Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2013, 18:15
indovinello indovinello jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Co student robi oprócz studiowania?

Pytanie do studentów i też absolwentów. Co student robi poza studiowaniem (i imprezowaniem )? A mianowicie ciekawa jestem, ilu z Was jednocześnie pracowało, angażowało się w dodatkowe organizacje, koła naukowe, kursy, zajęcia językowe, praktyki itp? Czy widzicie owoce dodatkowej działalności, przydaje się to w życiu? Czy też jesteście zdania, że człowiek zdąży się jeszcze w życiu napracować albo plan zajęć zwyczajnie Wam nie pozwala/pozwalał?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 19:28
Ivy Ivy jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja podjęłam się wyzwania takiego, że studiuje dziennie i jednocześnie zaocznie.... pierwszy rok był okropny, ale w pewnym momencie tak się wyrobiłam, że 200 słówek np. z angielskiego w 2 godziny (+/-) nie ma problemu. Niestety student musi mieć "łeb jak sklep" i przyswajać informacje w bardzo szybkim tempie. Życie prywatne? hmmm... oglądanie seriali i w tym samym czasie tłumaczenie, grill na działce i czytanie obowiązkowych lektur
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 20:14
tamara1990 tamara1990 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław/Gdańsk
Domyślnie

Oprócz studiowania, trochę pracuję w dłuższe wolnę (min. 6dni) jadę do domu. Potrzebuję na to więcej czasu, bo studiuję na drugim końcu polski i przejazd zajmuje mi cały dzień (8-9h, ale i tak nic danego dnia nie zrobię). poza tym z takich rzeczy dla siebie, to niemal nie imprezuję, ale za to spotykam się z koleżankami na pogaduchy, ciuchy itp. Dużo czytam, nie tylko książki, ale też i komiksy. Spędzam też czas na różnych moich hobby - głównie DIY, przerabianie ubrań, pisanie, tłumaczenie no i seriale staram się też robić jedne praktyki na każdy rok studiów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2013, 14:43
nikita1993's Avatar
nikita1993 nikita1993 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny/Sosnowiec
Domyślnie

Ja kończę teraz I rok studiów j.francuskiego i zajmowałam się tylko tym. Na drugim roku mam zamiar dodatkowo znaleźć pracę i dorobić się czegoś (o ile się uda) i na III roku zacząć nowe samodzielne życie Zobaczymy czy moje plany się powiodą.
Stary 06-06-2013, 19:03
floinus floinus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od czego zacząć? :>
Oprócz studiowania angażuje się w życie naukowego koła, w którym przez rok byłem v-ce prezesem i niedługo będę starał się dostać ponownie do zarządu. W ramach koła dzieje się naprawdę wiele rzeczy - Bałtycki Festiwal Naukowy, pokazy chemiczne, projekty, załatwienie spraw, opieka składem z odczynnikami chemicznymi, administracja, konkursy i całe mnóstwo, zależy co Cię kręci.
Dodatkowo udzielam się w organizacji działającej na rzecz osób LGBT. W ramach tego konferencje, szkolenia, spotkania, organizacja wydarzeń, tłumaczenie książki i innych artykułów zależy od zapotrzebowania - wspaniała sprawa.
W wolnych chwilach udzielam korepetycji, rozglądam się za ciekawymi konkursami, praktykami...

Fajnie się angażować, bardzo satysfakcjonujące zajęcie pod wieloma względami!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2013, 19:49
rafiuk rafiuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrze się bawi póki może Później zostaje szara rzeczywistość i codzienna praca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2013, 20:26
olenka39 olenka39 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak przeczytałam tytuł wątku, pierwsza rzecz jaka nasunęła mi się na myśl było... imprezuje i pije
Ale...
Sama nie do końca wpasowywałam się w ten stereotypowy obraz studenta Studiowałam dwa kierunki równolegle, potem gdy skończyłam jeden z nich, podjęłam pracę na pół etatu, dodatkowo udzielałam korepetycji, a w wakacje robiłam praktyki (czasami miesięczne, czasami dluższe). Generalnie wydaje mi się, że w dużej mierze obraz studenta-imprezowicza rozmywa się i student w dzisiejszych czasach to człowiek zaradny, starający się dorobić, uczestniczący w praktykach i życiu studenckim (pozytywnie rozumianym;P np.koła naukowe, seminaria).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2013, 23:33
slow slow jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oj, nie pamiętam żebym miała czas na intensywne imprezowanie. W tygodniu była praca a w weekendy zjazdy. I tak zleciało 5 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2013, 00:20
mariapluta mariapluta jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

W czasie roku akademickiego studia dzienne, na wakacjach praktyki zagraniczne (świetna sprawa, można pozwiedzać i jednocześnie nauczyć się języka). Imprezy - oczywiście, że tak, ale miałam też czas na różnego rodzaju koncerty, wystawy, wieczory tematyczne, wykłady otwarte, warsztaty. Cudownie jest być studentem! Jednak czasu nie da się zatrzymać...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2013, 17:43
ina708 ina708 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja udzielałam korepetycji począwszy od 2 roku studiów, poza tym kursy językowe i już pomiędzy 2 kierunkami i nauką na zajęcia nie było zbyt duzo czasu na hobby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.