Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-13-2019, 19:54
blancheneige's Avatar
blancheneige blancheneige jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie tłumaczenie literatury dziecięcej

Obecnie przygotowuję się do pracy magisterskiej, a mój temat będzie dotyczyć tłumaczenia literatury dziecięcej, na podstawie opowiadań pewnej znanej pisarki hiszpańskiej. Praca ta będzie się opierała na tłumaczeniu własnym, który później przeanalizuję pod względem technik, metod, strategi tłumaczeniowych oraz problemów jakie występuję podczas takiego tłumaczenia. Osobiście bardzo polecam wszelkie tematy dotyczące tłumaczenia, uważam ze to ciekawy i przyjemy temat, jest bardzo dużo literatury dotyczącej wszelkiego rodzaju tłumaczeń, a przede wszystkim można sporo się nauczyć podczas pisania takiej pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2019, 17:22
drabinka drabinka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej, u mnie wyglądało to tak, że na licencjacie mogłam wybrać jedynie temat z literatury, tak więc wybrałam ulubionego autora- Zafóna, tytuł pracy brzmiał "Los libros en el ciclo de La sombra de viento de Carlos Ruiz Zafón".
Natomiast w tym roku kończę magisterkę i piszę o tłumaczeniu meksykanizmów w serialu "Rebelde"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 16:50
anjakolanowska anjakolanowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja praca to taki bardziej research: analizuję tygodnik z 1897 roku La Fronde. Bardzo przyjemnie się to pisze, bo mam do czynienia z "żywym" materiałem - można się trochę przenieść w czasie dzięki tej gazecie i zobaczyć jak żyło się kobietom w tych czasach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2019, 14:53
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele zależy od seminarium, które wybierzemy, ale zawsze warto słuchać sugestii promotora. Nawet jeśli nie zna nas najlepiej, bo np. wcześniej nas nie uczył (tak, jak to było w moim przypadku), po krótkiej rozmowie nt. naszych doświadczeń będzie w stanie podpowiedzieć nam, co nie przerośnie naszych oczekiwać, czy umiejętności.
Wybrałam seminarium z tłumaczeń literackich mimo, że nie miałam z nimi nic wspólnego. Pisałam o analizie tłumaczenia Kubusia Fatalisty. Poznałam techniki tłumaczeń, na niektórych z nich skupiłam się w mojej pracy i obroniłam się na 4+. Wszystko kosztowało mnie sporo wysiłku, bo byłam daleko w tyle za moimi koleżankami i kolegami z roku, ale opłaciło się, głównie dlatego, że słuchałam właśnie mojego promotora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 14:56
katarzyna24 katarzyna24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Super pomysł Sama byłam ciekawa tematów prac licencjackich i magisterskich innych romanistów i zauważyłam, że nie dzielą się nimi tak chętnie jak angliści

Swoją pracę licencjacką piszę z zakresu dydaktyki, a jej problematyka to zastosowanie nowych technologii w nauce języka francuskiego - użycie aplikacji mobilnych w rozwijaniu kompetencji leksykalnej na przykładzie jednej z aplikacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 22:21
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w swojej pracy omówiłam relacje między światem dzieci i światem dorosłych przedstawione w opowiadaniach o "Mikołajku"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2019, 19:02
Luiza122 Luiza122 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pisałam licencjat z językoznawstwa- rola rodzajników w hiszpańskim, zgodność z rzeczownikiem vs podobne zagadnienia w angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2019, 20:19
Alicjasi Alicjasi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest to praca licencjacka, ale praca, która ma mnie przygotować do jej poprawnego napisania. Wybrałam temat o francuskich tłumaczeniach wierszy Tadeusz Różewicza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2021, 20:05
italia0031 italia0031 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paula87 Pokaż post
Ja pisałam obie prace z literatury włoskiej.

Licencjat z przestrzeni literackiej, a magisterkę z aksjologii na przykładzie wybranych powieści włoskich
Czesc
Przymoierzam sie do pisania pracy liccenjackiej ,czy masz możliwość przytoczenia mi dokladnie swojego tematu ? oraz podac troche szczegołow czy biblografi?
dziekuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.