Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-15-2014, 18:18
bhagwanti bhagwanti jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Pawelandbajer Pokaż post
Wiele osób pisze, że francuski i włoski, ale zauważyłem, że jest mowa również o rumuńskim i muszę się zgodzić. Nie dość, że jest coraz więcej ofert pracy (co osobiście jestem w szoku, ale może to tylko ja tak mam)
hah! Myślę, że wiosek jest prosty - im język rzadziej znany wśród nie native speakerów tym badziej się opłaca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2014, 18:48
kbro kbro jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi się właśnie wydaję że hm.. przed Euro praktycznie wcale nie słyszałam o tym aby hiszpański był jakoś rozpowszechniony w moim mieście natomiast teraz co drugi znajomy uczy się hiszpańskiego. Może to jest kwestia tego że było ich multum tutaj Ale takim drugim językiem jest francuski. Niestety ja nie mam głowy do nauki tego języka ..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2014, 08:28
Konradesz Konradesz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy na czym chcesz się skoncentrować ?

Pod względem geograficznym opłacalny jest: francuski i hiszpański, pod względem kulturowym to na pewno: włoski. Jednak moim skromnym zdaniem, najbardziej opłacalnym językiem jest łacina. Kto ją opanuje ten na pewno będzie władał całą rodziną popularnych dialektów, nawet rumuńskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2014, 21:30
Ofela Ofela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ze wstępnych moich obserwacji wynika, że w korporacjach jednak szybciej można znalezc lepszą, lepiej płatną pracę po francusku niż np po hiszpańsku, ale znów w turystyce najlepiej znać włoski... hmm... chyba najlepiej uczyć się ich po kolei i w końcu znać wszystkie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2014, 21:22
Dotka. Dotka. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W kategorii podróżowania najbardziej Ci się opłaci język hiszpański. Możesz się nim posługiwać zarówno na płw. Iberyjskim i na wyspach Kanaryjskich, jak i w niemal całej Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2014, 16:40
marietta.s marietta.s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Patrząc na oferty pracy jakie przychodzą mi na maila poprzez uczelnię, śmiało mogę stwierdzić iż najbardziej opłacalny jest francuski, bez dwóch zdań. 90% tych ofert pracy kierowanych jest do romanistów. Pozostałe języki romańskie niestety są daleko w tyle, nad czym ubolewam, bo studiuję włoski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2014, 21:29
aczajkowska aczajkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy, myślę że opłacalny może być każdy język, o ile uda nam się wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie na którą jest popyt bo znajomość języka ogólnego nie jest już czymś nadzwyczajnym. Najwięcej ofert niekoniecznie musi świadczyć o tym że oferty te są dobre płatne. Wydaje mi się, że ważniejszym wyborem niż konkretny język, jest wybór dobrej specjalizacji, na którą jest zapotrzebowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2014, 16:55
IzabelaL IzabelaL jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aczajkowska Pokaż post
Najwięcej ofert niekoniecznie musi świadczyć o tym że oferty te są dobre płatne. Wydaje mi się, że ważniejszym wyborem niż konkretny język, jest wybór dobrej specjalizacji, na którą jest zapotrzebowanie.
Dokładnie... zazwyczaj w cenie są ci, którzy znają języki mało popularne. Jeżeli trudno jest znaleźć pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami to wiadomo - stawka idzie w górę.

Jeżeli chodzi o ilość ofert pracy, to faktycznie najwięcej jest tych z wymaganym francuskim (tylko pytanie czy wynagrodzenie jest opłacalne?). Ponadto język ten jest bardzo przydatny jeśli ktoś myśli o pracy w strukturach unijnych, szczególnie w kombinacji z angielskim.

Ponadto dzięki znajomości języka francuskiego możemy starać się o pracę nie tylko w Polsce, ale i w samej Francji albo podjąć studia na tamtejszych uniwersytetach.

Więcej zalet francuskiego w poniższym linku
[url]http://institutfrancais.pl/apprendre-le-francais/pl/nauka-francuskiego-w-polsce/dlaczego-warto-uczyc-sie-jezyka-francuskiego/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2014, 15:45
zuzaa zuzaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

rowniez uwazam ze francuski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2014, 10:04
dejanira dejanira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Faktycznie, jak analizuję ogłoszenia pracy, które dostaję na maila, wychodzi na to, że największe zapotrzebowanie jest na język francuski. Jeśli chodzi o język włoski to niestety większość ogłoszeń dotyczy pracy w księgowości, co mi osobiście wydaje się średnio pasjonujące Szczerze mówiąc, nie spotkałam się z ofertami dotyczącymi języka rumuńskiego, jestem zdziwiona, że tak wielu z was o nim wspomina
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.