Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-24-2011, 13:58
Mariola's Avatar
Mariola Mariola jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam język rosyjski (obroniłam ostatnio licencjat), do tego podstawowy angielski i bułgarski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 16:08
iza_bella83 iza_bella83 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam niemiecki na poziomie zaawansowanym, angielski na średnio zaawansowanym, hiszpańskiego się uczę, jestem na najniższym poziomie. Chciałabym w przyszłości umieć też, przynajmniej na poziomie komunikatywnym język japoński. Uwielbiam kraje Dalekiego Wschodu... eh... rozmarzyłam się
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 16:21
Asienka90's Avatar
Asienka90 Asienka90 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

studiuję anglistykę
przez rok uczyłam się niemieckiego, ale tak naprawdę mało umiem, bo zaczynałam od podstaw.
uczyłam się 5 lat rosyjskiego, ale go zaniedbałam i mało rzeczy pamiętam ogółem.
od 5 lat uczę się francuskiego.
od października 2010 uczę się języka niderlandzkiego

także misz-masz ogólnie
Stary 08-25-2011, 21:03
evel_ve evel_ve jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czytając wasze wypowiedzi od razu wzbudzacie zazdrość i pobudzacie do działania, ja znam tylko rosyjski i angielski, kiedyś uczyłam się niemieckiego, ale biorąc pod uwagę wasze wypowiedzi czas wziąć się za naukę kolejnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 21:31
emilkova's Avatar
emilkova emilkova jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Znam biegle angielski (licencjat), oprócz tego uczę się hiszpańskiego (rok lektoratu na uczelni, obecnie we własnym zakresie), pamiętam też coś niecoś z niemieckiego (6 lat nauki w gimnazjum i liceum), ale właściwie od ukończenia szkoły średniej zaniedbałam go mocno
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2011, 08:45
alekssandra alekssandra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Języki były moją wielką pasją od zawsze, więc nauka kolejnego daje mi niesamowitą satysfakcję. Mówię biegle po angielsku, hiszpańsku i francusku. Uczyłam się trochę niemieckiego, ale do języków romańskich mam większe serce Ostatnio zaczęłam przygodę z włoskim Gdybym jeszcze miała trochę więcej czasu na to wszystko...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2011, 13:37
maghia maghia jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw, Poland
Domyślnie

Dokładnie! Chciałabym, żeby doba miała więcej niż 48h Niemieckiego uczyłam się od 4 klasy podstawówki do 2 gimnazjum, więc dobre kilka lat. Nie cierpiałam tego języka, więc w liceum zaczęłam się uczyć francuskiego. Z perspektywy czasu żałuje, bo miałam podstawy niemieckiego i kontynuując dzisiaj znałabym go pewnie całkiem biegle Ale nie w ten sposób myślałam o tym w 3 gimnazjum, rodzice mnie nie zmuszali, a mnie by za nic w świecie nikt nie przekupił ani przekonał, że powinnam dalej uczyć się niemieckiego, skoro już mam podstawy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2011, 14:07
Mona_84 Mona_84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oprócz angielskiego znam jeszcze niemiecki oraz hiszpański
To prawda, znając jeden jezyk łatwiej się nauczyć innych (a jeśli są z tej samej grupy jezykowej, to naprawdę łatwo )

Fakt, trzeba na to znaleźć czas i chęci i być prawdziwym zapaleńcem. Mnie napędza fakt, że potrafię się dogadać oraz że jak pojadę w jakieś nowe miejsce nie ma problemu z aklimatyzacją
Stary 08-27-2011, 21:52
joannadebek joannadebek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja dobrze znam dwa języki: hiszpański i angielski. Oprócz tego nieźle (ale już nie tak dobrze) ma się mój francuski, no i w szkole uczyłam się kilka lat niemieckiego, ale ta wiedza ulotniła się jak kamfora osobiście uważam, że jeśli ma się do tego dryg, to warto to wykorzystać i nauczyć się kilku języków, ale z drugiej strony jakość powinna tu górować nad ilością i sama nie zamierzam na razie poszerzać wiedzy o nowości, lepiej szlifować to, co już się zna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2011, 23:10
evelyna evelyna jest offline
Kumotr

Ja znam bardzo dobrze francuski (skończona filologia romańska) oraz niemiecki. Mój angielski jest na poziomie komunikatywnym, a za parę tygodni zaczynam kurs języka włoskiego. Znajomość dwóch języków obcych na wysokim poziomie daje więcej możliwości zarobkowych, można np. nawiązać kontakty z zagranicznymi biurami tłumaczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.