Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2013, 14:07
PabloCK PabloCK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Popieram, że amerykański jest bardziej przyjemny w słuchaniu i mówieniu. Problem polega na tym, że jak ktoś "wychował się" słuchając British RP to amerykański wydaje mu się niezrozumiały w pewnym sensie. Tak samo jest na odwrót. Ponoć najbardziej przyjemna odmiana angielskiego jest właśnie w Kanadzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 14:07
alice276 alice276 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czyli jednak brytyjski przeważa. Ja też wolę tę odmianę języka, bo jest według mnie bardziej uporządkowana. W AmE konstrukcje gramatyczne są traktowane z duuuużą dowolnością
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 15:43
Patryk Stefanowicz's Avatar
Patryk Stefanowicz Patryk Stefanowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Amerykański, ale to tylko z tego względu, że na nim się wychowałem. Nie ma bardziej poprawnej wymowy, a moim zdanie sprowadzanie tego do takiego podziału jest i tak zbyt dużym uproszczeniem, biorąc pod uwagę, jak zróżnicowane są akcenty angielskiego (nie mówiąc o tym, że choć jako "standardowy" brytyjski można uważać RP, to nie ma takiego amerykańskiego angielskiego, który byłby uniwersalny). Moją ulubioną odmianą są południowe akcenty Stanów Zjednoczonych. To jest dopiero melodyjność
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 19:40
olak olak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie amerykański. Nie przepadam za brytyjską odmianą, męczy mnie - aczkolwiek bardzo podziwiam ludzi, którzy potrafią opanować brytyjski akcent
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 20:11
olley olley jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

ja również amerykański, dlatego że prościej zrozumieć... ale prawda jest taka, że i tak mieszam z brytyjskim (jak większość Polaków zapewne), bo na studiach uczymy się głównie RP, natomiast mi zdarza się odwiedziać Stany, bądź oglądam jakieś seriale amerykańskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 20:24
palik palik jest offline
Kumotr

Domyślnie

british jest bardziej sophisticated
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 22:00
joanna0550 joanna0550 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie do końca zgodzę się, że akcent brytyjski lub amerykański jest bardziej sophisticated od drugiego czy nie. Lubię słuchać brytyjskiego akcentu, ale tak naprawde trzeba włożyć wiele pracy by opanować go doskonale. Z amerykańkim akcentem jest nieco inaczej, jest bardziej na luzie, a na pewno łatwiejszy w nauce. Na studiach mieliśmy możliwość wybporu posługiwania się danym akcentem, ale kazano nam być konsekwentnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 23:22
agt.wieczorek agt.wieczorek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Brytyjski brzmi tak dostojnie (moim zdaniem) ale amerykański jest nieco łatwiejszy i częściej słyszany w otaczającym nas świecie. Ciężko się jednak zdecydować który jest lepszy. Oba mają swój urok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2013, 07:38
mintaj87 mintaj87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cudowne jest to jak ten sam wyraz może znaczyć zupełnie co innego w obu odmianach angielskiego: e.g. fanny - BE impolite way of naming a woman's intimate part, AE - buttocks.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2013, 08:00
pkurnicki pkurnicki jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uwielbiam słuchać brytyjskiego akcentu, ale jak sam się wypowiadam, to zdecydowanie American. Pewnie dlatego, że przynajmniej dla mnie był dużo prostszy do opanowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.