwłaszcza, jeśli o języki chodzi, że naprawdę powinno się je uczyć języków od lat najmłodszych. Im później, tym większy problem będą mieć z zapamiętywaniem i ogólną nauką. Uważam, że dla najmłodszych dzieci nauka języka obcego jest wręcz banalna - każde słowo, zdanie, idiom, łapią w mig i od razu zaczynają stosować. Świetna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2019, 21:42
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również jestem zdania, że dzieci powinny uczyć się języków obcych. Mam tutaj na myśli oczywiście angielski, ale również jakiś drugi język typu francuski czy hiszpański. Dobrym pomysłem jest nauka poprzez zabawę, ponieważ dziecko kojarzy tę czynność z czymś przyjemnym i chce do tej nauki wracać. A jak wiadomo w dzisiejszych czasach każda znajomość dodatkowego języka obcego jest wielkim atutem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 05:30
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że warto już od najmłodszych lat osłuchiwać dziecko z językiem angielskim bądź innym językiem obcym. Na początku będzie prawdopodobnie mylić oba języki, ale potem szybko zacznie je odróżniać. Taka nauka od najmłodszych lat z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 05:31
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również jestem za tym, że dzieci powinny uczyć się języków. To dla nich inwestycja w przyszłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.