Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-13-2018, 23:33
ineczka10 ineczka10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym bardzo chciała nauczyć się mówić jak najbardziej "brytyjsko" i wiem, że jest to możliwe, dlatego staram się ćwiczyć codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2018, 22:36
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym nauczyć się akcentu amerykańskiego (brytyjski niezbyt mi się podoba) ponieważ jestem perfekcjonistką. Wymowa jest częścią języka, więc dopóki jej nie opanuję, nie będę czuła, że naprawdę biegle się nim posługuję. Chciałabym też w niedalekiej przyszłości wyjechać, pewnie nie na stałe, ale żeby się uczyć, i niezręcznie bym się czuła na każdym kroku zdradzając, skąd jestem. Niektórzy twierdzą, że nie warto się pozbywać europejskiego akcentu, bo brytyjczykom/amerykanom się on podoba, ale po pierwsze: co do brytyjczyków, czytając wiadomości z ostatniego roku, mocno wątpię, a po drugie, takie komentarze zawsze sprawiały, że czułam się nieswojo. Zwłaszcza, kiedy ktoś mówi, że lubi "dziewczyny" z polskim czy innym akcentem. Wydaje mi się to takie... protekcjonalne. Myślę, że z podobnych powodów np. azjaci nie lubią, kiedy chwali się ich "egzotyczność". Akcent nie jest dla mnie czymś "uroczym" albo "atrakcyjnym", po prostu jest. Ale oczywiście to tylko moje własne odczucia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 10:22
kndnowak kndnowak jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Ciężko nabrać akcentu. Jak byłem w USA to myśleli, że jestem z Australii. Australijczycy i Nowozelandczycy pytali się z jakiego regionu UK jestem Raz tylko, będąc na konferencji w D.C. podczas rozmowy przy kawie, jedna z uczestniczek była zdziwiona, że nie jestem z US, bo dla niej brzmiałem jak Native.

Akcent jest ważny, ale każdy z nas ma swój. Ważniejsza jest płynność i swoboda wypowiedzi, oraz dostosowanie poziomu do naszego rozmówcy - mam kolegów z Pakistanu, z wyższym wykształceniem, pięknym angielskim. Jak się czasami rozpędzą, to posługują się takim szerokim słownictwem, że mózg się marszczy. Niemniej, zmusza to dalszej nauki, za co im dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2018, 19:57
brozyna7's Avatar
brozyna7 brozyna7 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Uważam że z tym brzmieniem jak native jest jak z czymkolwiek innym, np. smażeniem naleśników. Możesz byle jak zrobić ciasto i lać na patelnię olej i usmażysz naleśnika, ale jeśli zachowasz dobre proporcje i użyjesz dobrej patelni bez tłuszczu na niej wyjdzie ci małe arcydzieło. Będzie po prostu profesjonalnie.
Słuchałam w swoim życiu wykładów wygłaszanych w języku angielskim przez Polaków, Chińczyków i przedstawicieli innych nieanglojęzycznych narodowości. Niejednokrotnie miałam problemy ze zrozumieniem przekazywanej treści. Dlaczego? Akcent jest kwintesencją poprawnej wymowy. W szkołach uczymy się zwykle nie udziwnionego angielskiego brytyjskiego, bez wyraźnego akcentu, ale z zachowaniem poprawnej wymowy. Jeśli tak poznałaś język, a przyjdzie ktoś, kto swoim akcentem będzie przeinaczał samogłoski możesz mieć problemy ze zrozumieniem.
Dochodzi też to, co napisałam na samym początku. Jeśli mówisz z akcentem np. brytyjskim, brzmisz po prostu profesjonalnie, a jeśli jesteś na rozmowie o pracę lub głosisz wykład to chcesz by każdy aspekt tego, jak się prezentujesz, wskazywał na profesjonalizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 10:05
Aleksadebska Aleksadebska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzięki temu, że spędziłam w UK 3 lata, znacznie poprawiłam swoją płynność i wymowę, jednak w dalszym ciągu słychać od razu, że jestem Polką.
Wyjechałam do Londynu po 30 roku życia, więc raczej nie liczyłam na to, że moja wymowa zupełnie się zmieni. Ciekawostka: koleżanka, która spędziła tam 3 lata, ale 10 lat wcześniej (od 19-22 roku życia) ma akcent prawie zupełnie brytyjski (często Anglicy nie są w stanie rozpoznać, że jest z innego kraju). Z tego wynika , że nawet jeśli nie wyjedzie się w bardzo młodym wieku, wciąż jest szansa na to, żeby mocno nasiąknąć lokalnym akcentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 18:40
Belphegius Belphegius jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie osobiście akcent jest obojętny, ale staram się mówić w sposób wyraźny. Bez różnicy czy ktoś ma polski, brytyjski czy hinduski akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 17:35
AgaU AgaU jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja starałam się na studiach osiągnąć "porządny" poziom akcentu głównie dlatego, że jest to jeden z elementów języka, a studiując jakąś dziedzinę powinno się opanować wszystkie jej aspekty. Dodatkowo zawsze miło jest usłyszeć kiedy native chwali naszą wymowę, wtedy wiemy, że nasza praca nie idzie na marne. Nigdy nie miałam jakiegoś mega ciśnienia, aby mówić jak native, bo uważam, że to nie do końca jest możliwe w moim przypadku, po prostu za późno zaczęłam się uczyć angielskiego, ale robię co mogę, żeby było słychać, że się staram.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.