Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2012, 20:28
Domingo Domingo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Prawdę mówiąc ze mną to różnie bywało. Znam angielski i hiszpański. Obydwa języki pochodzą z dwoch różnych grup językowych jednak maja ze sobą wiele wspólnego..i te właśnie wspólne cechy są dla mnie bardzo mylące. Hiszpaskiego uczyłam się już w dorosłym wielku, lecz mimo wszystko to właśnie hiszpańskie słówka pierwsze mi przychodzą do głowy, gdy mówię po angielsku (są prostsze do wymówienia i bardziej naturalne dla Polaków). Przez to nieraz mylę końcówki lub w ogóle nie mogę znależć angielskiego odpowiednika...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 20:50
asias88's Avatar
asias88 asias88 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Ravenna, Italy
Domyślnie

Uwazam ze wszystko zalezy od tego czy wybierzemy jezyki z tej samej grupy jezykowej, osobiscie znam jezyk wloski i kiedy pozniej zaczelam nauke hiszpanskiego bylo to dla mnie duzym ulatwieniem. Mysle ze jesli opanujemy juz jeden jezyk na dobrym poziomie to wiemy juz mniej wiecej jakie metody nauki sa dla nas najskuteczniejsze, dlatego kolejnych jezykow uczymy sie szybciej.. Nie mniej jednak znajac kilka jezykow trudno jest czasem ich nie mieszac. W moim przypadku, jest to czasami zabawne poniewaz mieszkam we Wloszech, pracuje jako nauczyciel angielskiego i hiszpanskiego, a w domu mowie po polsku zdarzylo mi sie budzic w nocy i mowic po wlosku lub angielsku :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 22:11
kkuczynska kkuczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez abbess Pokaż post
Uważam, że jest to prawda, że nauka kolejnego języka jest łatwiejsza. Znaczenia wielu słów można się domyślić, gdyż wiele z nich brzmi bardzo podobnie.
tak, poza tym jak się już jeden język zna bardzo dobrze to i łatwiej idzie nauka gramatyki, łatwo jest znaleźć podobieństwa i różnice między czasami, itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 22:58
wirosz10 wirosz10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można zrozumieć, że w rodzinie języków indoeuropejskich jest wiele podobieństw, jak to w rodzinie. Ale co wspólnego (przydatnego w uczeniu się) może mieć język arabski, hebrajski albo japoński lub chiński z naszą rodziną języków?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2012, 17:25
Iocasta Iocasta jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie tak, szczególnie jeżeli sa z tej samej grupy językowej. Ja w tym momencie znam angielski, hiszpański, francuski i zaczęłam sie uczyć włoskiego, i uważam ze im dalej tym prościej. Włoski jest bardzo podobny do hiszpańskiego więc mam dużo łatwiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2012, 21:11
Marceline Marceline jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja potwierdzam- im dalej tym lepiej. znam angielski, rosyjski i hiszpański, a uczę się też portugalskiego. Pomimo tego że angielski i hiszpański nie są w tej samej grupie językowej hiszpańskiego uczyłam się z wielką lekkością, bo jednak dużo słów brzmiało podobnie, a jeśli chodzi o portugalski to bazuję w dużej mierze na hiszpańskim. Rosyjski natomiast kojarzę z polskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2012, 01:11
ewazas ewazas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno nauka kolejnych języków jest łatwiejsza, bo znamy już sposoby na zapamiętywanie słówek, ćwiczenie gramatyki itd. Oprócz tego, możemy kojarzyć słowa podobne w różnych językach, często zaskakujące jest, jak podobne słowa znajdziemy w językach pozornie różnych (np.właśnie hiszpański i angielski), nie mówiąc już o językach pochodzących z jednej rodziny jak włoski/francuski albo polski/rosyjski, itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2012, 09:13
gosiagrt gosiagrt jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam że nauka drugiego języka może okazać się prostsza. Posiadając już doświadczenie w sposobach uczenia się, zapamiętywania znacznie łatwiej przyswajać nam nową wiedzę językową. Nauka drugiego języka który znajduje się w tej samej grupie językowej może okazać się łatwiejsza zwyczajnie z uwagi na podobieństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2012, 10:54
idalia idalia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno nauka kolejnego języka jest w pewnym stopniu łatwiejsza, ponieważ mamy już doświadczenie jezykowe, znamy pewne metody, które nam pomagają przyswajać słownictwo i uczyć się gramatyki. Z całą pewnością najłatwiej i najszybciej można się nauczyć języków należących do tej samej grupy językowej - ze względu na podobieństwa leksykalne, akcent, wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2012, 12:38
wojdylam wojdylam jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Bajka Pokaż post
Wszystko zależy od tego, jaki to będzie kolejny język i jaki się już zna.Uczyłam się przez pół roku łaciny i gdy zaczęłam się uczyć j.hiszpańskiego przydały mi się podstawy z łaciny.
Dokładnie, po łacinie jakoś inne języki wydały się łatwiejsze w nauce . może dlatego, że wiele języków wywodzi się z łaciny.

Ostatnio powtarzam sobie niemiecki i zauważyłam, że wiele słów jest albo podobnych do języka polskiego albo do angielskiego. także też łatwiej wszystko wchodzi do głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.