Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2018, 00:26
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez katarzyna.b Pokaż post
Też uważam że wyjazd wcale nie gwarantuje lepszej nauki, najważniejszy jest częsty kontakt z językiem najlepiej przez rozmowę z native speakerami
Wiele ludzi myśli inaczej. I wiele osób niepotrzebnie wydaje pieniądze na wyjazdy na tzw obozy językowe za granicą. Takie które polegają np na dwutygodniowym wyjeździe do jakiegoś miasta w WB. Mieszkanie z angielską rodziną (która wale nie musi być chętna do długich konwersacji, kilka lekcji w ciągu dnia, jakieś zwiedzanie (bez konwersacyjnego szału) w towarzystwie innych nieanglojęzycznych uczniów od których na pewno nie nabędzie się brytyjskiego akcentu.
Oczywiście jakaś korzyść z tego jest ale nie współmierna do wydatku. Myślę, że za te pieniądze można by dziecku lub sobie zafundować solidniejszy i dużo dłuższy kurs w Polsce (także z nativami).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2018, 11:32
BlueDavid BlueDavid jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Według mnie tak i ja jestem żywym przykładem. Nigdy nie byłem nawet w żadnym kraju anglojęzycznym a mówię płynnie po angielsku. Do tego studiuję niderlandzki a nigdy nie byłem w Belgii ani w Holandii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2018, 14:59
datryba datryba jest offline
Kumotr

Oczywiście, że można się nauczyć języka nie mieszkając w danym kraju i to na naprawdę dobrym poziomie, jednak nawet pomimo dzisiejszych możliwości szybkiego dostępu do różnego rodzaju źródeł jak filmy, seriale czy podcasty, uważam że nic tak nie zweryfikuje, a zaraz pomoże rozwinąć naszych umiejętności, jak "konfrontacja" z native speakerami w "naturalnym środowisku". Oczywiście jeżeli w kraju mamy regularny kontakt z native speakerem również możemy bardzo dobrze nauczyć się języka, jednak moim zdaniem ważnym czynnikiem, który jest niejako nieodłączny w nauce języka obcego jest kultura i obyczaje danego kraju, dlatego właśnie warto wyjeżdżać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.