Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-20-2012, 18:45
justyna21 justyna21 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Zgadzam się z moimi przedmówcami. Czytanie książek w oryginale jest bardzo przydatne w nauce języka, sami nieświadomie przyswajamy dobrze gramatykę i zwroty. Moimi ulubionymi książkami ,które przeczytałam w oryginale jest " Nineteen minutes" i "Keeping faith''. Książki w języku angielskim można znaleźć w ciucholandach, najczęściej w tych sklepach z napisem odzież z Irlandii lub Anglii. Czy w waszych miastach spotkaliście się z takim zjawiskiem. Takie książki są dużo tańsze niż w znanych księgarniach lub na portalach aukcyjnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2012, 20:37
atrofia atrofia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A oczywiście. Mam nawet kilka dobrych kryminałów, biografii i książek dla dzieci z ciucholandu właśnie. Nawet znakomitości takie jak Kubuś Puchatek można tam znaleźć. Gorąco polecam. Ogólnie ludzie wchodzący do ciucha po ubrania są tak skoncentrowani na swoim celu, że książki leżą nieprzebrane przez bardzo długi czas. Może też się brzydzą, bo wszak ciuch upierzesz, a od starej książki to nic, tylko grzyba można dostać^^ Przynajmniej w mojej małej mieścinie. Zdarza się też, że uprawiam turystykę książkową do innych miast, aby sobie pogrzebać^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2012, 07:15
perelecia perelecia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Isaurinko Pokaż post
A ja bardzo polecam książkę napisaną przez Audrey Niffenegger - "The Time Traveler's Wife". To science fiction połączone z romansem. Panowie może będą mniej zachwyceni, ale muszę przyznać, że pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy, kiedy poznaje się swoją wielką miłość w wieku sześciu lat, a czas to faktycznie pojęcie względne...
Ja wprawdzie książki nie czytałam ale oglądałam film i bardzo mi się podobał
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2012, 21:37
katarzyna91 katarzyna91 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kielce
Domyślnie

Absolutna racja - nic nie równa się oryginałowi. Ale zanim się przestawiłam na angielski, to przyznaję, że czytanie szło trochę ślamazarnie. Ale za to mogę teraz przeczytać mój ukochany "Streetcar Named Desire"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2012, 22:06
mowarzecha's Avatar
mowarzecha mowarzecha jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez magda.mb Pokaż post
Polecam wszystkim "Clockwork Orange" - niesamowita książka. Jest zdecydowanie wyzwaniem językowym. Jeśli ktoś miał do czynienia z angielskim i rosyjskim, to będzie miał niezłą zabawę jak tylko wpadnie na schemat polecam
Ja sobie właśnie zakupiłam w wersji polskiej i angielskiej. Na polskiej poległam po trzech stronach, a angielska to dopiero wyzwanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2012, 22:12
mowarzecha's Avatar
mowarzecha mowarzecha jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam czytać oryginały jako dzieciak, bo nie mogłam doczekać się na polskie tlumaczenie Harrego Pottera. Wszyscy byli w szoku, że jako 13-latka śmigam 700 stron po angielsku. Oczywiście nie wszystko rouzmiałam, ale było to cudowne doświadczenie.

Teraz staram się czytać oryginały, a polskie tłumaczenia kupuję tylko z ciekawości. Np. świetna książka autorstwa Terri Cheney pt. "Manic" po polsku jest masakryczna. Np. zwrot "Bed & Breakfast Hotel" przełożony na "Hotel z łóżkiem i śniadaniem" to dla mnie cios poniżej pasa...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2012, 22:40
elizal elizal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czytanie oryginałów jest niesamowite - po skończeniu swojej pierwszej przeczytanej po angielsku książce byłam naprawdę podekscytowana. Na początek oczywiście najlepsze są książki z mało zawiłą fabula.

Ostatnio edytowane przez elizal : 07-08-2012 o 22:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2012, 00:27
mjanisze mjanisze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam ksiazki o tematyce psychologicznej sprowadzane z zagranicy. Ostanio kupilam poprzez empik THE POWER Rhondy Byrne dopiero co wprowadzoną na zagraniczny rynek a w Polsce jeszcze jej nie ma i pewnie przez najblizszy rok nie bedzie. Bardzo polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2012, 20:59
karlahunter0 karlahunter0 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciucholandowe książki za 1zł - kryminały, biografie i książki dla dzieci - wyszperałam już Harrego Pottera, Charliego i fabrykę czekolady, Mobiego Dicka, Tajemniczy ogród, Pinokia czy Robinsona Cruzoe. Najwięcej jest romansów oczywiście, albo durnowatych lotniskowych książek "3 za 5funtów" , ale szukając - można wygrzebać prawdziwe perełki za bezcen.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2012, 21:19
atrofia atrofia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez elizal Pokaż post
Czytanie oryginałów jest niesamowite - po skończeniu swojej pierwszej przeczytanej po angielsku książce byłam naprawdę podekscytowana. Na początek oczywiście najlepsze są książki z mało zawiłą fabula.
Miłe jest podekscytowanie po pierwszej obcojęzycznej książce. Jednak po kilku pierwszych, przestaje mieć to ten urok, a w okolicach 50-tki już nawet nie zwracasz uwagi na język*. I to też jest piękne^^

*chyba że czytasz "Dumę i uprzedzenie", to jednak wymaga koncentracji^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.