Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-02-2014, 11:50
PiotrZ PiotrZ jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Praca zdalna ma swoje plusy i minusy. Na pierwszy rzut oka - nikt nad tobą nie stoi. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej jak człowiek za bardzo się rozleniwi to nie zrobi zlecenia na czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2014, 15:20
pawel.szary1's Avatar
pawel.szary1 pawel.szary1 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Radom
Domyślnie

Z jednej strony ma się idealne warunki do pracy, a z drugiej - bardzo łatwo się rozleniwić i praca zajmuje o wiele więcej czasu. Coś wiem o tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2014, 15:25
Fuszigi's Avatar
Fuszigi Fuszigi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak większość, uważam, że są plusy i minusy pracy zdalnej. Przyjemnie jest, gdy można sobie pracować w takich godzinach, w jakich nam to odpowiada, ale czasem, mimo wszystko, chyba może brakować kontaktów z innymi ludźmi Ja na przykład bardzo lubię wszelkie prace zdalne, ale wiem, że gdybym robiła to profesjonalnie, musiałabym znaleźć sobie też coś, co pozwoliłoby mi częściej ruszyć się z domu, a do tego musiałabym popracować nad tą osobistą motywacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2014, 00:18
Paprotka Paprotka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem m.in. dla młodych mam, które z różnych przyczyn mają trudności w powrocie na rynek pracy, bądź wybierają właśnie tę formę aktywności zawodowej, by móc ją połączyć z wychowywaniem dzieci bez konieczności oddawania ich w ręce niań, posyłania do żłobków, czy proszenia o pomoc, jakże wdzięcznej "instytucji", jaką jest babcia. Jeśli wiedza i doświadczenie idą z samodyscypliną i zapałem - można wiele osiągnąć pracując zdalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2014, 13:36
Ninnananna8 Ninnananna8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wykonywałam tłumaczenia dla pewnego biura projektowego i na początku pracowałam u nich w biurze, później zdalnie. Praca zdalna na pewno była wygodniejsza ze względu na brak konieczności dojeżdżania na drugi koniec miasta i możliwość pracy np. wieczorem, po załatwieniu wszystkich innych ważnych spraw lub też w "międzyczasie" - mogłam zawsze znaleźć jakieś pół godziny, żeby siąść i część tekstu przetłumaczyć. Ale zgadzam się z Fuszigi - kontaktu z ludźmi może brakować, to w pracy też jest dla mnie ważne Po jakimś czasie pracy komputerowej zaczęło mi brakować tej atmosfery, jaka była kiedy pracowałam na miejscu. Dla mnie tłumaczenia to praca dodatkowa (mam zupełnie inne wykształcenie, tłumaczenia zaczęłam robić tylko dlatego, że zostałam parę razy o to poproszona, a potem mi się spodobało) i dlatego taka forma pracy jest dla mnie dobra, ponieważ mogę robić to w dowolnych godzinach, wtedy kiedy mam na to ochotę (uwzględniając oczywiście potrzeby zleceniodawcy ) Ale dla młodych mam albo osób, które z jakichkolwiek innych przyczyn muszą/wolą pozostać w domu to jednak rozwiązanie idealne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2014, 10:56
OlaO101 OlaO101 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Praca zdalna nie jest dla wszystkich o czym sie na wlasnej skorze przekonalam. Nie chodzi o mobilizacje do pracy, bo to mam, tu chodzi o potrzebe codziennego rytuału wychodzenia do pracy, spotykania sie z ludzmi. byc moze jak moja aktywnosc spadnie, to wtedy bede czerpac tylko przyjemnosc z pracy zdalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2014, 19:35
izabela888 izabela888 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście uważam, że jeżeli tłumacz ma zlecenie to i tak wykona je najlepiej jak potrafi (a termin goni) i nie ma znaczenia czy pracuje on w domu czy w biurze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2014, 15:10
czerrybomb czerrybomb jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że praca zdalna jest lepsza chociażby dlatego, że na tłumaczeniu trzeba się skupić, a w biurze niekoniecznie są sprzyjające skupieniu warunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2014, 15:56
Avetrus Avetrus jest offline
Kumotr

Miejscowość: Śląsk
Domyślnie

Jeżeli chodzi o pracę w domu to należy się przed jej podjęciem porządnie zastanowić. Oczywiście, jeżeli chodzi o pracę podczas studiów bądź od razu po nich, spróbować można, ale jeżeli ktoś planuje porzucić stałe zatrudnienie na rzecz pracy zdalnej, to powinien wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Praca w domu na pierwszy rzut oka ma duże zalety, ale jeżeli poważniej się zastanowić, mają one też drugą stronę medalu. Po pierwsze, dowolność godzin pracy. Pozytywna strona takiego rozwiązania jest oczywista, ale wada jest taka, że możemy pracować przez cały tydzień i prędzej czy później okaże się, że bardzo często oznacza to pracę w weekendy czy nawet święta.

Druga sprawa, fakt, że pracujemy w domu. Zalety ponownie wydają się kuszące - siedzimy sobie blisko lodówki, w tle gra muzyczka, więc czego chcieć więcej? I tu jest haczyk, jeżeli ktoś nie potrafi się odpowiednio zmotywować i jest podatny na pokusy (o których podczas pracy w biurze nie byłoby mowy) - nie nadaje się do takiej pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2018, 21:09
PatrycjaSz PatrycjaSz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Praca zdalna jest moim zdaniem najlepszą formą pracy. Od początku mojej kariery zawodowej pracowałam na etacie w siedzibach firm lub organizacji. Praca była satysfakcjonująca jednak nie pozwalała na elastyczność, zarówno jeśli chodzi o miejsca jak i czas. Chciałabym móc pracować z dowolnego miejsca w Polsce czy nawet na świecie oraz w dowolnym czasie, a na to własnie pozwala zdalne zatrudnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.