Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-07-2011, 15:50
maszka88 maszka88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też nie mogę się nauczyć niemieckiego. Ale to chyba wina uprzedzenia do danego języka. Miałam go w szkole podstawowej i liceum, nikt nie lubił pani od niemieckiego i tak jakoś zostało. Bardzo bym chciała się kiedys go nauczyć i pokonać tę psychiczną barierę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2011, 21:58
baniak1987 baniak1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o niemiecki, to zgadzam się, że jest to głównie kwestia psychologiczna, jakiegoś uprzedzenia do tego języka, narodu, kultury... Ale wiem też, z własnego doświadczenia, że można to przełamać. Zacząłem się uczyć tego języka jako drugiego w liceum, gdzie wiadomo jak wygląda nauka drugiego języka, tym bardziej, że zaczęliśmy się uczyć od podstaw. Nie mogłem za nić w świecie zrozumieć tych wszystkich zasad i strasznie mnie denerwowało jego brzmienie. Potem jednak wraz z upływem czasu to wszystko się zmieniało, ku zdzwieniu samego siebie poszedłem na kurs i teraz jestem na drugim roku filologii germańskiej i bardzo mi się podoba dlatego polecam jak najbardziej próbę walki ze sobą i uczenia się tego języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2011, 15:05
maevee's Avatar
maevee maevee jest offline
Kumotr

Miejscowość: Sopot/Malmö
Domyślnie

W moim przypadku także jest to hiszpański i niemiecki. Z hiszpańskim to chyba wina nauczyciela no i trybu nauki, na studiach zaocznych i z native speaker'em narzucającym kosmiczne tępo... Niemiecki- trzy lata nauki w liceum i to w klasie o profilu niemieckim i... nic. A nie mam żadnych uprzedzeń no chyba że są one baaaardzo głęboko zakorzenione Zobaczymy jak ze szwedzkim pójdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2011, 16:12
klaudiawieszolek klaudiawieszolek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uczyłam się rok hiszpańskiego ale jakoś nie miałam "smykałki" do tego języka. Prócz paru pojedynczych słówek nie pamiętam nic już
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2011, 19:02
martyna0512 martyna0512 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli o mnie chodzi, to takim właśnie "problematycznym" językiem jest rosyjski. Uczyłam się go 6 lat, ale jakoś nie wchodził do głowy. Być może zrażenie z czasów podstawówki miało w tym swój udział. Samo brzmienie tego języka mnie denerwuje, nie mogę go słuchać...
Podobne zrażenie mam do języka niemieckiego. Choć nigdy się go nie uczyłam. Jest dla mnie do tego stopnia nieprzyjemny, że nie mogłabym się zmobilizować.
Może z językami jest tak, jak i ze wszystkim innym - jedni uwielbiają, inni dostają gęsiej skórki na samą myśl.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 11:31
inez415's Avatar
inez415 inez415 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wałbrzych
Domyślnie

Z językiem angielskim i francuskim nie mam najmniejszego problemu. Jednak gdy staram się nauczyć cokolwiek z niemieckiego to następuje blokada. Jakiś to taki sztywny język, że nawet się go uczyć nie chce :P
Stary 09-19-2011, 11:46
Kagemusha Kagemusha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język angielski - bez problemów.
Łacina - czysta zabawa.
Rosysjki - jak wyżej.
Niemiecki - nie przepadam, nie kontynuuję, ale nie było specjalnie źle.
Francuski - trafiłem na nauczyciela niezbyt potrafiącego zainteresować przedmiotem, ale jakoś dawało się przetrwać.
Japoński - na etapie hiragany i katakany nie tak źle, początki przygód z kanji - droga przez mękę, potem znowu dało się przetrwać i coś wynieść z zajęć.
Chiński - tragedia. Może to kwestia lektora, może blokada po japońskim, ale rok dość intensywnego lektoratu i potrafię się przywitać, przedstawić... i niewiele więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 11:53
litka76 litka76 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Przyborów
Domyślnie

Mi też niemiecki zawsze sprawiał problemy. Uczyłam się go tylko dlatego, że musiałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 11:54
rzustin2 rzustin2 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę że trudny jest niemiecki, twardy i zupełnie nie podobny do naszego polskiego. Do tego języka trzeba się przekonać żeby w ogóle zacząć go przyswajać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 11:59
jasiek_barca's Avatar
jasiek_barca jasiek_barca jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Widzę, że nie tylko ja jestem skrzywiony po niezbyt lubianej pani od niemieckiego co prawda nie miałem problemów z przyswajaniem nowych wiadomości, uczenie się języków nie jest dla mnie jakimś kłopotem, ale po prostu do niemieckiego nie mogę się przekonać. Strasznie mi się nie podoba wymowa, dużo słów brzmi dla mnie bardzo agresywnie :P
Do angielskiego i łaciny nie mam żadnych problemów, teraz będę zaczynał przygodę z hiszpańskim, ale jestem pozytywnie nastrojony, więc będzie dobrze
"W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela... A dzieci nie będą wiedzieć, gdzie są rzeczy ich ojców, które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia." Projekty samodzielne: GTA: San Andreas, Vampire The Masquerade: Bloodlines, Two and a Half Men, A bit of Fry and Laurie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.