Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-03-2012, 00:14
Kattie Kattie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja bardzo lubiłam historię literatury angielskiej, zwłaszcza na drugim roku. Głównie dzięki prowadzącemu, bardzo go lubiłam i mogłabym go słuchać godzinami. Poza tym historia Wielkiej Brytanii, a na magisterskich wykłady monograficzne o fantasy i mitopoetyce i konwersatorium o dramacie elżbietańskim.
Stary 01-03-2012, 00:18
alebie alebie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi się bardzo podobała gramatyka opisowa. Głównie jest to zasługa prowadzącego, który uwielbia takie tematy i jest specjalistą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 00:27
soussan soussan jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Z racji sfery zainteresowań zawodowych najbardziej podobały mi się zajęcia związane z tłumaczeniem - czy to bardziej teoretyczne, nt. teorii relewancji czy praktyczne, jak np. tłumaczenie tekstów prawniczych, prowadzone przez aktywnego tłumacza przysięgłego. Takie zajęcia dają jednak jakieś przygotowanie warsztatowe i żałuję, że nie mam go więcej (bo jeśli chodzi o tłumaczenia ustne, to niestety nie było nic przydatnego w ofercie kursów).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 00:45
olaq20's Avatar
olaq20 olaq20 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Pabianice
Domyślnie

Ja się nie będę odróżniać od reszty;P najbardziej lubiłam fonetykę. Te zajecia otworzyły mi oczy na nowe dźwięki i jak źle je wcześniej wymawiałam. Teraz mogę wykorzystywać tą wiedzę kiedy sama uczę. Lubiłam też kulturę brytyjską i amerykańską. No i gramatykę praktyczną. Chociaż opisową też, mimo, że dużo ludzi na nią narzekało. To były bardzo logiczne przedmioty, a ja takie lubię za to nie mogłam znieść jakiejkolwiek literatury:/ poezja, dramat, powieść.... to dla mnie zmora! Strasznie się nudziłam na tych zajęciach i nie czytałam większości... w zasadzie nie żałuję, bo jest mnóstwo innych ciekawych rzeczy do czytania oprócz kanonów narzucanych przez uczelnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 01:15
katmarwis katmarwis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda, że nasze podejście do zajęć bardzo zależy od prowadzącego. W związku z tym stwierdzam coś dziwnego:
- moje ulubione przedmioty - leksyka w każdej postaci (z "postrachami" uczelni); lingwistyka - z dość aroganckim
profesorem
- mój najbardziej znienawidzony - literatura (mimo, że wykładowcy byli bardzo sympatyczni, a zajęcia z przekładu literatury to mój kolejny ulubiony przedmiot)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 01:34
Marta09
Guest

Domyślnie

Jednak fonetyka jest lubiana) cieszę się bardzo ojej i nawet jest gramatyka opisowa już na samą nazwę przechodzą mi ciarki..grr

Ostatnio edytowane przez Marta09 : 01-03-2012 o 01:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 02:08
gosiaha88 gosiaha88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiałam pierwszą część gramatyki opisowej Teraz kocham wszystko, co wiąże się z kulturą krajów anglojęzycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 02:27
Ana86 Ana86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No właśnie, jak dużo osób zauważyło, bardzo ważny jest prowadzący.. Mnie się sporo rzeczy podobało na anglistyce, głównie zazwyczaj właśnie za sprawą wykładowców. Na fonetyce niejaki pan Cz. serwował nam teksty typu "Pan to jakiś zmurzyniony", jeśli ktoś nie dawał rady z "th" Uwielbiałam zajęcia z teorii literatury i zostałam na nich, mimo że przerabiałam już to na innych studiach, ale prowadząca była cudowna<3 A moim guru językowym na zawsze pozostanie juz chyba mój wykladowca od tłumaczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 09:41
MAugustyn MAugustyn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubiłam zajęcia z American Life and Institutions - uczyliśmy się mnóstwo ciekawostek o USA, poznawaliśmy społeczne zagadnienia, troche polityki i przede wszystkim kwestie kulturowe.

Było wesoło, przyjemnie i ciekawie. No i prowadząca była świetna!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 09:43
kasia79 kasia79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na studiach najbardziej lubiłam literaturę angielską ,historię i metodykę. Nie bardzo natomiast podchodziła mi zawsze praktyczna nauka języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.