Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-20-2011, 18:15
Asia Asia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja polecam program eTeacher. Oprócz nauki słownictwa, można ćwiczyć gramatykę, formy czasowników i tłumaczyć całe zdania. Prosty w obsłudze i ma możliwość edytowania i tworzenia własnych list słownictwa i nowych zadań gramatycznych. Z tego co wiem jest dostępna wersja do nauki angielskiego i francuskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2012, 01:20
skrzy skrzy jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja, z kolei, bardzo odradzałabym naukę z programem Profesor Henry, przynajmniej wersję dla języka angielskiego. Niestety, jako już zaawansowany znawca tego języka, wyłapałam w nim sporo błędów. Dotyczą one głównie złego użycia słów. Najprostszy przykład: czasownik "zgubić" przedstawiony jest jako "loose"...
Takich perełek było niestety więcej. Przykre, że tak popularny, w dodatku niedarmowy, program został wypuszczony na rynek z takimi niedopatrzeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2012, 11:48
Keliah Keliah jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli ktoś lubi bardziej 'tradycyjne' metody uczenia się słówek to polecam MemoryLiftera. To darmowy programik oparty na bardzo prostym algorytmie randomizującym wrzuconą listę słówek i sortującym poszczególne słowa zgodnie z częstotliwością popełnianych błędów.

Link do programu: [url]http://www.memorylifter.com/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2012, 22:52
banterer's Avatar
banterer banterer jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agusek Pokaż post
Znam jeszcze program PROFESOR HENRY - sama nie korzystałam, ale działa na podobnej zasadzie jak Super Memo.
Jednocześnie polecam i przestrzegam - w programie występują błędy językowe typu: niepoprawna lub niewyraźna wymowa słowa, niepoprawny akcent (stress) - czasem ma się wrażenie, że jeden z lektorów nie jest angielskim nativem, a jedynie kimś, kto wzorowo opanował akcent. Tłumaczenia są często mało ścisłe lub zbyt ogólnikowe. Z powyższych względów nie polecam programu dla osób początkujących czy tych z poziomu B1. Dla osób bardziej doświadczonych korzystanie z programu może przynieść wymierne korzyści, pod warunkiem, że mamy w sobie tyle motywacji, by wszystko, co niejasne i/lub nieścisłe, oraz niepoprawne - sprawdzać i poprawiać.

Najbardziej rażący błąd, na jaki natrafiłam: tak niepoprawna wymowa 'taciturn', że aż kłuje w uszy - posiadaczom poziomów 3&4 polecam zwrócić uwagę na ten kwiatek!

Chętnie poznam opinię doświadczonego anglisty co do SuperMemo. Jeśli błędów brak/jest ich zdecydowanie mniej, to wtedy Profesor Henry nie warty będzie uwagi.

Ostatnio edytowane przez banterer : 01-15-2012 o 22:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2012, 23:11
kt87 kt87 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedynym programem do nauki słówek z jakiego korzystałam to Anki. Byłam z niego zadowolona, słówka można było wprowadzać zarówno samodzielnie jak i ściągać gotowe listy z bazy. Kolejnym plusem było to, że program miał wersję zarówno stacjonarną jak i internetową, co wiązało się z tym że można było uczyś się na każdym komputerze mającym dostęp do internetu. Nie uczył słówek wyrwanych z kontekstu - można było wprowadzać przykładowe zdania. Jedynym problemem był czas jaki trzeba poświęcić na wprowadzenie własnych słówek, ale tego chyba nie da się ominąć w żadnym z programów, nikt nie jest w stanie tego za nas zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 21:56
banterer's Avatar
banterer banterer jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Nie zgodzę się Dla mnie plusem rozbudowanych programów typu SuperMemo jest dostępność gotowych baz danych o określonym stopniu trudności. Próbowałam z Anki, wcześniej dość wytrwale z FullRecall (który przydał mi się nie tylko do nauki słówek, ale także np. do nauki rozpoznawania roślin na biologię, jeszcze w liceum ), ale po pewnym czasie zniechęcałam się, zmęczona koniecznością ręcznego dodawania fiszek. Z gotową bazą jest inaczej, a zawsze można ją przecież rozbudować.

Z drugiej strony Anki okazuje się naprawdę przydatne, kiedy mam do opanowania partię materiału, która daje się przekształcić w formułki typu "zdefiniuj", "opisz", "scharakteryzuj" i pochodne.

Ostatnio edytowane przez banterer : 01-16-2012 o 21:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2012, 22:45
kaskau kaskau jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

ja również korzystałam z Anki i całkiem je sobie cenię. Fakt, że ręcznie dodawanie danych zabiera trochę czasu, ale też się człowiek wtedy dużo uczy i może stosować własne skróty myślowe itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-21-2012, 17:21
Kol5 Kol5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również polecam DARMOWY program Supermemo . Nie będę tu się zagłębiał w technikalia jego działania jak i też użyteczność ,bo wszystko to zostało opisane w postach powyżej . Dodam tylko żeby nie przesadzać z liczbą słówek na dzień , 10-20 w zupełności wystarczy .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2012, 20:01
mjanisze mjanisze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam wszystkim SUPERMEMO. Mam postanowienie robic pare słowek codziennie. Jest mega pomocny bo gdy nie pamietasz dangego słowka - powtarza sie go pare razy podczas sesji i potem zostaje w pamieci juz na długo. Spróbujcie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2012, 16:48
Maddy551 Maddy551 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mjanisze Pokaż post
Ja polecam wszystkim SUPERMEMO. Mam postanowienie robic pare słowek codziennie. Jest mega pomocny bo gdy nie pamietasz dangego słowka - powtarza sie go pare razy podczas sesji i potem zostaje w pamieci juz na długo. Spróbujcie!
zgadzam się, powtarzanie zwrotów to podstawa przy nauce słówek
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.