Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-24-2013, 00:34
aninha.19 aninha.19 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również jestem w gronie lubiących portugalski. Od jakiegoś czasu sama próbuję się uczyć, głównie na podcastach. Niesamowicie dźwięczny język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 14:24
kamilawlaz@wp.pl kamilawlaz@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja sie uczeportugalskiego ,ale musze znalezc teraz jakas dobra szkole i wziac sie porzadnie, bo jak teraz odloze to juz nie wroce zapewne,wiec mysle ze po podstawach najlepiej od razu dalej sie zapisac bo pozniej sie wszystko zapomni/...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 16:44
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ineska Pokaż post
Trzeba przyznać, że gramatyka w tym języku nie należy do prostych. Ciągła walka z wszelkiego rodzaju detalami. Jeżeli chodzi o czasowniki nieregularne to najgorsze jest chyba to, że spora część z nich należy go grupy tych najbardziej podstawowych (np. ir, te, poder, saber, fazer itp.)
Owszem. Dlatego wolę hiszpański, który moim zdaniem, ma znacznie łatwiejszą gramatykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2013, 11:55
Madalena Madalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Portugalski to moja miłość Ale zdecydowanie brazylijski. Wymowa bardziej mi się podoba, a poza tym uwielbiam brazylijskie filmy, seriale, muzykę, ludzi. Co do kraju to nie wiem, bo jeszcze nie byłam, ale patrząc po rozmiarach na pewno znajdzie się tam coś do polubienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2013, 14:08
zagatka92 zagatka92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Portugalski jest super przyznam szczerze, że na początku nauki trochę się wystraszyłam i właściwie to nie bardzo byłam przekonana ale teraz po dwóch latach nauki twierdzę, iż był to dobry wybór
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 12:47
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mówię w wersji brazylijskiej. Od początku mi się bardziej podobała i byłam bardziej zaciekawiona brazylijską kulturą. Myślę, że wpływ na wybór miała też moja wizyta w Brazylii kilka lat przed rozpoczęciem nauki. Moim zdaniem portugalski jest trudniejszy od hiszpańskiego i dlatego cieszę się, że od niego zaczęłam bo z hiszpańskim później nie miałam większych problemów.
Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego trzy lata po rozpoczęciu przygody z portugalskim i nie myliły mi się aż tak bardzo jak się spodziewałam. Myślę, że po prostu trzeba zrobić kilkuletni odstęp żeby porządnie przyzwyczaić się do jednego z nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2018, 18:29
annaty annaty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również lubię portugalski Uczyłam się go od pierwszej klasy liceum, a potem poszłam na studia. Nie żałuję nawet przez chwilę! Miałam okazję dwa razy studiować na Universidade do Porto w ramach Erasmusa, poznałam wielu ciekawych ludzi, profesorów językoznawstwa, autorów książek portugalskojęzycznych itd.

Jeśli chodzi o wariant, to zdecydowanie portugalski europejski. Miałam zajęcia z wykładowcami i z Portugalii, i z Brazylii, więc udało mi się ugryźć oba sotaque, ale jednak ten europejski jest taki... tajemniczy i nieodkryty, dynamiczny i dźwięczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 19:38
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Uczyłem się i dzięki znajomości hiszpańskiego jakoś to szło, ale w końcu wymiękłem. Jeśli jakiś język ma trudną wymowę, to przeważnie na niej wysiadam, a wymowa portugalskiego nie wydawała mi się zbyt prosta i nie mogłem jej ogarnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2018, 05:41
ellle23 ellle23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam - jest przecudowny. Do wymowy ciężko się przyzwyczaić, gramatyka też dość zawiła, ale zdecydowanie warto trochę pocierpieć na początku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2018, 15:56
oliwia.96 oliwia.96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Kilka lat temu zaczęłam uczyć się języka portugalskiego, przy znajomości podstaw z języka hiszpańskiego. Niestety oba języki zaczęły mi się mieszać, brak czasu też zrobił swoje. Mam nadzieję, że jeszcze do tego języka wrócę, ponieważ bardzo mi się podoba, jest melodyjny i wydaje mi się, że byłoby dla mnie przydatne znać go w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.