Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-20-2017, 14:02
Wilk's Avatar
Wilk Wilk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczyłam się zarówno hiszpańskiego, jak i włoskiego. Zdecydowanie polecam hiszpański. Co do trudności, uważam, że każdy będzie miał swoją opinię, tzn. dla jednych będzie łatwy, dla innych nie tak bardzo, jeszcze dla innych włoski będzie łatwiejszy. Dla mnie łatwiejszy był hiszpański, aczkolwiek biorę pod uwagę fakt, iż uczyłam się go najpierw. Może być, że jeśli ktoś zaczął od włoskiego, to właśnie włoski będzie mu się wydawał łatwiejszy. Co do rynku pracy, to znajomość hiszpańskiego jest na pewno częściej poszukiwana wśród potencjalnych kandydatów. Związane jest to z liczbą krajów używających tego języka, a co za tym idzie liczba mówiących tym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2017, 15:16
Kasia88 Kasia88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja się wyłamię i polecę włoski to mój ulubiony język, jest piękny, melodyjny, wspaniale oddaje uczucia. Wbrew pozorom jego zaawansowany poziom jest dość trudny, szczególne problemy miałam z rodzajnikami i przyimkami. Jednak sami Włosi wiele wybaczają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2017, 15:49
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chociaż sama całym sercem jestem za włoskim, ze względu na jego dźwięczność i sam fakt, że łączy się z cudownymi Włochami, to zgodzę się z przedmówcami, że hiszpański jest zwyczajnie bardziej przydatny, a po włosku porozumiesz się prawdopodobnie tylko w jednym kraju...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2017, 14:08
AgaZet AgaZet jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli pytasz w kontekście rynku pracy, to pewnie hiszpański. Ale wydaje mi się, że język na tyle silnie łączy się z kulturą kraju, że przy wyborze warto się zastanowić, który kraj/obszar językowy się po prostu lubi i chętnie odwiedza.

Na studiach dziewczyny z hiszpańskiej zawsze nam dokuczały, że włoski jest używany tylko we Włoszech i (po naszych przypomnieniach) jednym kantonie w Szwajcarii. Ale żadna z nas nie podejmowała decyzji o studiach w związku z liczbą osób posługujących się tym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2017, 13:54
Lily Lily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam dobrze włoski, ale hiszpański jest zdecydowanie bardziej przydatny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2017, 16:12
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli znasz dobrze angielsku to hiszpański może Ci się przydać żeby wyjechać do Hiszpanii, np do pracy. W dużych miastach jest pełno zagranicznych firm gdzie potrzebują ludzi z angielskim, no ale wtedy hiszpański będzie jeszcze na plus. Poza tym tak jak inni forumowicze pisali: jest to drugi czy trzeci język, którym posługuje się największa grupa osób, Hiszpania jest jednym z krajów, które utworzyły Unię Europejską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2017, 18:57
z.radomska z.radomska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze chciałam się nauczyć sama hiszpańskiego, znacie jakieś fajne, przyjemne domowe sposoby?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2017, 11:12
KaroB KaroB jest offline
Kumotr

Domyślnie

jak dla mnie nauka przez słuchanie osobiście nauczyłam się najpierw przez tasiemce, później przez seriale już tylko po hiszpańsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2017, 11:29
BeataJustyna's Avatar
BeataJustyna BeataJustyna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

1. Który jest bardziej ceniony na rynku pracy?
Myślę, że hiszpański ma o wiele szersze zastosowanie, bo to chyba 2 język świata. Jednak włoski ze względu na mniejsze zainteresowanie i mniejszą liczbę znających ten język obcy może się okazać, że pracodawca właśnie doceni znajomość włoskiego ze względu, iż to język mniej powszechny.
2. Nauka
We włoskim gramatyka jest do wyuczenia, a czasowniki regularne mają do zapamiętania końcówki, a nieregularne do wykucia, osłuchania się. Im dalej i dokładniej studiuje się zasady tym zrozumienie,czy sama ich aplikacja może być bardziej skomplikowana. Jednak na pewno do przejścia i przyjęcia.
Wymowa:
Wydaje mi się, że hiszpański jest bardziej „miękki” od włoskiego, a włoski „twardszy” od hiszpańskiego, np. w wymowie włoskiej będzie więcej „z”, a w hiszpańskim „s”.
3. Przed wyborem
Warto przed decyzją, np. posłuchać sobie obu języków:
- filmy, seriale, piosenki, radio, tv, pisownia.
Pooglądać zdjęcia, poczytać o kulturze chociaż trochę. Co bardziej pasuje w języku i kulturze itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2017, 16:30
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam z własnego doświadczenia j.włoski! Wymowa oraz reguły pisowni są dla mnie o wiele łatwiejsze niż w j. hiszpańskim. We włoskim zaimki nie są obligatoryjne przy odmianie czasowników, szyk zdania przy tłumaczeniu też jest w miarę swobodny, może dlatego ten język bardziej do mnie przemawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.