Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-20-2019, 22:01
tapioeero tapioeero jest online
Nadszyszkownik

Domyślnie Magnusson- szwedzka karma dla psa

Szwedzka Karma Magnusson serii Meat & Biscuit (obecnie pod nazwą Magnusson's)- moim zdaniem to najlepsza dostępna karma.
Rodzice kupują karmę Royal Canin, niby lepszej serii- Veterinary dla swojego psa. Niedawno sam mam psa i szybko stwierdziłem, że Royal Canin nie jest dobrym wyborem bo w jego cenie, moim zdaniem, można dostać nieporównywalnie lepszą karmę. Dlatego namówiłem by rodzice przeszli na Magnussona serii Meat & Biscuit- teraz jako Magnusson's. Firma posiada jeszcze jedną serię karm, z mniejszą ilością mięsa- seria Original.
W Polsce Magnusson jest jeszcze stosunkowo mało znaną karmą, ale moim zdaniem to po prostu najlepsza karma bo fakty przemawiają jednoznacznie.
Powszechnie reklamowane karmy, jak i zdecydowana ich większość to koncernowe produkty i składniki niewiadomego pochodzenia (często nawet sami producenci nie mogą stwierdzić skąd pochodzi np. zboże czy mięso w ich karmach bo kupowane są w wielkich hurtowniach). Składniki takie mogą być (i prawdopodobnie często są) z Chin gdzie w 2007r. była afera, że oszukiwali na białku w zbożu, dodając melaminę i wiele ludzi i zwierząt zmarło na świecie. Znane firmy też były zamieszane w to (szczególnie w USA) i wycofywano ich produkty.
Można o tym poczytać tu: [url=https://en.wikipedia.org/wiki/2007_pet_food_recalls]https://en.wikipedia.org/wiki/2007_pet_food_recalls[/url]
Dlatego moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupować szwedzką karmę Magnusson, która jest w cenie tzw. dobrej popularnej karmy, ale przewyższa ją zdecydowanie. Dlaczego Magnusson?
-jest produkowana w Szwecji w całości ze szwedzkich składników ze szwedzkiego rolnictwa. Dostawcy są rozlokowani jak najbliżej fabryki w Bro, niedaleko Sztokholmu i firma ma pełną przejrzystość pochodzenia wszelkich składników.
-posiada dużo mięsa (nawet 50% świeżego mięsa w rodzaju Work), jest ze świeżego mięsa, a nie z mączki jak niemal wszystkie inne karmy
-w przeciwieństwie to zdecydowanej większości karm nie zawiera mięsa kurczaka (który uczula i często ma dużo antybiotyków), a tylko wołowinę i wieprzowinę
-nie zawiera konserwantów, aromatów i innych sztucznych dodatków, dlatego karma ma tylko 10 miesięcy przydatności
-nie jest wyciskana pod wysoką temperaturą, ale wypiekana- dzięki temu zawiera lepszej jakości białko i jest smaczniejsza dla psa
-karma spełnia wszystkie wysokie wymogi jedzenia dla ludzi jakie obowiązują w Szwecji, a części mięsa z którego powstaje są dopuszczone do spożycia dla ludzi. Podoba mi się stwierdzenie szefa firmy, że chociaż wielu uważa, że karma dla psa może spełniać niższe wymagania niż jedzenie dla ludzi, to Magnusson twierdzi wprost przeciwnie, tzn., że powinna spełniać te same lub nawet wyższe wymogi bo pies je ten sam posiłek przez wiele lat życia, a więc szkodliwe składniki w karmie mogą oddziaływać na niego bardziej.
-w Szwecji używa się najmniej na świecie antybiotyków do hodowli zwierząt (zakaz obowiązuje w Szwecji już od długiego czasu. Od niedawna w całej UE, ale w większości krajów jest tylko teoretyczny)
-szwedzkie prawo jest chyba najlepsze na świecie jeśli chodzi o dobrostan zwierząt hodowlanych i niskie użycie nawozów sztucznych
-fabryka jest bardzo ekologiczna pod wieloma względami, np. prąd w całości jest z elektrowni wodnych
-bardzo dobrze smakuje psom
-ma bardzo dobre opinie na forach polskich, niemieckich i szwedzkich
-jest też wersja w 100% BIO/Organic- ale jest droga i posiada mięso kurczaka gdyż wieprzowina i wołowina ekologiczna jest zbyt droga by produkować z niej karmę.
-firma jest bardzo znana w Szwecji i produkuje karmy od 60 lat

W Polsce karmy Magnusson dostępne są bez problemu w sklepach internetowych, a także w czeskim sklepie, który dostarcza w Polsce.

A tutaj szwedzka strona po angielsku i szwedzku: [url=http://www.hundmat.com/]http://www.hundmat.com/[/url]
Test karmy Magnusson na niemieckiej stronie na temat psów:
[url=https://www.futtertester.de/futtertests/show/magnusson-meat-biscuit-grain-free.html]https://www.futtertester.de/futtertests/sho...grain-free.html[/url]

Nowe opakowania:

Siedziba firmy:
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2019, 19:50
telma telma jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak sam wspomniałeś jest to twoje zdanie a może lepiej zapytać psa? A poważnie, nie znam tej karmy więc nie wyrażę opinii, ale za to mogę pozytywnie wypowiedzieć się o reico. Jest to karma robiona wyłącznie z naturalnych składników (takich jakie zdobywałyby zwierzęta żyjąc w naturze) w której mięso jest jakości spożywczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2019, 10:52
tapioeero tapioeero jest online
Nadszyszkownik

Domyślnie

Magnusson gwarantuje pochodzenie wszystkich składników karmy- wszystkie są szwedzkiego pochodzenia. Nie spotkałem jeszcze innej karmy, która to gwarantuje, że wszystkie składniki są z danego kraju. Oczywiście, często piszą- MADE IN SWEDEN czy MADE IN GERMANY, a składniki są z różnych krajów. Wiem, że jest pewna szwedzka karma, gdzie żaden składnik nie jest ze Szwecji. W Magnussonie wszystko ze Szwecji.
Pies ma już ponad rok i cały czas je Magnussona, ludzie mówią, że jest pięknie utrzymany i nawet o karmę pytają, bardzo mu się błyszczy sierść i wszystko jest dobrze z nim. Nie wiem czy to zasługa karmy, ale bardzo możliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2019, 10:54
walentyna44 walentyna44 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno ta karma jest dużo lepsza niż te z supermarketów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki