Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-21-2017, 10:54
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaobserwowałam, ze w ostatnich czasach coraz więcej osób preferuje właśnie napisy i na szczęście coraz cześciej można trafić na filmy z napisami w tv.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2017, 10:58
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lenistwo swoją drogą, niektórzy po prostu nie nadążają z czytaniem. Uwielbiam filmy z napisami o ile tłumaczenie jest poprawne. Nic tak nie denerwuje, jak źle przetłumaczony film...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2017, 13:49
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem, czy taka generalizacja "wszyscy Polacy nie lubią filmów z napisami" jest okej. Szczególnie młodsze pokolenie, z tego co zauważyłam ostatnio, preferuje już napisy niż lektora czy dubbing, więc przypuszczam, że w najbliższych latach zmieni się trend.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2017, 18:02
Lily Lily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

We Włoszech filmy mają podkład wielu lektorów i wcale nie słychać oryginalnego języka. Ciężko jest się przyzwyczaić, że nie słychać źródłowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2017, 23:32
AZaw AZaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W Niemczech w kinach znaczna większość filmów jest z lektorem. To jest dopiero zgroza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2017, 09:11
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sabina71 Pokaż post
Lenistwo swoją drogą, niektórzy po prostu nie nadążają z czytaniem. Uwielbiam filmy z napisami o ile tłumaczenie jest poprawne. Nic tak nie denerwuje, jak źle przetłumaczony film...
Nie wzięłaś pod uwagę faktu, że niektórzy wolą skupić się na obrazie niż patrzeniu na litery?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2017, 14:24
Lilya Lilya jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zauważyłam, że przeważnie starsze pokolenie nie przepada za napisami w filmach. Przykładem są moi rodzice, dla których film bez lektora/dubbingu to żaden film . Zawsze podkreślają, że nie nadążają z czytaniem i nie skupiają się na tym co się dzieje na ekranie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 18:39
jstrehl jstrehl jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lily Pokaż post
We Włoszech filmy mają podkład wielu lektorów i wcale nie słychać oryginalnego języka. Ciężko jest się przyzwyczaić, że nie słychać źródłowego.
Kiedy nie słychać oryginału, to jest dubbing, a nie lektor. Chociaż dla nas to zaskakujące, tam ma to swoją tradycję. Natomiast jeżeli chodzi o temat główny, to również uważam, że głównym powodem jest albo lenistwo, albo indywidualna podzielność uwagi. Wiele osób przyzwyczaiło się też do lektora, który nie dość, że wyręcza widzów, to często jest monotonny i pozbawiony emocji. Osoby młodsze może i już wolą napisy (zwłaszcza, że w ten sposób dostępna jest teraz większość filmów), ale i tak minie dużo czasu, zanim problem naprawdę zniknie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2017, 13:30
Ewentualnie Ewentualnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia. Poza tym niektórzy oglądają filmy przy okazji wykonywania innych czynności, a bez znajomości języka oryginału, nie wiedzieliby co za akcja się rozgrywa.
Z drugiej strony, jeżeli ktoś ogląda uważnie to musi się skupić na napisach (szczególnie, że nie wszystkie są wykonywane starannie i odpowiednio dobrane czasowo) odwracając swoją uwagę od rozgrywających się scen. Preferuję filmy z napisami, lecz wiem też jakie potrafią być czasami irytujące (szczególnie w obcym dla mnie języku).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2017, 14:34
Marcelina96 Marcelina96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

wydaje mi się, że z lenistwa :c
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki