Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2019, 19:44
Vindkast Vindkast jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez atomicplum Pokaż post
ja zauważyłam, że jeśli pracuję albo się uczę to koniecznie muszę czegoś słuchać, ale bez wokalu. bo jak słyszę słowa to bardziej na nich się skupiam niż na tym co mam realnie pisać ale muzyka instrumentalna bardzo fajnie się sprawdza.
Mam podobnie. Mnie również rozprasza wokal, więc jeśli słucham czegoś w trakcie pracy to muzyki instrumentalnej. Jeśli jednak muszę w danym momencie mocno wysilić się umysłowo, to włączam sobie składanki w stylu "shamanic drum", albo "alpha waves". Cisza czasem za bardzo pozwala moim myślom kierować się w nie tych kierunkach, co trzeba.
Kiedyś jednak słyszałam, że dobrze jest słuchać muzyki przy nauce, bo wtedy konkretne utwory kojarzą nam się z konkretnymi zagadnieniami. Co o tym myślicie? W moim przypadku to nie działa i raczej nie słucham ulubionych piosenek podczas koncentracji, bo wtedy za bardzo skupiam się na przyjemności ich słuchania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 00:09
malgorzata.pikula malgorzata.pikula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie osobiscie przeszkadza bardzo, podczas kiedy musze sie skoncentrowac. Natomiast zalezy o jakiej pracy mowa, lubie muzyke przy sprzataniu lub gotowaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 15:55
anjakolanowska anjakolanowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak większości, mnie pomaga muzyka instrumentalna i raczej spokojna. Zawsze wpisuję na youtube "jazz to study" albo coś w tym stylu.

Polecam też wszystkie playlisty typu "Lofi beats" - nie rozpraszają, a umilają pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2019, 18:06
walentyna44 walentyna44 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o naukę, to zawsze potrzebowałam ciszy, ale jeśli chodzi o pracę, to bez muzyki nie mogę się na niczym skupić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 11:18
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja musze mieć absolutną ciszę, czy to do nauki, czy do pracy. Wtedy najlepiej mi się myśli, nic mnie nie rozprasza i nie robię literówek etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 12:12
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak słucham muzyki przy jakieś pracy to tylko muzykę filmową, ale czasem zdarza się, że potrzebuję kompletnej ciszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 17:51
AlicjaP AlicjaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli praca nie jest zbyt wymagająca, to pozwalam sobie na włączenie muzyki w tle (najczęściej spokojnej, instrumentalnej); natomiast jeśli potrzebuję większego skupienia, to niestety muszę wszystko wyłączyć i pracować w ciszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 01:04
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubię słuchać muzyki podczas nauki. Pomaga mi to w zrelaksowaniu się i sprawia, że czas płynie szybciej. Musi to być jednak utwór bez tekstu, ponieważ słowa mnie rozpraszają. Moimi ulubionymi kawałkami z muzyki instrumentalnej są utwory zespołu Simply Three.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 08:50
Justyna5's Avatar
Justyna5 Justyna5 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli chcę wczuć się w muzykę, słowa, znaczenie to wtedy tak, bardzo mi przeszkadza, ponieważ nie mogę skupić się na wykonywanym zadaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 08:55
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi przeszkadza muzyka i przeszkadzają mi rozmowy w czasie pracy, szczególnie jeżeli ktoś chce ze mną się komunikować (pół biedy jeżeli po prostu ktoś rozmawia z kimś innym w tym samym pomieszczeniu). Mogę wykonać zadanie przy muzyce czy dialogu, ale nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.