Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-31-2017, 16:31
olapisarek olapisarek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najchętniej oglądam filmy z napisami, ale czasami jestem skazana na lektora. Nie mogę powiedzieć, żeby mi jakoś szczególnie przeszkadzał, ale uważam że napisy są wygodniejsze. Łatwiej jest mi też wtedy wsłuchać się w język. Lektor jest jednak zdecydowanie lepszy niż dubbing. Filmy nieanimowane z dubbingiem to nie dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-31-2017, 19:09
karo06 karo06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie oglądam z lektorem. Z napisami w sumie też już nie. Najgorzej jest jak oglądam film ze znajomymi i wszędzie są wersje z lektorem a im nie chce się znaleźć wersji z napisami. Wtedy protestuję i w najgorszym wypadku wybieramy inny film. Ale to już ekstremalna sytuacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 01:58
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez karo06 Pokaż post
Nigdy nie oglądam z lektorem. Z napisami w sumie też już nie. Najgorzej jest jak oglądam film ze znajomymi i wszędzie są wersje z lektorem a im nie chce się znaleźć wersji z napisami. Wtedy protestuję i w najgorszym wypadku wybieramy inny film. Ale to już ekstremalna sytuacja
To zależy czy bardziej zależy ci na filmie czy na towarzystwie znajomych i wspólnej zabawie. Może czasem warto ustąpić i nie upierać się przy swojej opcji, bo może następnym razem obejrzą film ale już bez ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 13:39
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ani trochę. Dla wszystkich Chińczyków, których znam, lektor to coś absurdalnego, jakaś ekonomiczna wersja "dubbingu".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 13:43
miyomika miyomika jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najchętniej oglądam filmy z napisami, lecz jeśli mam wybierać pomiędzy dubbingiem a lektorem, to dubbing wybiorę tylko do filmów animowanych, podczas gdy lektora - do pozostałych filmów ;D
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 16:16
ola16 ola16 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie znoszę filmów z lektorem. Strasznie się odzwyczaiłam, teraz oglądam tylko filmy i seriale z napisami. Podobnie nie przepadam też za dubbingiem, chyba że jest bardzo dobrze zrobiony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 19:39
arpauxxc23 arpauxxc23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś nie potrafiłam obejść się bez filmu z lektorem, sama nie rozumiałam dlaczego. Teraz wybieram filmy z napisami, bądź w języku oryginalnym, jeżeli jest to film w języku angielskim lub hiszpańskim. Czasami, tak jak niektórzy już wspominali, wyłapuje źle przetłumaczone zdania lub zwykłe pominięcie jakiejś kwestii np. w dialogu, co od razu zniechęca mnie do dalszego oglądania. Dodatkowo, oglądanie filmów lub seriali z napisami, może znacznie poprawić znajomość języka, tak na przykład jest w moim przypadku, gdyż bardzo często pojawiają się w filmie zwroty, które aż korci, żeby zapamiętać i potem użyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 19:45
mojanowa mojanowa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Ja najbardziej lubię oglądać filmy z napisami. Dla mnie film to sztuka, dlatego za lektorem nie przepadam. Dubbing uznaje wyłącznie w bajkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2019, 23:45
yodde yodde jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jestem fanką oglądania filmów z lektorem. Jeśli mam wybór to zawsze wybieram napisy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2019, 00:27
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez machajek Pokaż post
Ani trochę. Dla wszystkich Chińczyków, których znam, lektor to coś absurdalnego, jakaś ekonomiczna wersja "dubbingu".
A Chińczycy co maja w swojej chińskiej telewizji?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.