Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Tłumaczenia do oceny
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2011, 21:08
badis badis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o dwunastu wspaniałych: moim zdaniem jest to bardzo dobre tłumaczenie, gdyż to jest właśnie naturalne odniesienie w języku polskim. Siedmiu wspaniałych - może byłoby dobre, na zasadzie, że byłoby to tłumaczenie tytuł za tytuł, ale myślę, że dwunastu wspaniałych jest w stanie się wybronić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2011, 21:10
badis badis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że tytuł powinien nosić tytuł: Ten Ostatni (The Last One), takie zresztą były tłumaczenia tytułów seriali już istniejące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2011, 22:28
badis badis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trochę nie podoba mi się tłumaczenie: 'That makes me feel so special and good.' na "taki wyjątkowy i dobry". Moim zdaniem "dobry" kojarzy się raczej z osobą, która jest miła, nie grzeszy:P i do rany przyłóż. W tym kontekście wydaje mi się, że raczej mówi, że to sprawia, że on czuje się tak dobrze z tą informacją, a nie sam w sobie czuje się dobrze.
Ogólnie całą listę dialogową czyta się fajnie i spójnie, mi się podoba
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2011, 18:37
kathe1987's Avatar
kathe1987 kathe1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez badis Pokaż post
Jeśli chodzi o dwunastu wspaniałych: moim zdaniem jest to bardzo dobre tłumaczenie, gdyż to jest właśnie naturalne odniesienie w języku polskim. Siedmiu wspaniałych - może byłoby dobre, na zasadzie, że byłoby to tłumaczenie tytuł za tytuł, ale myślę, że dwunastu wspaniałych jest w stanie się wybronić.
Kurcze, badis, czyli jednak jest coś takiego jak dwunastu wspaniałych? Bo brutalnie sprowadzono mnie na ziemię ale przecież... jest coś takiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2011, 15:06
Queen Of The Horizon's Avatar
Queen Of The Horizon Queen Of The Horizon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Jeden bilet" nie jest złe, i pasuje do całościowego rejestru serialu. To nie Moda Na Sukces czy inny uroczy tasiemiec, gdzie kupując cokolwiek wyjaśniają sprzedawcy powód. W detalach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.