Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-15-2015, 21:40
joaska92 joaska92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Wasze (nie)typowe fobie

Jak w temacie, co Was przeraża czy też odrzuca i wywołuje ciarki na całym ciele? Może rozmowa o tym, czego się boimy pomoże choć odrobinę oswoić się z lękiem, a w kupie zawsze raźniej

Mnie przeraża myśl o igłach. Może nie tyle same igły, ale gdy ktoś o nich opowiada od razu chowam wszystkie zgięcia w ciele, tj. zakładam ręce, krzyżuję nogi, bo po prostu już widzę jak ogromna igła próbuje mi się wbić we wszystkie możliwe żyły na widoku i automatycznie robi mi się słabo. Taki irracjonalny lęk, chociaż mam tatuaż i dwukrotnie robiony piercing
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2015, 22:01
LAISK's Avatar
LAISK LAISK jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: poznań
Domyślnie

nie lubię tłoku w tramwajach, centrach handlowych. To raczej nie jest fobia, bo pewnie wielu osobom to przeszkadza, ale ja wtedy czuję się niesamowicie przytłoczona tym wszystkim i chcę jak najszybciej wyjść. Mimo dosyć słusznego wieku jak na takie infantylne lęki, nie lubię spać sama w domu. Najgorzej jak na ulicy wyłączą światła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2015, 22:12
PunIntended PunIntended jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Musiałem nad tym chwilę pomyśleć - w jakiś sposób przez lata wyzbyłem się lęków w znacznym stopniu, np. przed ciemnością, wysokością (częściowo), igłami. Nadal posiadam pewien lęk przed hakerami i złodziejami, chociaż nie uważam tego za coś, co powinienem w sobie zwalczać

Odnośnie przezwyciężania fobii i lęków, wg mnie najlepiej samemu jest sobie wyjaśniać ich bezpodstawność. Coś w rodzaju "ten pająk mnie nie ugryzie", albo "stare budynki mogą wydawać różne dźwięki".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2015, 22:51
quitelikeyou quitelikeyou jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez PunIntended Pokaż post
Odnośnie przezwyciężania fobii i lęków, wg mnie najlepiej samemu jest sobie wyjaśniać ich bezpodstawność. Coś w rodzaju "ten pająk mnie nie ugryzie", albo "stare budynki mogą wydawać różne dźwięki".
Niestety wiele razy próbowałam sobie tłumaczyć, że nie mam po co panicznie bać się pająków, bo przecież nie mogą mi zrobić żadnej wielkiej krzywdy, ale w ogóle to na mnie nie działa. Niestety. Wystarczy, że zobaczę u siebie w pokoju jednego pająka i od razu mam paranoję, że jest ich więcej i się chowają i na pewno chodzą po mnie jak śpię. Nawet nie chodzi o to, że boję się, że któryś mnie ugryzie -- po prostu sam ich widok mnie przeraża, uważam że są obrzydliwe i nie mogę znieść myśli, że któryś może się do mnie zbliżyć albo, broń Boże, że mogłabym jakiegoś dotknąć. Nie wiem czy byłabym w stanie naprawdę wyzbyć się tego lęku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2015, 10:37
magdama magdama jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie zawsze przerażają przemówienia publiczne - mimo tego, że wiem, że mało kto tego słucha, to i tak jakoś świadomość tych wszystkich patrzących na mnie oczu jest przygniatająca. Jest to do wyćwiczenia, ale okazja zazwyczaj trafia się raz na rok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2015, 11:12
kdomi kdomi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Publiczne toalety, klamki, poręcze i wszystko, co jest dotykane przez mase ludzi ^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2015, 11:38
neta8t9 neta8t9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Także mam fobię przed zarazkami, często myję ręce, noszę w torebce żel antybakteryjny i nie dotykam klamek itp. rzeczy które były dotykane przez wielu ludzi. Może to i głupie ale nigdy nie wiadomo co może nas dopaść. A publiczne toalety to dla mnie koszmar, aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl o nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2015, 23:00
BlankaJ BlankaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joaska92 Pokaż post
Mnie przeraża myśl o igłach. Może nie tyle same igły, ale gdy ktoś o nich opowiada od razu chowam wszystkie zgięcia w ciele, tj. zakładam ręce, krzyżuję nogi, bo po prostu już widzę jak ogromna igła próbuje mi się wbić we wszystkie możliwe żyły na widoku i automatycznie robi mi się słabo. Taki irracjonalny lęk, chociaż mam tatuaż i dwukrotnie robiony piercing
No to rzeczywiście irracjonalny, skoro masz tatuaż. Mnie z tego wyleczyła seria zastrzyków i pobrań krwi.

Mnie lękiem napawa głębia. Dlatego boję się pływać na głębokich, otwartych przestrzeniach. Ale mówienie o tym jakoś nie pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2015, 17:27
deedlit deedlit jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kdomi Pokaż post
Publiczne toalety, klamki, poręcze i wszystko, co jest dotykane przez mase ludzi ^^
Dobre Mnie to nie przeraża tak bardzo, ale mimo wszystko wolę nie dotykać

Moje fobie? Kiedyś bałam się pająków, ale już się przełamałam. Mój dziadek powiedział mi kiedyś, że pająków nie wolno zabijać, bo są zwyczajnie pożyteczne. Choć nadal wolę ich nie widzieć obok siebie, to teraz po prostu wyrzucam je za okno i już.
A tak poza tym - przemówienia publiczne. Na samą myśl o nich już się stresuję, denerwuję i plotę trzy po trzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2015, 19:52
pelargoni pelargoni jest offline
Podszyszkownik

Mam chyba jakiś szczątkowy lęk wysokości - bywa, że się stresuję przy myciu okien, nie mogę patrzeć na wszelkie sceny stania/ siedzenia na krawędzi dachu, a już tym bardziej na te wszystkie ujęcia, gdzie ktoś zwisa nad przepaścią/ruchliwą ulicą, ostatkiem sił trzymając się skały/dachu/okna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.