Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-22-2019, 22:24
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Z tym your i you're też zauważyłam. Aż byłam w szoku, bo mi się ta różnica wydaje oczywista A wcale nie jestem jakaś super z angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2019, 11:00
alicja.czarnik's Avatar
alicja.czarnik alicja.czarnik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami! Niestety, używanie tych "bardziej skomplikowanych" czasów jest bardzo mało powszechne. Najczęściej o przeszłości opowiada się po prostu w Past Simple/Continous, nie przejmując się innymi przeszłymi czy zaprzeszłymi czasami.
Spotkałam się również ze zwrotami "How be you?", "How's you?", "If I was you..."
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2019, 02:16
idxx idxx jest offline
Kumotr

Domyślnie

Może nie w mowie, ale w piśmie często apart zamiast a part.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2019, 12:53
Kimchi's Avatar
Kimchi Kimchi jest offline
Kumotr

Domyślnie You was.

Anglicy popełniają masę błędów, zresztą jak każdy naród mówiący swoim językiem.. najgorsze chyba dla mnie to " when you was young.." to chyba coś na miarę poszłem zamiast poszedłem 😅 szczególnie w północnej Anglii słyszy się to dość namiętnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2019, 11:23
Root4Tut Root4Tut jest offline
Kumotr

Domyślnie

i w memach : me like it, that don't matter to me, wtrącanie "like" milion razu w środku zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2019, 10:34
Ania5340 Ania5340 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja osobiście zauważyłam, że zamiast przysłówków native speakerzy używają przymiotników, np "eat healthy", zamiast "eat healthily". Oprócz tego zanika reported speech (przed cytowaniem wypowiedzi wtrącają po prostu "and he goes like:...", ale nie wiem czy to taki oczywisty błąd, raczej niedbalstwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 15:38
AnnaMa AnnaMa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie odp.

Ja również mam opinię, że Anglicy i Amerykanie nie przykładają większej wagi do czasów gramatycznych. Używają głównie podstawowych: Present Simple, Past Simple, Present Perfect i odnoczących się do przyszłości. Mieszkałam krótko w Wielkiej Brytanii. A na kursie w Pol. jeden z moich native speakerów - Amerykanin stwierdził, że on nie widzi różnicy didn’t need to, a needn’t have done, a polski lektor uczył nas inaczej
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.