Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2017, 13:46
jedker1000's Avatar
jedker1000 jedker1000 jest offline
Kumotr

Domyślnie Czasu nie tak mało

Przede wszystkim dieta - wkładanie do brzuszka wartościowych rzeczy to paliwo dla mózgu!
Ilość posiłków każdego dnia musi być taka sama, a posiłki jedzone o tych samych porach - dzień zostaje podzielony na kilka mniej więcej równych odcinków, co jest połową roboty przy organizowaniu sobie czasu.
Dzień faktycznie jest zbyt krótki by zrobić wszystko, co by się chciało. Ale jeśli nauczymy się chcieć tylko tego, co niezbędne, znajdziemy jeszcze czas, by odpocząć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2017, 00:21
kedryms kedryms jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aby wykorzystać dobrze czas i wykonać określone zadania, spisuję je w kalendarzu lub na kartkach. Kiedy wykonam jakieś 'zadanie', wykreślam go z listy. Pomaga to w osiąganiu celów, jednak nie zawsze uda się wszystko wykonać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2017, 18:49
allieomyk allieomyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli mam dużo do zrobienia to robię listę rzeczy zaczynając od najważniejszej/najbardziej czasochłonnej na samej górze i mniej ważnych u dołu - w trakcie pracy nad zadaniem z pozycji nr 1 robię inne pozycje, żeby się nie zanudzić i efektywniej wykorzystać czas Jeśli zdarzy mi się bardzo nużące zadanie to dzielę je sobie na segmenty około 45-60 minut pracy, potem nagroda w postaci 15-30 min przerwy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2017, 23:27
Nefte Nefte jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze przed zabraniem się do pracy, spędzam sporo czasu na przygotowanie się do zadania - przeczytanie wszystkiego, przygotowanie glosariusza najcięższych wyrażeń, czy sprawdzenie kontekstu, często w podróży dla zaoszczędzenia czasu. Potem spędzam wieczory, czasem noce jeśli jest możliwość, nad pracą jako że wtedy najlepiej mi się pracuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2017, 23:54
Aga1991 Aga1991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardzo pomaga jeśli najpierw rozprawię się z tak zwanymi "little things", czyli kategorią rzeczy, które nie wymagają dużo czasu same w sobie, ale mam przed nimi jakieś opory jak np. wykonanie telefonów czy wysłanie e-maili, bo przede wszystkim trzeba się za nie zabrać. Lubię załatwić ich sporo za jednym zamachem i potem mieć "czysta kartę" i zero rozproszeń kiedy trzeba poświecić czas na coś co wymaga więcej czasu i uwagi. Przy większych rzeczach pomaga mi też zapoznanie się dokładnie z tym, co mam do zrobienia i przygotowaniem sobie wszystkich materiałów, plików, podjęcia decyzji jak chcę do tego podejść i generalnie doprowadzenie robót do takiego stanu, że wszystko jest przygotowane, i wystarczy wziąć się do pracy. Po czym odkładam to na bok i zajmuje się czymś innym, ale wiem ile mam do zrobienia i kiedy muszę zacząć żeby się wyrobić. Fakt, że nie zabieram się za to zaraz po ustawieniu wszystkiego pomaga mi w ogóle to wszystko ustawić, bo nie czuje presji, jeśli rozumiecie co mam na myśli
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 05:43
Katya Katya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Michifu Pokaż post
Osobom, które zmagają się z efektywnością pracy w domu mogę polecić "The Pomodoro Technique®".

Po raz pierwszy zastosowałem ją pisząc magisterkę. Użyłem minutnika w kształcie jajka (nie musi być pomidor :P )

Szczegóły są łatwo dostępne w internecie
Muszę zapoznać się z tą techniką, brzmi ciekawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2018, 19:34
AnikiTardis AnikiTardis jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Można też poprosić drugiego domownika, by Nas pilnował i np dawał/a po łapach gdy przyłapie Nas na leniuchowaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2018, 20:29
Kuba913 Kuba913 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam pzeczytać książkę "Eat that Frog", książka w dużej mierze opisuje problematykę zarządzania czasem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2018, 15:05
eani eani jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Studiuję w trybie online i dni z "planem zajęć" mam tylko kilka razy do roku, więc muszę sobie wszystko rozplanować. To może trochę dziecinne, ale lubię się nagradzać za wykonanie zadań na dany dzień - np. jakąś przekąską albo obejrzeniem ulubionego programu, a za wykonanie większych zadań, jak projekty na zaliczenie roku albo semestru, kupuję sobie coś małego. Obecnie wykształciło mi się już poczucie, że "chcę coś dzisiaj zrobić" i źle się czuję, jak nie wyrobię normy, ale to mi jakoś samo przyszło, więc nie mogę służyć radą jak wyrobić u siebie takie nastawienie ^^;
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2018, 14:04
Clarke Clarke jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie wymaga to dużej ilości czasu, jednak im więcej go włożysz tym lepiej. Najważniejsza jest systematyczność. Jeżeli ktoś ma z nią kłopoty, jest dużo aplikacji które pomogą nam tą systematyczność utrzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.