Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-21-2014, 11:54
AntoSka AntoSka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Najpopularniejsze specjalizacje

Jakie są waszym zdaniem specjalizacje cieszące się największą popularnością wśród tłumaczy?A także w których specjalizacjach najłatwiej znależć pracę? Chodzi o język angielski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2014, 10:20
jimmyweaver jimmyweaver jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Sandomierz
Domyślnie

Techniczne - nowe technologie, instrukcje obsługi maszyn, urządzeń i elektroniki, schematy linii produkcyjnych, opisy procesów technologicznych itp. itd.

Na pewno też medyczne, czyli wszystko co związane z branżą (za pewne też od strony technicznej, czy też ulotki leków i wszelkie dokumentacje) oraz prawne, czyli umowy, wszelkie sprawy korporacyjno-firmowe... itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2014, 15:04
Wiolanta Wiolanta jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ruda Śląska/ Kraków
Domyślnie

Wydaje mi się, że najpopularniejsze są tłumaczenia prawne - z tym zazwyczaj kojarzy się tłumacz. Dobrze płatne wydają się tłumaczenia techniczne. Warto zrobić mały research - przeszukać oferty pracy, popatrzeć czego szuka się na rynku pracy i taki sobie obrać kierunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2014, 20:16
gn93 gn93 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Również uważam, że tłumacze najczęściej wybierają branże: medyczną, prawniczą albo techniczną. Co do tej ostatniej, mam koleżankę, która studiuje na politechnice i wykonuje tłumaczenia nieprzysięgłe dla pewnej firmy, tłumacząc przede wszystkim instrukcje obsługi maszyn i wierzcie mi, że zarabia miesięcznie dwa, trzy razy więcej, niż przeciętny Kowalski, nie będąc nawet tłumaczem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2014, 21:35
Pepper Pepper jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

zarabia na tłumaczeniu, ale nie jest tłumaczem? nie ma co się bać tego słowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2014, 21:39
gn93 gn93 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Pepper: Miałam na myśli,że nie kształciła się w tym kierunku. Zarabia na tłumaczeniach, bo najzwyczajniej w świecie, jak każdy student, potrzebuje gotówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2014, 19:39
irma irma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak byłam na stażu, to praktycznie 3/4 dokumentów było o tematyce prawnej. Wiadomo- zawsze będzie popyt na tłumaczenia prawnicze, bo każdy urząd wymaga co roku różnych dokumentów i to się raczej nie zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2014, 12:27
mary5 mary5 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najbardziej popularne są zdecydowanie tłumaczenia prawnicze i medyczne. One zawsze będą w cenie. Ale z kolei coraz większym zainteresowaniem cieszą się tłumaczenia techniczne. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2014, 17:25
mumecki mumecki jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wiadomo, że zawsze będzie stały napływ tekstów prawniczych/unijnych... A teraz jak już wzięli Tuska do Brukseli to pewnie zapotrzebowanie wzrośnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2014, 19:37
molik molik jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Tłumaczenia techniczne - no właśnie.. czyli jakie konkretnie? to dla mnie najbardziej problemowe, bo jak określić dokładnie i jak się przygotować wcześniej do tłumaczeń technicznych? nie jestem po polibudzie i raczej nie będę :P czy ktoś w podobnej sytuacji miał już do czynienia z tłumaczeniami technicznymi i jak sobie z nimi poradził?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.