Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-26-2008, 10:31
Jagoda Jagoda jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na przeczytanie czegoś "normalnego" mam czas zazwyczaj tuż przed zaśnięciem, więc to dla mnie książki do poduszki
Pilipiuk - seria o Jakubie Wędrowyczu i opowiadania (w domu już czeka "Czerwona gorączka" ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2008, 13:36
Tom z Sopotu's Avatar
Tom z Sopotu Tom z Sopotu jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jagoda Pokaż post
Pilipiuk - seria o Jakubie Wędrowyczu i opowiadania (w domu już czeka "Czerwona gorączka" ).
O, jest nowy Wędrowycz???

Znakomita postać, fajne pomysły, świetny materiał na serial TV (gdyby tylko Polacy umieli kręcić nieugrzecznione seriale) - natomiast samo pisarstwo Pilipiuka, jeśli chodzi o warsztat, woła o pomstę do nieba! Gość macha piórem jak cepem, że strawestuję Pana Michała... Aż chciałoby się to napisać raz jeszcze od nowa. Może być nawet po agnielsku, żeby wrócić do tematu.

Ostatnio edytowane przez Tom z Sopotu : 06-26-2008 o 13:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2008, 17:36
Mufka Mufka jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

[quote=Tom z Sopotu;3959 jeśli chodzi o warsztat, woła o pomstę do nieba! Gość macha piórem jak cepem, że strawestuję Pana Michała... Aż chciałoby się to napisać raz jeszcze od nowa. Może być nawet po agnielsku, żeby wrócić do tematu. [/QUOTE]

O matko. To co napisałeś idealnie odnosi się do "pisarstwa" pana X, nad którego redakcją tekstu właśnie ślęcze. W życiu się z czymś takim nie spotkałam! Musi zostać wydany, bo ma szerokie znajomości, restaurację, gdzie można urządzić promocję książki (i wydawnctwa...) etc. Po pierwsz koleś NIE UMIE PISAĆ, popełniony tekst jest O NICZYM. Każde zdanie rozpoczyna od wielokropka i z małej litery. A żeby wzmóc emocjonalność tekstu używa wielokropka, wykrzykników (najlepiej od razu trzech) lub sadzi "?!".
No i jeszcze sili się (nieudolnie) na technikę strumienia świadomości...
A gdy czytam zdanie "Kotek obserwował nas oczyma." , szału dostaje! A czym miał obserwować do nędzy???
Albo "Stolica opuściła warszawkę. Wszystcy wyjechali".Yyyyy.Nie mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2008, 17:52
daphne daphne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To zdanie o warszawce jest tak absurdalne, że na początku nie zajarzyłam "co autor mógł mieć na myśli". Współczuje!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-27-2008, 11:09
Mufka Mufka jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Dzięki. Na szczęście mam to już za sobą!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2008, 14:58
Jagoda Jagoda jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Tom z Sopotu Pokaż post
O, jest nowy Wędrowycz???
(...)samo pisarstwo Pilipiuka, jeśli chodzi o warsztat, woła o pomstę do nieba! Gość macha piórem jak cepem, że strawestuję Pana Michała... Aż chciałoby się to napisać raz jeszcze od nowa. Może być nawet po agnielsku, żeby wrócić do tematu.
O nowym nie słyszałam, a i całej serii jeszcze nie przeczytałam... ale z tym warsztatem... po lekarzach wszyscy są dla doskonałymi autorami :P (no dobra, są wyjątki)

Cytat:
Zamieszczony przez Mufka Pokaż post
A gdy czytam zdanie "Kotek obserwował nas oczyma." , szału dostaje! A czym miał obserwować do nędzy???
Albo "Stolica opuściła warszawkę. Wszystcy wyjechali".Yyyyy.Nie mogę.
Hahaha! Zaplułam ekran
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2008, 06:49
Michał Nycz's Avatar
Michał Nycz Michał Nycz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam po wakacjach.
[url]http://www.taniaksiazka.pl/cezar-zycie-giganta-goldsworthy-adrian-p-108841.html[/url]
Jeśli lubicie historię i nie boicie się zapamięta paru imion, to będziecie mieli niezłą lekturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2008, 09:09
jadwiga jadwiga jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Witam, sporo tytułów, których nie czytałam... Zapamiętam. Lewandowski, Krajewski- mroczne, ale świetnie się czyta. Dla Pań polecam kryminał Szymczyk Joanny "Ewa i złoty kot" z mrocznej serii. A na odprężenie Annie Hawes "Extra virgin" (klimaty ciepłych Włoch, dobrej kuchni i smacznego wina), trochę przypomina "Pod słońcem Toskanii".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2008, 12:13
Mufka Mufka jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Zachęcona przez Toma z Sopotu ( "Pilipiuk macha piórem jak cepem") i opinią Jagody sięgnęłam po "Kuzynki", "Księżniczkę" oraz" Dziedziczki" A. Pilipiuka. Do przygód Jakuba Wędrowycza jeszcze nie dotarłam, ale kto wie? Faktycznie, Pilipiuk ma niesamowitą łatwość klecenia zdanek, które, o dziwo, tworzą barwną story.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2008, 13:46
solenero solenero jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A jak często ( i czy w ogóle) zdarza się wam wracać do książek z dzieciństwa czy nastalotakowych lektur? Wczoraj znów przeczytałam "Lesia" Chmielewskiej i niepokoi mnie to, że wciąż mnie Lesio bawi...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.