Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-20-2019, 20:49
sidereal sidereal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Pomoce do nauki wymowy

Polecacie jakieś książki/strony/programy do nauki wymowy? Mam problemy z wymową i chiałam nad tym popracować. A może macie dla mnie jakieś rady?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2019, 22:44
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie nauka wymowy

Witaj, zanim spróbujesz płatnych słowników, programów itp spróbuj następujących kroków. Po pierwsze, jeśli chcesz uczyć się wymowy poszczególnych słów i ewentualnie przykładowych zdań to wykorzystaj słownik Diki.pl - po wpisaniu słowa zazwyczaj występują tam dwie wymowy (amerykańska i brytyjska) i często również dodawane są przykłady zdań, które można odtworzyć i posłuchać lektora. Ważne, żeby za nim powtarzać.
Kolejną świetną stroną jest context.reverso.net - tu także znajdziesz popularne użycia słów i wymowę.
Koniec końców muszę Ci polecić coś co może się wydawać trywialne - YouTube. Zastanów się co Cię interesuje i o czym lubisz słuchać. Przykładowo, ja lubię słuchać wywiadów i wykładów z Jordanem Petersonem - ma świetną dykcję i miło go naśladować. Ty znajdź swoje ulubone kanały publicystyczne, a może np jakieś tzw podcasty? Sam jeszcze tego nie próbowałem, ale chyba wkrótce spróbuję. Daj znać co sądzisz. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2019, 00:50
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam poszukać w księgarni podręczników do nauki angielskiego z transkrypcją fonetyczną. Opanowanie transkrypcji fonetycznej trochę Ci zajmie, ale po pewnym czasie rozumiesz zasady wymowy. Pewnie jakieś darmowe książki dotyczące tej tematyki również znajzdziesz gdzieś w internecie całkowicie za darmo.
Ponadto możesz posprawdzać kanały na youtubie dotyczące wymowy, na pewno coś się znajdzie. Polecam również słuchanie audiobooków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2019, 10:30
marcinlesnicki marcinlesnicki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam czytanie na kindlu - ma on wbudowany słownik ang-ang, z definicjami i właśnie z transkrypcją fonetyczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2019, 10:36
KarolinaLenska KarolinaLenska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Chyba nie ma lepszej opcji na naukę wymowy niż "Say it right" - to program z książką i płytą, polecam. Można poczytać o każdym dźwięku z osobna, a potem posłuchać wielu, wielu nagrań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2019, 11:22
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podczas studiów korzystałam z książki How Now Brown Cow? z wymową typowo brytyjską. Uważam, że jest to godna polecenia pozycja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2020, 13:55
jozwial jozwial jest offline
Kumotr

Domyślnie

wymowy najlepiej się uczyć przez osłuchanie - oglądanie filmów, seriali po angielsku. Polecam przede wszystkim nagrania dla początkujących, dla osób zaczynających żeby nie porywały się na BBC, bo mogą się zniechęcić przez to do nauki.
Tutaj widziałem też opinie o fajnych słownikach i aplikacjach z wymową: [url]https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/diki-angielski-opinie-i-cena/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.