Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-22-2014, 19:23
kuc.adrianna@gmail.com kuc.adrianna@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gramatyka nie jest trudna, ale sposób w jaki wielu nauczycieli ją przedstawia pozostawia wiele do życzenia. Do czasu pójścia do liceum żaden nauczyciel nie przedstawił mi tej gramatyki w wystarczająco jasny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2014, 14:10
JasminaM JasminaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja zawsze mówię swoim uczniom o prostocie gramatycznej w języku angielskim, nie tylko dlatego, żeby ich zachęcić, ale uważam, ze mówię po prostu prawdę. zawsze, gdy staram się wyjaśnić jakiś koncept gramatyczny, staram się sobie przypomnieć sposób, który spowodował, że ja sama jako uczeń angielskiego je łatwo zapamiętałam, na przykład różnica między who a whom, jeśli odpowiedź jest him, to mówisz whom a jeśli he to mówisz who!

wydaje mi się też, że przerabianie, np. dwóch czasów, a później poświecenie całej lekcji na wałkowanie go w mowie i różnych sytuacjach, w których można go spotkać jest bardzo dobrą metodą. potem dodajemy kolejne czasy i staram się używać ich więcej i więcej, aż nawarstwimy wszystkie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-27-2014, 15:16
Pawelandbajer Pawelandbajer jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nauka gramatyki angielskiej nie jest trudna do nauczenia. Fakt, pewne reguły należy znać, ale to tak jak w każdym języku. Najważniejsze jest to, jak te informacje o gramatyce są nauczane. Po sobie wiem, że gdybym sam nie przysiadł nad gramatyką i nie szukał samemu jak to wszystko działa, to dzięki "nauczycielom", którzy mnie uczyli nie wiedziałbym praktycznie nic teraz. Przykre, ale prawdziwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2020, 12:39
jozwial jozwial jest offline
Kumotr

Domyślnie

Gramatyka języka angielskiego jest potrzebna, ale tylko w stopiu podstawowym, żeby się porozumiewać. Jeżeli nie planujemy studiów w tym kierunku oczywiście.
[url]https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/grammar-in-action-opinie/[/url] tutaj odnośnie nauki można znaleźć ciekawe rady.
Ja uczę się dokładnie tak języka w oparciu przede wszystkim o praktykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.