Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2017, 17:22
Jacobo Jacobo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Tłumaczu-zadbaj o swój kręgosłup

Witam serdecznie,podsyłam artykuły przydatne przy wyborze fotela do pracy.Tłumaczu-pamiętaj,aby zadbać o swój kręgosłup,a odwdzięczy Ci się on komfortem w pracy.

Linki do artykułów:
[url]http://ergospace.pl/porady-architektow/jak-wybrac-dobry-i-ergonomiczny-fotel-obrotowy[/url]
[url]http://www.ulgadlakregoslupa.pl/Wiedza/Idealny-fotel-dla-Ciebie.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 20:51
sankre sankre jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Kręgosłup swoją drogą, ale o oczy przede wszystkim powinniśmy zadbać. Polecam krople nawilżające Starazolin HydroBalance. :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 18:36
Hera1990 Hera1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Poza fotelami i innymi dogonieniami, zalecam też aktywność fizyczną , bądź w przerwach wykonywanie różnych ćwiczeń rozciągających mięśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 11:49
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla kręgosłupa lepsza niż fotel jest czasem duża piłka gimnastyczna (nie bez przyczyny zalecana jest kobietom ciężarnym, żeby odciążyć właśnie kręgosłup).

Zasady bhp w pracy tłumacza, to nie tylko dobrze dobrany fotel, ale i odpowiednia ochrona oczu, podparcie nadgarstka etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 12:24
akulik akulik jest offline
Kumotr

Miejscowość: Mełgiew
Domyślnie

Pracuję przy komputerze, kiedy zaczęłam łapać się na tym, że czasami się garbię - przestraszyłam się. Mój szef ma garba, a że nie chcę iść w jego ślady postanowiłam coś zmienić.
[url]https://www.fit.pl/cwiczenia/cwicz-kregoslup-w-pracy/6819/[/url]
Bardzo fajne ćiwczenia w biurze, do tego dodaję jeszcze codzienną aktywność fizyczną. Można się zastać w takiej pracy, a później okazuje się, że zero kondycji. A to dobre jest dla naszego ciała i dla komfortu w pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2017, 17:52
kamwie kamwie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O kręgosłup koniecznie trzeba dbać, jeśli chce się uniknąć bólu i urazów. Każdy tłumacz powinien dbać o utrzymacie sprawności fizycznej. Najlepiej wybrać się na siłownię lub do klubu jogi i powiedzieć, że macie siedzący tryb pracy i chcecie zadbać o swoje ciało. Jeśli wybraliście dobre miejsce, to ktoś się wami zajmie, oceni aktualną sprawność i pokaże odpowiednie ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2017, 09:25
KarolinaW2 KarolinaW2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. Bardzo mi pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 16:03
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Sprawdzają się też takie większe fotele dla graczy. Mąż sobie taki kupił dla pracy przy biurku ponad 6 miesięcy temu, jest bardzo zadowolony. Kosztuje 600-700 zł, ale opłaca się. Na lepszym ja jeszcze nie siedziałam
Joga oraz prawidłowe pływanie są najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Ból minie po pierwszych ćwiczeniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2017, 12:13
NataD NataD jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczyłam się swego czasu metody o nazwie Technika Alexandra, nauczyłam się przede wszystkim jak działa ciało w ruchu (trochę całkowicie podstawowej anatomii) i bardzo mi to pomaga lepiej korzystać ze stawów, mięśni itp kiedy siedzę, chodzę i generalnie w codziennym ruchu. Z takich prostych praktycznych wskazówek bardzo dobrze działa kiedy czas siedzenia przy komputerze przerywa się co pół godziny / godzinę na 10-15 minut np. leżenia na plecach z ugiętymi nogami albo trochę ruchu np. spacerek do kuchni po herbatę. To też ulga dla oczu (a propos - ponoć dobrze robi jeśli raz na jakiś czas oderwie się wzrok od komputera żeby spojrzeć w dal, taka zmiana perspektywy patrzenia, kiedy wzrok skupia się na czymś odległym, to też świetny odpoczynek dla oczu). A dla ciała i psychiki osobiście bardzo polecam pływanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2017, 20:10
KamilaKinach KamilaKinach jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolinaW2 Pokaż post
Ja polecam ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. Bardzo mi pomagają.
Podpisuję się pod tym rękami, nogami i kręgosłupem Trzeba zacząć od wzmocnienia kręgosłupa, dobór krzesła nie jest aż tak ważny. Jesli nie uprawia się absolutnie żadnej aktywności fizycznej to ból i tak prędzej czy później się pojawi. ( kręgosłupa czy innej części ciała. )
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.