Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2018, 14:36
Spychu1993 Spychu1993 jest offline
Kumotr

Domyślnie Chiński - Ile znaków na dzień się uczycie?

你好!
Jestem w trakcie przygotowań do HSK4. W sumie zacząłem naukę od nowa około 10.2017, w lutym 2018 zdałem HSK 1 i 2 z maksymalnym wynikiem, w czerwcu HSK 3 na 281/300, a w grudniu mam HSK4 no i zaczynają się schody Pierwsze 600 znaków nie przyszło łatwo, ale udało się. Teraz jestem gdzieś na poziomie 800-820 znaków i mam już mętlik w głowie. Chciałem się uczyć 10 nowych znaków codziennie, ale po około 200 znakach idzie coraz wolniej. Wychodzę z założenia, że chińskiego trzeba uczyć się codziennie, ile znaków w ciągu tygodnia jesteście w stanie przyswoić? Mam deadline do 2 grudnia na kolejne 400 znaków i słabo to widzę Macie jakiś system? U mnie to wygląda tak, że robię sobie plan na 7 dni. Np zaczynam od powtórzenia znaków od 1-100 (co idzie szybko, to słownictwo HSK1), potem wracam do obecnego słownictwa z HSK4 i sobie lecę np od 600-700, potem po takiej powtórce zaczynam nowe znaki np od 800-810. Następnego dnia, a nawet dni później wciąż są czasami problemy z zapamiętaniem 800-810, a staram się być na bieżąco... Moja (niestety) była korepetytorka wymagała ode mnie także zapisu w pinyin z tonami i tak się też uczę, zawsze obok znaku wypisuję pinyin z tonami.

Jakie są Wasze sposoby na naukę znaków? Jakie wg Was są realne założenia na ilość znaków tygodniowo? Przyznam, że moje 70 znaków na tydzień robi się powoli nierealne.
Odpowiedź z Cytowaniem

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.