Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-02-2016, 20:56
michal646 michal646 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłem się francuskiego w liceum trzy lata. Przez nastawienie klasy, niezbyt wymagającego nauczyciela i moją niechęcią do tego języka dziś nie pamiętam już nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2016, 00:12
mery121 mery121 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie będę oryginalna - zdecydowanie j. niemiecki. W gimnazjum miałam chwilowy romans z tym językiem, który zakończył się totalną klęską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2016, 19:57
KGurba KGurba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, w moim przypadku chcieć nie znaczy móc. Bardzo podoba mi się język rosyjski, przez pół roku uczyłam się go na studiach jednak dla mnie jest bardzo trudny zaczynając od zupełnie innego alfabetu, na ciężkiej (jak dla mnie) wymowie kończąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2016, 13:02
UrszulaL UrszulaL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie niemiecki. 8 lat nauki, a w głowie pustka. Bardzo mnie to dziwi bo rosyjski opanowałam błyskawicznie i już po 1 roku studiów byłam w stanie się swobodnie komunikować. A z niemieckiego w głowie zostały mi tylko słowa piosenki Ist das der Kuli? der Kuli von Uli? Nein, nein, nein.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2016, 13:12
ebocheneke ebocheneke jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krosno
Domyślnie

Widzę, że nie jestem osamotniona jeżeli chodzi o język niemiecki. Główny problem polega na tym, że strasznie nie podoba mi się brzmienie tego języka i nie mogłam nigdy się zmotywować do nauki niemieckiego. Podziwiam ludzi, którym nauka niemieckiego przychodzi z łatwością
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2016, 23:09
Limiaotong Limiaotong jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim problemem jest mongolski. Uczę się go od niedawna, lecz wydaje się być dość trudny, a wszystkie końcówki i odmiany są niezrozumiałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2016, 02:22
ghoul23 ghoul23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie - będzie to duński - niestety - język może dobry jeśli chodzi o pracę (np. tłumaczy przysięgłych jest jak na lekarstwo) jednak - fonetyka to nie dla mnie.
Z perspektywy czasu żałuję, że nie wybrałem norweskiego.

O dziwo, po skończeniu szkoły polubiłem niemiecki, którego wcześniej nie cierpiałem. W szkołach miałem strasznego pecha jeśli chodzi o germanistki (4 nauczycielki podczas 3 lat gimnazjum), do tego dochodziła niechęć większości klasy do języka - nowa nauczycielka i pytanie: czy zaczynamy od nowa nauke, czy kontynuujemy? Spotykało się zawsze z odpowiedzia: od nowa!
Na szczęście po skończeniu szkoły i prywatnych zajęciach ze świetnym nauczycielem - pokochałem ten język - z wzajemnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2016, 14:46
kayab92 kayab92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może zaskoczę, ale język angielski. Po prostu nie trawię. Jak trzeba powiedzieć coś i nie ma wyjścia, to się mówi trudno. Robię to niezbyt chętnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2016, 14:56
martawanda martawanda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie był to język francuski. 3 lata w liceum i umiem mniej niż niemiecki, którego uczyłam się w gimnazjum (również 3 lata). Do francuskiego zniechęcili mnie nauczyciele, pobyt we Francji (nie mogłam się dogadać po angielsku, dopiero kiedy ktoś orientował się, że nie jestem z Anglii czy Stanów dawało się coś załatwić) i fakt, że w wyrazach składających się z 15 liter, czytamy 3...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2016, 18:14
kayab92 kayab92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martawanda Pokaż post
Dla mnie był to język francuski. 3 lata w liceum i umiem mniej niż niemiecki, którego uczyłam się w gimnazjum (również 3 lata). Do francuskiego zniechęcili mnie nauczyciele, pobyt we Francji (nie mogłam się dogadać po angielsku, dopiero kiedy ktoś orientował się, że nie jestem z Anglii czy Stanów dawało się coś załatwić) i fakt, że w wyrazach składających się z 15 liter, czytamy 3...
Dla mnie francuski jest bardzo inspirujący. Fakt, też uczyłam się jedynie w liceum i na studiach jako lektorat. Jednak z poziomem A1 niewiele się nawojuje. Do tej pory jednak uwielbiam słuchać piosenek po francusku, czy oglądać musicale. Język nienajłatwiejszy, ale muzyczny z całą pewnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.