Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-27-2015, 21:12
NazarkoM NazarkoM jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Grupy dla tłumaczy na Facebooku

Na facebooku można znaleźć coraz więcej grup tworzonych specjalnie z myślą o tłumaczach, np.:
Grupa "Praca dla tłumaczy" opisuje się w następujący sposób:
"Informacje dla tłumaczy - szybkie zlecenia, tłumaczenia w różnych językach, mini giełda wymiany informacji.
Grupa ta to miejsce na zlecenia dla tłumaczy i wszystko, co związane z pracą tłumaczy. Akwizytorom oferującym pracę w innych dziedzinach dziękujemy, będą traktowani banem."
Albo
Grupa "O szkoleniach dla tłumaczy", która opisuje się w następujący sposób:
"Ogłoszenia o szkoleniach, studiach, kursach i seminariach dla tłumaczy. Zupełnie otwarta, publiczna, wszyscy mogą dołączyć i postować. Reklamy jak najbardziej mile widziane. Spam, wypowiedzi obraźliwe i posty zupełnie nie na temat - nie."
Od jakiegoś czasu śledzę obie grupy na facebooku i muszę przyznać, że można liczyć na ciekawe oferty pracy, pomoc doświadczonych kolegów po fachu oraz na informacje dotyczące różnych wydarzeń, które mogą być atrakcyjne dla tłumaczy.
Znacie jakieś inne grupy dla tłumaczy na facebooku godne polecenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2015, 16:31
elaaa8989's Avatar
elaaa8989 elaaa8989 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Koszalin
Domyślnie

Na fb są jeszcze, takie grupy jak "Tłumaczenia" - grupa zamknięta, "Profesjonalni tłumacze, którzy się cenią" - grupa otwarta, "Polscy tłumacze konferencyjni" - grupa zamknięta.

Ostatnio edytowane przez heba : 03-05-2015 o 00:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2015, 21:57
kkora1990 kkora1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

NazarkoM, korzystałaś już z jakichś zleceń? Czy grupa jest godna zaufania?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2015, 23:27
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie korzystałam z żadnych zleceń ale generalnie obserwuję grupę od jakiegoś czasu i widzę, że sporo się dzieje. Trudno mi powiedzieć, czy grupa jest godna zaufania. Wydaje mi się, że gdyby działo się coś niepokojącego z pewnością ktoś pisałby o tym w komentarzach, a nic takiego nie zauważyłam.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-06-2017 o 13:13. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2015, 23:17
Podszyszkownik

Domyślnie

Ta dziewczyna - Katarzyna Ciurapińska Übersetzerin Tłumaczka - publikuje na facebooku mniej więcej co tydzień ciekawe wpisy dotyczące zawodu tłumacza. Można się naprawdę wiele dowiedzieć z praktycznej strony. Interesujące spostrzeżenia, godne uwagi porady i takie ludzkie spojrzenie na zawód tłumacza. Sądzę, że te wpisy są szczególnie cenne dla początkujących tłumaczy albo osób, które w przyszłości planują uprawiać ten zawód.

Tutaj można znaleźć ostatni wpis:
[url]https://www.facebook.com/ihreuebersetzerin/posts/729405427158630[/url]

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-06-2017 o 13:14. Powód: Ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2015, 19:07
IzabelaP IzabelaP jest offline
Kumotr

Domyślnie Zawartość grup tłumaczeniowych na fb

Regularnie przeglądam zawartość tych grup i muszę przyznać, że sporo mnie to nauczyło, szczególnie w kwestii wykonywania zawodu tłumacza. Poza tym zdecydowanie warto przeglądać zakładki z plikami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2015, 13:40
paulina205 paulina205 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie korzystam z takich grup, uważam że są malo wiarygodne, moje koleżanki, które niegdyś tam należały nie miały o nich dobrych opinii - przyjmowały zlecenia za które nie dostawały wynagrodzenia, więc to duże ryzyko, bo człowiek się namęczy, spoci na tłumaczeniem, a nie będzie miał zapłacone. Zresztą najlepiej szukać i poczytać o rzeczach bardziej wiarygodnych.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-06-2017 o 13:16. Powód: Interpunkcja/ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2015, 05:06
kingaf kingaf jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Grupa na facebooku jest bardzo pomocna, szczególnie w przypadku zawodu nieco niszowego. Nie ukrywajmy, tłumacze zazwyczaj pracują w pojedynkę, przy biurku zazwyczaj jest kot, a nie kolega po fachu...
Ja należę do Tłumaczę-grupa otwarta i sobie chwalę, ale przyznam, że nigdy nie brałam zleceń od kogoś z grupy.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-06-2017 o 13:17. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2015, 00:44
ElzbietaM ElzbietaM jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Zrodlo informacji

Obserwuję otwartą grupę na FB Tłumacze. Potwierdzam że jest to fajne źródło informacji na temat pracy tlumacza, szczególnie freelancera. Dużo rozmów na temat stawek, ale też ciekawe przykłady tłumaczen oraz plusów i minusów zawodu. Pytania nie zostają tam bez odpowiedzi, no chyba że naprawdę nie dotyczą tłumaczeń.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-06-2017 o 13:19. Powód: Niepoprawna polszczyzna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2015, 20:07
falkowska falkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A znacie takie dla studentów? Bo "Tłumacze - Studenci" trochę zastygła i nic się tam nie dzieje. ([url]https://www.facebook.com/groups/750881095026763/?fref=ts[/url])
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.