Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2013, 21:06
alice276 alice276 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Brytyjski angielski vs amerykański angielski

Który angielski wolicie - brytyjski czy amerykański i dlaczego?

Ostatnio edytowane przez LVoss : 12-23-2014 o 08:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2013, 21:41
emilemil12 emilemil12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie brytyjski, może niekoniecznie RP, ale brytyjski, który możemy usłyszeć w serialach lub potocznej mowie bije amerykański na głowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2013, 23:41
Monysza Monysza jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Zawsze byłam fanką brytyjskiego i takiego się uczyłam, ale mniej więcej od drugiego roku studiów zaczęłam oglądać bardzo dużo filmów i seriali, których zdecydowana większość była w wersji amerykańskiej. Od tej pory, siłą rzeczy, mój angielski skłania się raczej ku amerykańskiemu, ale wciąż bardzo lubię słuchać sobie pięknego brytyjskiego na BBC
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 00:30
jmalysz88 jmalysz88 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że brytyjski! Jest taki melodyjny! Uwielbiam też słuchać Irlandczyków i Szkotów, mimo że nie wszystko rozumiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 02:50
areyounotme areyounotme jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie, wymowa brytyjska ma coś w sobie i jest urocza, uwielbiam nawet te wszystkie drobne dziwactwa typu intrusive r i glottal stop wszędzie gdzie to możliwe. Sam przez długi czas chciałem nauczyć się RP, ale będąc w Kanadzie na working holiday miałem dosyć, że za każdym razem kiedy mówię ˈʃed juːl zamiast ˈskedʒ uːl ktoś się ze mnie śmieje, więc szybko przestawiłem się na amerykański model wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 10:59
Nina14 Nina14 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Brytyjski, jak dla mnie po prostu brzmi lepiej niż amerykański, ma ładniejszy dźwięk.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 13:45
JB85 JB85 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja tam wolę Amerykański. Po pierwsze, powiedzmy sobie szczerze, to co słyszymy w muzyce czy filmach to odmiana amerykańska. Po drugie odmiana brytyjska, szkocka czy irlandzka tak odbiegają od standardu że trudna cokolwiek zrozumieć o ile się w tych miejscach od dawna nie mieszka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 13:53
malgorzataf malgorzataf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam brytyjski angielski, fakt, czasem jest trudniejszy do zrozumienia, ale jak dla mnie (różne jego odmiany) mają cudowne brzmienie, chyba najbardziej dźwięczny język jaki słyszałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 13:59
Redd Redd jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Sanok
Domyślnie

Ja też zdecydowanie wolę amerykańską odmianę. Zawsze preferowałem tą odmianę, po za tym ta standardowa jest zdecydowanie powszechniejsza, a wszystkie kraję które używają RP jednak brzmią bardziej jak Amerykanie niż Brytyjczycy po mimo, iż wymowa jest brytyjska
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 14:02
zuzana92 zuzana92 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Brytyjski według mnie jest bardzo zróżnicowany, brzmi zupełnie inaczej w zależności od regionu, ale od tego standardowego brytyjskiego ja jednak wolę amerykański, może to subiektywna opinia ale wydaje mi się, że łatwiej go zrozumieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.