Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2018, 15:55
wieckos wieckos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Memrise - skuteczne narzędzie do nauki języków?

Cześć, czy słyszeliście o programie Memrise, dzięki któremu można uczyć się języków? Dostępne są różne zadania: rozumienie ze słuchu, pisanie, wybór ABCD oraz mowienie. Jeśli ktoś z Was korzystał z Memrise to z chęcią poczytam opinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 18:20
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z ciekawości zalogowałam się żeby sprawdzić, co to takiego. Myślę, że Memrise może być ciekawym wspomagaczem w nauce, chociaż dla mnie osobiście, mało atrakcyjnym. Do nauki słówek wolę quizlet, który mimo iż nie posiada w ofercie video z nativami i zapisu fonetycznego słów, również pozwala ćwiczyć wymowę i pisanie, jest prosty w obsłudze, oferuje gry oparte na współzawodnictwie i daje możliwość przypisania do słowa/ wyrażenia elementu graficznego co ułatwia zapamiętywanie, ponieważ nauka nie opiera się jedynie na tłumaczeniu, ale też kojarzeniu z obrazem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 10:08
cassie97 cassie97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Memrise używałam jeszcze w zeszłym roku. Razem ze znajomymi tworzyłyśmy sobie zestawy do nauki i wymieniałyśmy się nimi. Korzystałam ze strony internetowej i z aplikacji na telefon. Z tego co zauważyłam to w aplikacji nie dało się dodawać własnych zestawów słów do nauki. Poza tym to bardzo dobry program, chociaż ma mniej opcji niż quizlet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 10:33
elak elak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też korzystałam z Memrise ale wolę Duolingo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 12:14
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja polecam memrise dla samouków stawiających pierwsze kroki w danym języku, jako dodatkowe narzędzie do nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 12:20
milenaj milenaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że warto zawsze spróbować. Próbowałam kiedyś się uczyć niemieckiego z Duolingo 5 min dziennie codziennie (z tego, co widzę są do siebie trochę podobne), ale jakoś zabrakło mi wytrwałości. Jako uzupełnienie nauki na pewno narzedzie jest super, tylko trzeba po prostu robić zadania systematycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 12:54
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystałem i bardzo polecam, udało mi się znaleźć nawet zestaw słówek na egzamin na uczelni, widocznie ktoś wcześniej musiał go dodać do bazy. Skutecznie pomógł mi w przygotowaniu się do testu ale myślę, że sprawdzi się również w codziennej nauce języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 05:29
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez elak Pokaż post
Też korzystałam z Memrise ale wolę Duolingo.
A jaka jest przewaga Duolingo nad Memrise? Pytam, bo używam Duolingo i zastanawiam się, czy w Memrise znalazłabym coś bardziej odpowiedniego dla swoich potrzeb. Duolingo bardzo mi odpowiada, ale obawiam się, że program nie oferuje bardziej zaawansowanych poziomów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 07:51
agugors agugors jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystam z Duolingo ze swoimi indywidualnymi uczniami, ale w większej grupie na pewno lepszy jest Quizlet. Czy Memrise znajduje zastosowanie w klasie? Czy jest tu jakiś nauczyciel, który próbował i poleci?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2019, 12:20
martynase martynase jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że Memrise świetnie się sprawdza do nauki języków. Sama z niego korzystałam i widziałam postęp jeśli chodzi o rozwój mojego słownictwa. Wymaga to jednak systematyczności i chęci do częstego otwierania aplikacji, a z tym, po jakimś czasie, bywa różnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.