Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-04-2013, 17:01
Satine91 Satine91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Certyfikaty HSK

Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczenia w jaki sposób przygotowujecie się do egzaminów HSK, czyli potwierdzających znajomość języka chińskiego z jakich książek korzystacie, ile czasu według was należy poświęcić tygodniowo na naukę, wasze tricki na szybkie zapamiętywanie i poprawne wykonywanie zadań na egzaminie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2013, 17:46
LongWei LongWei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja HSK 6 na szczęście mam już za sobą Ale wszyscy zaznajomieni z tematem wiedzą, że HSK do poziomu 5 włącznie jest śmiesznie łatwy, a "szóstka" to taki nagły skok w górę. Więc łatwo nie było, spędziłem nad słownictwem sporo czasu, także uprzednio je mozolnie tłumacząc na polski i szukając przykładów. A na koniec i tak się okazało, że czas jest tak napięty, że paru rzeczy się po prostu nie da zrobić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2013, 19:08
Podszyszkownik

Domyślnie

Wow to jestem pod wrażeniem! Faktycznie trudno się nie zgodzić, że HSK do poziomu 5 nie są najgorsze do przejścia. A jak z egzaminem ustnym? Też taki przeskok między poziomami? Pytam z ciekawości, bo do tej pory przystępowałam tylko do egzaminów pisemnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2013, 19:35
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja do ustnego HSK przystąpię teraz w grudniu, ale tylko do średniozaawansowanego, bo ustny HSK jest do niczego niepotrzebny, a chciałem oszczędzić sobie stresu i pieniędzy, skoro zdaję go tylko po to, żeby mieć możliwość aplikacji na stypendium Instytutu Konfucjusza. Prawdę mówiąc nie wiem w ogóle, jak wyglądają ustne, bo w internecie praktycznie nie ma o tym żadnych informacji. Wiem tyle, że są tylko 3 poziomy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2013, 16:49
Podszyszkownik

Domyślnie

EU - Window też jest dosyć fajnym stypendium, które z czystym sumieniem mogę polecić.
Dostaje się na miesiąc ok. 1700 RMB, nie wiem ile Instytut wypłaca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2013, 15:18
Podszyszkownik

Domyślnie

EU-Window to tzw. stypendium europejskie? Od kilku lat co roku słyszę, że już ostatni raz je przyznają Ale jeśli faktycznie ciągle istnieje, to jest to z pewnością dobry wybór. Każde stypendium do Chin jest lepsze, niż polskie rządowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2013, 21:32
Podszyszkownik

Domyślnie

Istnieje, istnieje, sporo moich w zeszłym roku korzystało z tej opcji. I wszyscy sobie chwalą.
a w polskim BUWiWMie to wiadomo, że bałagan - i to delikatnie mówiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2013, 22:02
Podszyszkownik

Domyślnie

Eh ten nasz BUWiWM, okrutna sitwa i chaos. Ja sam zostałem przez nich obdarzony stypendium, ale ile stresu to wszystko kosztowało... No i oczywiście straszna bida, jeśli chodzi o wysokość. Jakże zazdrosny byłem, gdy się dowiedziałem, że stypendyści np. rządu czeskiego dostają pełen zwrot biletu lotniczego do i z Chin!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2013, 14:28
Podszyszkownik

Domyślnie

To mnie zszokowałeś trochę tym, że Czesi nie muszą płacić za bilet. O.o

A tak poza tym, w którym roku wyjeżdżałeś z BUWiWMem? Wysłali Cię chociaż tam, gdzie chciałeś?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2013, 15:36
Ania R. Ania R. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No ja właśnie się zastanawiam czy jak nie dojdę do jakiegoś sensownego poziomu (zaczęłam się uczyć kilka miesięcy temu) to sobie jakiegoś certyfikatu nie trzasnąć... Chociaż z drugiej strony to jest mi on zupełnie niepotrzebny, no ale fajnie by było się sprawdzić. No ale cóż, jeszcze trochę czasu mam zanim myślenie o certyfikacie będzie miało jakiś sens.

Mój główny problem polega na tym, że ja się uczę głównie języka mówionego, a nie za bardzo mam czas przysiąść porządnie nad znakami. A rozszyfrowywanie ich jak gdzieś się natknę (np. w jakimś filmie) sprawia mi niesamowitą frajdę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.