Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-10-2018, 11:09
sldb sldb jest offline
Kumotr

Domyślnie Drugi język obcy po angielskim

Jaki język warto wybrać jako drugi język obcy? Czym kierowaliście się przy wyborze - zainteresowaniami czy atrakcyjnością języka na rynku pracy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2018, 22:34
IrishCitizen2018's Avatar
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam język hiszpański. Nie jest to łatwy język do nauczenia, ale ma bardzo dużo słów podobnych do angielskiego. Wybierając ten język kierowałem się jego „lekkością" w brzmieniu a także mnogością korzyści jakie daje jego znajomość (przyjemniejsze wycieczki do Hiszpanii, swobodniejsze podróżowanie po krajach hiszpańskojęzycznych - a to ogromny obszar jest, obserwowanie hiszpańskiej piłki nożnej).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2018, 23:13
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja wybrałam japoński. Kierowałam się ciekawością i tym, że od zawsze coś ciągnęło mnie do tego języka. Było to też trochę ambicjonalne, bo pomyślałam, że ze znajomością angielskiego nauka języków europejskich będzie zbyt łatwa. Co do atrakcyjności na rynku pracy - owszem, japoński jest atrakcyjny, ale jego opanowanie wymaga bardzo dużo czasu, z pewnością więcej niż języki europejskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2018, 15:11
ktojaknieja's Avatar
ktojaknieja ktojaknieja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja wybrałam język niemiecki dlatego, że to jest również język germański i Niemcy są naszym sąsiadem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2018, 12:50
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam niderlandzki, trochę z przypadku a trochę z sympatii do Holandii po spędzeniu tam dwukrotnie wakacji. Gdyby nie sytuacja życiowa, która poniekąd zmusiła mnie do studiowania w tym mieście, w którym jestem to jednak wybrałabym norweski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 14:03
Machon Machon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przy wyborze języka, uważam że najlepiej kierować się czy dany język, kultura kraju itp. nam się podoba, ponieważ łatwiej wtedy się go uczyć. Ja np. od zawsze interesowała mnie kultura chińska ( smoki, pandy Wielki Mur itp. ) więc poszedłem na studia z tym językiem właśnie jako drugim. Obecnie Skończyłem studia I stopnia, mam HSK 3 ( w Maju 2019 podchodzę do HSK 4 ) a do tego wszystkiego pracuję w korporacji gdzie używam tego języka na co dzień. Jeżeli język będzie Cie cieszyć to będziesz nawet w stanie nauczyć się go sam ( ja obecnie uczę się samemu ). Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 14:38
marcela marcela jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że wybór drugiego języka obcego powinien też zależeć od tego, gdzie mieszkamy oraz w jakiej branży planujemy karierę. W niektórych regionach Polski pewne języki są preferowane. Mieszkam obecnie niedaleko granicy polsko-niemieckiej i tutaj pożądanym językiem jest niemiecki. Wymaga się go w wielu ogłoszeniach o pracę. Przypuszczam, że przy wschodniej granicy większą popularnością mogą cieszyć się rosyjski lub ukraiński.

Poza tym zgadzam się z przedmówcą, łatwiej się uczyć języka, który się nam podoba. Zainteresowanie kulturą danego kraju jest dodatkowym ułatwieniem, ponieważ język jest z nią nierozerwalnie związany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 18:24
Amabilis Amabilis jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim drugim językiem był niemiecki, ponieważ był wymagany w mojej szkole (jestem z zachodniej części Polski ) Na kolejny język wybrałam włoski, ponieważ ładnie brzmi i jest naprawdę prosty, więc po dwóch semestrach nauki można bardzo dobrze poznać język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 20:30
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie powinno wziąć się pod uwagę potencjalne zapotrzebowanie regionu, który się zamieszkuje. Sama mieszkam przy zachodniej granicy, więc naturalnym wyborem był dla mnie język niemiecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 23:44
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że niemiecki jest bardzo dobrym pomysłem, sama chcę wrócić do jego nauki, ponieważ ostatni kontakt z tym językiem miałam w gimnazjum. Ale nie każdy może się przekonać do tego języka. Uważam, że z jednej strony warto brać od uwagę aktualne zapotrzebowanie na rynku. Z drugiej strony, zapotrzebowanie w najbliższych latach może się zmienić, więc jeżeli będziemy dobrzy w swojej dziedzinie nie powinno zabraknąć nam zleceń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.