Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-18-2011, 17:41
malgosia_n's Avatar
malgosia_n malgosia_n jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Programy do nauki słownictwa

Witam. W zasadzie ten temat nie dotyczy jedynie anglistów, ale wszystkich osób uczących się języków.
Czy znacie programy wspomagające naukę słownictwa? Do tej pory korzystałam z programu Teach 2000, który polecam, ale otwarta jestem na nowe wynalazki.
Czy korzystaliście z urządzenia SITA? Jestem ciekawa czy to faktycznie działa, czy to tylko (drogie) naciągactwo?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 21:49
Agusek Agusek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Celestynów
Domyślnie

Korzystałam z programu SITA ucząc się hiszpańskiego, ale na tyle krótko, że nie mogę ocenić jego skuteczności...A co do programów do angielskiego to już po raz trzeci wspomnę na tym forum mój ulubiony program do nauki słówek - SUPER MEMO - naprawdę polecam. Są różne poziomy, a formuła programu wymusza regularne powtórki, gdyż każda pominięta "lekcja" powoduje narastanie ilości słówek do powtórzenia. Każde słówko oceniamy sami według sześciostopniowej skali i na tej podstawie program wyznacza powtórki.

Znam jeszcze program PROFESOR HENRY - sama nie korzystałam, ale działa na podobnej zasadzie jak Super Memo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 21:58
margon margon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim faworytem w nauce słownictwa jest SuperMemo, który łączy metodę fiszkową (losowy wybór słówek) z nowoczesną technologią (np. program sam dostosowuje częstotliwość powtórek w miarę powtarzania się dobrych odpowiedzi). Korzystanie ze strony Supermemo jest bezpłatne, a sama metoda według mnie jest bardzo efektywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 22:07
agastroba's Avatar
agastroba agastroba jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie najlepszą i sprawdzoną metodą nauki słownictwa są fiszki. Ostatnio znalazła elektroniczną wersję - program nazywa się Anki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 22:13
monikamr monikamr jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli chodzi o fiszki, to mi dość odpowiada strona Fiszkoteki (fiszkoteka.pl). Można i samemu tworzyć zestawy, i znaleźć już całkiem niezłe gotowe. I różne tryby nauki są dostępne itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 22:42
Paulina_G Paulina_G jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też korzystałam kiedyś z Super Memo. Chociaż osobom mało zmotywowanym na dłuższą metę może wydawać się nudny,jest rzeczywiście skuteczny. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 23:10
quenya quenya jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agusek Pokaż post
Znam jeszcze program PROFESOR HENRY - sama nie korzystałam, ale działa na podobnej zasadzie jak Super Memo.
Ja za to korzystałam i mogę polecić Bardzo przyjemny i prosty w obsłudze, naprawdę ciekawe i rozbudowane słownictwo z różnej tematyki na kilku poziomach. Do tego nagrania, gry językowe i przeróżne ćwiczenia. Program uczy nie tylko słówek, ale także wyrażeń czy tłumaczenia zdań, rejestruje błędy użytkownika i wyznacza terminy powtórek. Ale najbardziej chyba podobało mi się tworzenie własnej bazy słówek do nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 20:41
pepsiak pepsiak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Warto też zajrzeć na [url]www.learn-vocabulary.org[/url]. Plus za to, że jest darmowy, z wymową i obrazkami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 20:59
joannasz's Avatar
joannasz joannasz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

watki na ten temat już istnieją
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=14551&highlight=programy[/url] i
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=14551&highlight=programy[/url]

ale dodam, że uwielbiam pytaczmastera prosty, mały ale skuteczny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2011, 17:53
alala alala jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agastroba Pokaż post
Dla mnie najlepszą i sprawdzoną metodą nauki słownictwa są fiszki. Ostatnio znalazła elektroniczną wersję - program nazywa się Anki.
Też go używam. Można sobie ściągnąć gotowe zbiory słownictwa w różnych kombinacjach językowych albo samemu stworzyć własny katalog. Świetna sprawa jeśli np. czytamy artykuł lub książkę i chcemy zapamiętać słówko, wystarczy dodać je do bazy. Program pyta też jak często chcemy to słówko powtarzać i pojawia się odpowiednią ilość razy podczas nauki. Prosta i przydatna rzecz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.