Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2019, 18:44
Vindkast Vindkast jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez atomicplum Pokaż post
ja zauważyłam, że jeśli pracuję albo się uczę to koniecznie muszę czegoś słuchać, ale bez wokalu. bo jak słyszę słowa to bardziej na nich się skupiam niż na tym co mam realnie pisać ale muzyka instrumentalna bardzo fajnie się sprawdza.
Mam podobnie. Mnie również rozprasza wokal, więc jeśli słucham czegoś w trakcie pracy to muzyki instrumentalnej. Jeśli jednak muszę w danym momencie mocno wysilić się umysłowo, to włączam sobie składanki w stylu "shamanic drum", albo "alpha waves". Cisza czasem za bardzo pozwala moim myślom kierować się w nie tych kierunkach, co trzeba.
Kiedyś jednak słyszałam, że dobrze jest słuchać muzyki przy nauce, bo wtedy konkretne utwory kojarzą nam się z konkretnymi zagadnieniami. Co o tym myślicie? W moim przypadku to nie działa i raczej nie słucham ulubionych piosenek podczas koncentracji, bo wtedy za bardzo skupiam się na przyjemności ich słuchania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2019, 23:09
malgorzata.pikula malgorzata.pikula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie osobiscie przeszkadza bardzo, podczas kiedy musze sie skoncentrowac. Natomiast zalezy o jakiej pracy mowa, lubie muzyke przy sprzataniu lub gotowaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 14:55
anjakolanowska anjakolanowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak większości, mnie pomaga muzyka instrumentalna i raczej spokojna. Zawsze wpisuję na youtube "jazz to study" albo coś w tym stylu.

Polecam też wszystkie playlisty typu "Lofi beats" - nie rozpraszają, a umilają pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.