Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2011, 14:17
voopeem voopeem jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Mi niemiecki nigdy nie wszedł do głowy, mimo że zaczynałam go po parę razy, i łącznie uczyłam się go przez 6-7 lat. Niestety, dziś (jakieś 7 lat później) nie pamiętam z niego ani słowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 14:45
mol mol jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oj, biedny język niemiecki, którego nikt nie lubi. Ja też długo nie mogłam się do niego przekonać, ale w końcu zmieniłam zdanie- zaczęłam oglądać dużo telewizji po niemiecku i czytać (tak dla rozrywki), i to daje lepsze efekty niż lata nauki w liceum i na studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 17:07
Inka's Avatar
Inka Inka jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łuków/Poznań
Domyślnie

W moim przypadku był to hiszpański. Domyślam się, że ten język mi nie wchodził, bo bardzo nie podoba mi się jego brzmienie. Poddałam się po krótkim czasie, bo choć zazwyczaj uczenie języków przychodzi mi z łatwością, to tutaj miałam straszną blokadę.
Mogę też dodać rosyjski - 6 lat w szkole, ale trochę niekompetentna nauczycielka, niestety. Teraz umiem się przedstawić, zaśpiewać kilka piosenek i wyrecytować jeden wiersz Puszkina (nauczony bez zrozumienia na pamięć). Mimo że bardzo podoba mi się rosyjski, przez te doświadczenia raczej do niego nie wrócę.
Stary 09-06-2011, 18:14
aleksandra86 aleksandra86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Rosyjski, mimo a może właśnie z powodu zaplecza jakie miałam w języku bułgarskim. za kazdym razem zaczynałam zdanie po rosyjsku a kończyłam po bułgarsku. Ponadto rosyjski ma zmiękczenia, których bułgarski nie posiada i mimo, że słowo pisze się tak samo to wymawia juz zupełnie inaczej. Coż, ta para nie mogła się udać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 18:45
kasia* kasia* jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku "zmarnowane" 5 lat nauki języka francuskiego - chociaż po 3 latach nauki byłam już niby na B1/B2 (albo raczej dopiero, ale zawsze coś :P), to po 2 kolejnych, kiedy zmniejszyłam intensywność, wszystko uleciało. Nic nie rozumiem słuchając francuskiej muzyki czy też oglądając francuskie filmy z napisami (no ok, może nie nic, ale tyle co nic ) A powinno mi być w miarę łatwo, bo znam jeszcze włoski, który jest dość podobny. Niestety, francuski za nic nie chce mi wejść do głowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 20:32
bezon bezon jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gliwice - Kraków
Domyślnie

Ja tak mam z angielskim, nie powiem ile się go już uczę (:P), ale cały czas nie mogę ogarnąć czasów, stworzenie pytania to dla mnie wyzwanie, o wymowie nawet nie wspominając. Nie wchodzi :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2011, 07:27
kamorrra kamorrra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę, że są osoby, które pomstują na jęz. niemiecki. To i ja się dołączę. Jest to jedyny język, którego nie będę nigdy się uczyła. Mam do niego głębokie uprzedzenia związane z historią (II Wojna Światowa). Czasami znajomi śmieją się ze nie, ale mi ten język kojarzy się tylko z Gestapo, z krzykiem i przemocą. Może to przesadzone z mojej strony, ale nie potrafię wyzbyć się tych uprzedzeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2011, 10:51
monka monka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bezon Pokaż post
Ja tak mam z angielskim, nie powiem ile się go już uczę (:P), ale cały czas nie mogę ogarnąć czasów, stworzenie pytania to dla mnie wyzwanie, o wymowie nawet nie wspominając. Nie wchodzi :P
Hah, nie jestem więc jedyna Zajęcia z angielskiego w liceum to była tragedia - ja po porstu nie chcialam się go uczyć. 'Hitem' było uzgadnianie przeze mnie przymiotników do rodzaju (big boy i bige girl), za chorobę nie rozumiałam, dlaczego się tego nie robi
Teraz już się trochę zaczęliśmy przyjaźnić (ja i angielski), ale ciężko nam się dogadać, bo nie podoba mi się zmienny akcent w języku angielskim, którego nie potrafię się nauczyć, a jestem osobą, która się nie odezwie, jeśli nie ma pewności, że wymawia to poprawnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2011, 12:36
ataner ataner jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kaszubowo
Domyślnie

Mój start z angielskim był wyjątkowo nieudany i to niestety pokutuje do teraz.
Zawsze językowo byłam bardziej skoncentrowana na jęz. Romańskich i te wchodziły do głowy bez problemu.
W szkole angielski nie był tak powszechny jak jest dzisiaj,więc starałam się go uczyć dodatkowo. Ale co zaczęłam jakiś kurs - same przeszkody, a to nauczyciele się zmieniali, a to ja nie miałam na to czasu lub pieniędzy. W sumie zaczynałam jakieś 4-5 razy i zawsze osiągałam poziom wcześnie początkujący. Żenada. Ten problem wydawał mi się nie do przejścia.
Aż 2 lata temu postanowiłam zasponsorować sobie półroczny kurs w szkole językowej (zapłaciłam więc musiałam chodzić systematycznie ). I proszę : czuję się pewniej w tym języku, nawet piszę jakieś drobne teksty. Nie jest to co prawda poziom rewelacyjny ale popracuję jeszcze nad tym..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2011, 14:45
ciri's Avatar
ciri ciri jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dołączam do osób, które nie umieją się nauczyć niemieckiego. W szkole miałam ten język przez 5 lat, a potrafię się jedynie przedstawić. Może to dlatego, że nigdy nie poznałam podstaw... Czasem (zwłaszcza, kiedy przeglądam oferty pracy) myślę, że warto znać niemiecki, ale póki co nie mogę jakoś zacząć nauki na nowo... Może kiedyś pokonam tę blokadę

Podziwiam natomiast ludzi, którzy uczą się japońskiego, chińskiego albo arabskiego. Na sam widok alfabetu dostaję dreszczy... ;p

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum