Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-12-2013, 19:54
gattino20 gattino20 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie Jaka jest najbardziej inteligentna rasa psa?

Jaka rasa psa jest uważana za najbardziej inteligentną? Ja mam szczeniaka cane corso i muszę przyznać, że to mały geniusz. W mig łapie wszelkie nowe komendy, bardzo sprytny i bystry Znsjduje metody jak nas przechytrzyć. Np. gdy jest niegrzeczny i chcemy go uwiązac na smyczy na chwilę, to kładzie się i nie chce się ruszyć Nigdy nie narobił w domu, kiedy ma potrzebę to łapie smycz i piszczy. A nawet nie był specjalnie tresowany. W ogóle slodziak z niego <3
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2013, 23:08
naturalblues naturalblues jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Słyszałam, że inteligencją wyróżniają się też golden retrievery. Chociaż sama posiadam yorkshire terriera i nie mogę zarzucić mu braku bystrości. Wydaje mi się, że to w jak zachowuje się pies w dużej mierze zależy od wytresowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 11:24
sanetra sanetra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jamniki to naprawdę inteligentne psy- potrafią zachować czystość i są w miarę spokojne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 12:08
mrmat mrmat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam cocker spaniela i choć niesamowicie szalony to również bardzo bystry. Wydaje mi się, że psy to ogólnie dość inteligentne stworzenia i jeśli się ich nie ogłupia lub trochę chociaż uczy to żaden nie będzie głupi. Wiadomo też że każdy troszeczkę wyolbrzymia dokonania swojego własnego psa

BTW, ciekawe kiedy wszechobecna poprawność polityczna posunie się do tego, że takie tematy będą uznawane za rasistowskie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 13:38
disclaimer disclaimer jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Ja słyszałam, że pudle odznaczają się ponad przeciętną inteligencją, jednak przez to, że z reguły są strzyżone na dziwaczne sposoby, czy też ubierane w "psie ciuszki" ludzie uznają je za raczej głupie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 14:14
marta250289 marta250289 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z kolei słyszałam , że najmądrzejszą rasą psów są owczarki niemieckie. Szczerze, to myślę, że ile ludzi to tyle będzie opinii i odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 20:49
klaudiakaa klaudiakaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

boksery, zdecydowanie boksery moje maleństwo ważące tylko 45 kilo potrafi na komendę "przynieś kaczkę" przynieść kaczkę, a na "przynieś misia" przynieść misia albo one wszystkie są takie mądre, albo mój ma jakąś zdolność zapamiętywania nazw własnych :P imion również . Wystarczy na ulicy powiedzieć np. imię jednego z domowników... od razu się rozgląda i szuka :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 22:09
Rashne Rashne jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Według niektórych rankingów to bolder colie są najmądrzejszą rasą psów. Ale ja nie wierze w te rankingi, każdy psiak rodzi się inny i nawet przeciętny kundelek, jeżeli dobrze się go pokieruje i wychowa z miłością, ma szanse zostać geniuszem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 22:41
spajkus spajkus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gattino20 Pokaż post
Jaka rasa psa jest uważana za najbardziej inteligentną? Ja mam szczeniaka cane corso i muszę przyznać, że to mały geniusz. W mig łapie wszelkie nowe komendy, bardzo sprytny i bystry Znsjduje metody jak nas przechytrzyć. Np. gdy jest niegrzeczny i chcemy go uwiązac na smyczy na chwilę, to kładzie się i nie chce się ruszyć Nigdy nie narobił w domu, kiedy ma potrzebę to łapie smycz i piszczy. A nawet nie był specjalnie tresowany. W ogóle slodziak z niego <3
Podpisane!
KUNDLE! maja bardzo silnie rozwiniętą inteligencję emocjonalną. W lot czują, ze coś mnie gryzie, np Abby Transformer+ A i jeszcze mój kundelek nigdy nie nabrudził w domu. Wychodziłam z nim na dwór co 2-3 godziny jak był szczeniaczkiem (miałam akurat wakacje) i od razu w lot pojął. Pochwaliłam, przytuliłam i był wniebowzięty!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 23:39
Amalie's Avatar
Amalie Amalie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chcialabym sie podzielic moim subiektywnym zdaniem co do najbardziej inteligentnej rasy psow. Jest nia oczywiscie husky syberyjski.Jezeli ktos ma watpliwosci, to prosze spojrzec na zdjecie z ktorego inteligencja mego pieska promieniuje Kochana mordka dobrze wie, gdzie szukac skarbow
Załączone Grafiki
File Type: jpg DSCN1037.JPG (63.6 KB, 6 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.