Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-21-2013, 14:59
Aliana Aliana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie nadal jest zagadką jak zdałam PNJ-ty, mieliśmy masę materiału i nie na się ukryć, że nie przyswoiłam całego. Dopiero na studiach dowiedziałam się jak wiele o gramatyce angielskiego jeszcze nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 17:16
joanna0550 joanna0550 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że to czy przyswoimy tudzież polubimy gramatykę każdego języka zależy nir tylko od naszych zdolności, ale też od nauczyciela, który ją wykłada. Dla mnie gramatyka w liceum była samą przyjemnością. Nauczyciel potrafił przedstawić tak każde zagadnienie, że na sprawdzianie nie mieliśmy większych problemów, a później rzecz jasna na maturze. Z kolei na studiach wyglądało to już zupełnie inaczej. Każdy nauczyciel/wykładowca ma inne metody nauczania, ważne żeby nie stracić wasnej motywacji do nauki języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 19:45
pszpak pszpak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aliana Pokaż post
Dla mnie nadal jest zagadką jak zdałam PNJ-ty, mieliśmy masę materiału i nie na się ukryć, że nie przyswoiłam całego. Dopiero na studiach dowiedziałam się jak wiele o gramatyce angielskiego jeszcze nie wiem.
PNJ-ty? A co to takiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 19:58
charlotteB charlotteB jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez juliaczarnojancz Pokaż post
Dla mnie gramatyka angielska jest przyjemnością. Jedynym problemem jaki mam to articles ale i tak nie jest źle w porównaniu do języka niemieckiego lub fińskiego, gdzie gramatyka jest znacznie bardziej rozbudowana.
u mnie też articles to pięta achillesowa. Za to ze wszystkimi czasami radzę sobie naprawdę nieźle:-D
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 21:52
PatiW PatiW jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

nauka gramatyki angielskiej zawsze była dla mnie ta przyjemniejszą sferą języka. Pomimo, że j. angielski uważa się za jeden z łatwiejszych do przyswojenia, to niekiedy potrafi przysporzyć kłopotów. Jest natomiast zdecydowanie czytelniejsza niż gramatyka j. polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 03:04
joanna0550 joanna0550 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pszpak Pokaż post
PNJ-ty? A co to takiego?
PNJ to skrot uzywany na filologii angielskiej okreslajacy Praktyczna Nauke Jezyka (przepraszam, ze bez polskich znakow, ale jestem zmuszona uzyc innego komputera)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 12:02
pszpak pszpak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joanna0550 Pokaż post
PNJ to skrot uzywany na filologii angielskiej okreslajacy Praktyczna Nauke Jezyka (przepraszam, ze bez polskich znakow, ale jestem zmuszona uzyc innego komputera)
Aa, dziękuję! Ja angielski przyswajałem w Anglii na studiach artystycznych. Jak wszyscy wiemy, akademickiej gramatyki w codziennym języku jest mało. Po powrocie do Polski i rozpoczęciu przygody z tłumaczeniami, zdałem sobie sprawę, że mam braki w gramatyce, ale coś za coś, bo uważam, że po 5 latach posługuję się dość naturalnym i aktualnym angielskim, na jaki Polak może sobie pozwolić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 14:49
Listek Listek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że jest to jedna z prostszych gramatyk. A jeśli idzie o problemy z gramatyką polską, to pewnie wynika to po troszę z faktu, że w Polsce nie bardzo się uczy dzieci gramatyki polskiego, tylko po prostu poprawia się błędy, aż człowiek automatycznie mówi poprawnie, nie zastanawia się nad regułami. A nawet jak zajęcia z gramatyki są, to bardzo pobieżne i nie przywiązuje się do nich takiej wielkiej wagi (bo Polak po polsku mówi i bez znajomości gramatyki).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 16:48
akepka akepka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Garwolin
Domyślnie

Ja bardzo lubię gramatykę w ogóle To trochę taka matematyka języka. Gramatyka angielska jest bardzo przyjemna, mimo kilku tematów trudnych, ze względu na różnice między językami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 17:20
Dzadro Dzadro jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W gramatyce języka angielskiego nie ma nic szczególnie trudnego. Po prostu trzeba znać reguły, a nie każdemu chce się je zapamiętywać i tak jak ja, wolą robić wszystko "na czuja". Pamiętam panią prowadzącą zajęcia z gramatyki na pierwszym roku studiów, która z zamiłowaniem karmiła nas tonami wyjątków, które występują w gramatyce języka angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.