Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-17-2014, 22:16
martynaz martynaz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przyznam, że rodzajnik faktycznie nie są najprostszą sprawą, zwłaszcza na początku. Poza tym, mylące są wyrazy, których znaczenie determinowane jest przez rodzajnik.
Na początku nauki nie miałam większych problemów. Schody zaczęły się dopiero przy nauczeniu nieregularnych czasowników (również z różnymi znaczeniami przy różnych formach). Teraz, kiedy mam już poziom C2 dalej mam problemy z Konjunktivem I
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2014, 22:55
paulinagesta paulinagesta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gramatyka to koszmar dla mnie zwlaszcza pamietanie o czasownikach na koncu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2014, 21:47
KKK KKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie również często mylą się rodzajniki, ale myślę, że nie ma sensu za bardzo się przejmować szykiem, zwłaszcza na początku. Sami Niemcy odchodzą powoli od szyku końcowego, a chodzi przecież o to, żeby być komunikatywnym. Niemiecki jednak z czasem staje się coraz łatwiejszy, jak już ma się pewien zasób słownictwa rodzajniki łatwiej wchodzą do głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 23:13
mszczep mszczep jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

to normalne, z czasem będzie to coraz łatwiejsze. Pamiętam moje pierwsze korepetycje z niemieckiego, byłam razem z siostrą, która już 2 lata uczyła się języka. Byłam zafascynowana tym, jak ona tak "wyłapuje" te słowa i pisze dokładnie to, co powinna.Te niemieckie literki były dla mnie odlotem;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2014, 11:03
nadziejak nadziejak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też mi dużą trudność sprawiały i czasem wciąż sprawiają rodzajniki, problemy w gramatyce pojawiają się przy wyjątkach, a tych po niemiecku w niektórych zagadnieniach nie brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2014, 14:18
Dorcik Dorcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gdy zaczynałam naukę niemieckiego, najtrudniej radziłam sobie z końcówkami po rodzajnikach. Przez wiele lat kazano mi uczyć tabelki na pamięć, co jest głupotą. Jest sposób na łatwe rozpoznanie tego, co i gdzie wstawić bez bezmyślnego wkuwania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2014, 18:19
qwerty qwerty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla ludzi posiadających pewną znajomość angielskiego, a mających problemy z gramatyką niemiecką, polecam anglojęzyczne kursy audio Pimsleura. Bardzo dobra metoda, dzięki której można w lepszy sposób przyswoić wzory odmiany rodzajników itd. Co prawda w początkowej fazie warto mieć na podorędziu "tabelkę" z przypadkami (czy też nawet wkuć ją na pamięć), ale po ukończeniu tego kursu raczej przestaje ona być potrzebna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2014, 23:17
triniti triniti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie trudna była wymowa. Bardzo zależało mi na tym, żeby brzmieć naprawdę niemiecko. Do tej pory nad tym pracuję...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2014, 20:23
malenstwo1511 malenstwo1511 jest offline
Podszyszkownik

Smile Trudne poczatki

Mnie trudnosc tez sprawiaja rodzajniki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2018, 19:59
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początku nauki języka niemieckiego najtrudniejsze były dla mnie rodzajniki, bez przerwy się myliły. W późniejszym etapie nauki najwięcej problemów sprawiła mi rekcja czasownika. Podobnie jak rodzajniki przyimki i przypadki dobierane do czasowników nie zawsze pokrywały się z polskimi odpowiednikami i przez to niełatwo było je zapamiętać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.