Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-11-2018, 19:29
katarzyna.b katarzyna.b jest offline
Kumotr

Domyślnie

Filmy i seriale naprawdę pomocne. Bardzo mi pomogły w nauce francuskiego gdy miałam problemy z płynnym mówieniem. Polecam od razu oglądać bez napisów, na początku może to być trudne, ale efekty przychodzą dużo szybciej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 00:25
mlebkowska mlebkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Jest taka prosta teoria: czytając uczysz się pisać, słuchając uczysz się mówić. Oglądając seriale/filmy z napisami łączy się obydwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2018, 11:47
pauprska pauprska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oglądanie seriali i filmów w danym języku pomaga przede wszystkim w osłuchaniu się i wymowie, ale jest też dobrym sposobem na uczenie się nowych słówek, kiedy np. zapamiętujemy je w kontekście. Pomocne są też napisy dla osób niesłyszących, w których są takie elementy jak "drzwi zatrzaskują się" lub "słychać cichą muzykę", dzięki nim możemy sobie utrwalić właśnie takie proste zwroty.
W moim przypadku pomogło oglądanie duńskiego serialu z duńskimi napisami. Nie znam języka duńskiego, ale znam norweski i dzięki temu mogłam zauważyć, w których miejscach te dwa języki się różnią, zapamiętałam też kilka duńskich słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 17:31
sswiercz sswiercz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez natalia87 Pokaż post
Jeśli chodzi o początki nauki języka hiszpańskiego to świetnym patentem są tzw. "tasiemce", gdzie dialogi nie są skomplikowane i "zza" lektora można wyłapać poszczególne frazy podstawowe zwroty można opanować bardzo szybko a w miarę czasu wzbogacać słownictwo o inne wyrażenia dużą rolę odgrywa tu tłumacz jako nauczyciel
To samo z językiem francuskim. Ze swojej strony poleciłabym znany nam dobrze paradokument "Dzień, który zmienił moje życie", znany we Francji jako "Le Jour où tout a basculé". Można go znaleźć bez problemu na Youtube.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 14:28
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno aktualnie uczyć się czegokolwiek bez użycia pomocy audiowizualnych. Na początku przygody z językiem najlepiej jest oglądać albo najprostsze filmiki przygotowane dla początkujących uczniów, a potem bajki. Jesteśmy z każdej strony tak otaczani ekranami, że mimowolnie przyswajamy wiedzę z takich środków przekazu ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 20:50
fralisang fralisang jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie tak ! Jeżeli chodzi o język francuski polecam stronę filmfra.com, na której można znaleźć wiele filmów w języku francuskim, dodatkowo na stronie tv5monde można oglądać francuskie seriale, czy dokumenty. Osobiście zawsze miałam problem ze zrozumieniem ze słuchu, pomogło mi słuchanie codziennie rano podcastów w języku, którego się właśnie uczyłam. Zdecydowanie polecam !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 19:32
joanmaj joanmaj jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja obserwuję na sobie, że oglądanie seriali i filmów w oryginale to bardzo skuteczna metoda. Ale jeden raz mnie również nie wystarcza, żeby wszystko wyłapać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 18:59
marcela marcela jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pewnie zależy to też od człowieka i tego w jaki sposób najwygodniej mu się uczyć. Dla mnie osobiście to bardzo skuteczna metoda. Nie przepadam za "szkolnym" uczeniem się z podręcznikiem, w pewnym momencie w nauce języka angielskiego utknęłam w martwym punkcie, a odkąd zaczęłam oglądać seriale po angielsku, moja znajomość tego języka znacznie się poprawiła i na wszystkich testach, zaczęłam nagle wypadać najlepiej w częściach dotyczących słuchania - a wcześniej był to mój najsłabszy punkt.
Myślę też, że oglądanie seriali, programów w innych językach jest niezwykle cennym doświadczeniem, ponieważ ludzie mówią tam w różny sposób. Czasem bardziej wyraźnie, czasem mniej, czasem używają dialektu. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć innych, kiedy już się pojedzie do obcego kraju, w końcu mało kto mówi tak wyraźniej jak nauczyciel w szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.