Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-17-2012, 11:03
kyasarin kyasarin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U nas na filologii angielskiej trzeba zaliczyć lektorat z drugiego języka i w moim przypadku jest to niemiecki. Nie lubię i nie rozumiem tego języka, zawsze starałam się go unikać(gimnazjum - rosyjski, l.o. - francuski), a teraz zostałam zmuszona do niego i nic nie rozumiem. O ile wymienione przed chwilą języki jako tako mi "wchodziły" to niemiecki to dla mnie czarna magia. Mimo, iż naprawdę próbuję go zrozumieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2012, 22:10
studentlumacz studentlumacz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Białystok
Domyślnie

Pewnie, że warto się uczyć - im więcej, tym weselej

A poważnie to sama studiuję kombinację językową francuski+angielski (z wyboru i własnych zainteresowań, a nie na potrzeby rynku) i jak na razie, jestem bardzo zadowolona z wyboru. Dodatkowo znam troszkę niemieckiego, a ostatnio zaczęłam szwedzki i irlandzki (dla własnej przyjemności, bo te języki brzmią dla mnie dość egzotycznie :P). Jeśli lubisz się uczyć języków obcych i przyswajanie kolejnych nie sprawia ci trudności, to czemu nie? Fakt, że rozpoczniesz naukę drugiego języka nie sprawi, że zapomnisz pierwszy (no chyba, że tak bardzo się na nim skupisz, że pierwszy zaniedbasz). Kwestia dobrego podziału czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2012, 22:14
dwoszczyk dwoszczyk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Angielski zawsze był mi najbliższy, ale uczę się też rosyjskiego i hiszpańskiego z raczej zadowalającymi efektami. I póki co uważam to za optymalną opcję. Zresztą... Po prostu lubię języki obce i mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2012, 00:54
ava151 ava151 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski jest bardzo ważny ale obawiam się że w dzisiejszych czasach trzeba znać jakieś inne języki Dwa języki też zaczynają być czymś powszechnym :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2012, 12:31
hubriss's Avatar
hubriss hubriss jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moj drugi jezyk to byl francuski, mialam go przez 3 lata w LO. Potem poszlam na studia i wybralam sobie lektorat z wloskiego. Po pol roku stwierdzilam, ze raczej do niczego mi sie nie przyda i przepisalam sie na hiszpanski z ktorym zostalam do konca studiow.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 21:02
justala justala jest offline
Podszyszkownik

Smile

Wydaje mi się, że każda kombinacja jest bardzo dobra. Warto uczyć się języków, bez dwóch zdań
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 21:28
rmb1990 rmb1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też jestem za nauką drugiego, a nawet trzeciego j. obcego. Patrząc na obecny rynek pracy najlepsza kombinacja to coś w stylu angielski (standard)+2 j. z grupy niemiecki/hiszpański/francuski+ język "egzotyczny" typu języki skandynawskie, arabski, japoński etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2012, 11:11
dariozooo dariozooo jest offline
Kumotr

Domyślnie

coraz częściej w ogłoszeniach pojawiają się języki takie jak np. estoński. może warto się ich uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-22-2012, 10:05
maggda maggda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znajomość drugiego języka jest teraz konieczna na rynku pracy. Tak na prawdę już nikt nie pyta, czy zna się język angielski, ponieważ pracodawcy wychodzą z założenia, że jest to oczywiste. Myślę, że dwa języki obce to jest obecnie minimum
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2012, 10:56
Bajka Bajka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Pszczyna
Domyślnie

Pewnie,że warto uczyć się kilku języków,znajomość jednego napewno pomaga w nauce kolejnego.A im więcej się zna języków tym większe szanse na lepszą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.