Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-07-2017, 01:51
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Również słownik LINE (nciku) posiada animacje rozpisywania znaków, bardzo polecam .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2017, 19:28
Gudai Gudai jest offline
Kumotr

Domyślnie

Słownik na telefon "Pleco" również posiada taką opcję . Zresztą bardzo go polecam, bo jest przejrzysty i jest w nim dużo słów. Często ratuje na zajęciach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 07:54
agatumi agatumi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lashike Pokaż post
wersja demo Pleco również oferuje cześć znaków w rozpisaniu na kreski, jeśli zapłacisz, będzie ich więcej
Pleco ma wersję demo? Przecież ma dosyć sporo darmowych słowników, nie spotkałam się, żeby jakiś znak nie był rozpisany.

Ja na początku używałam tez mdbg do sprawdzenia kolejności, ale tak naprawdę to "podążałam za zasadami nauczyciela" na pierwszym roku i potem już wchodzi w nawyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 13:33
maciejp maciejp jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agatumi Pokaż post
Pleco ma wersję demo? Przecież ma dosyć sporo darmowych słowników, nie spotkałam się, żeby jakiś znak nie był rozpisany.
Chodzi chyba o to, że pleco, tak jak ogromna większość apek, działa na zasadzie in-app purchases.
apka jest darmowa, ale żeby zlikwidować reklamy albo zyskać dostęp do wszystkich opcji, to trzeba zapłacić.
Spojrzałem teraz na nią, i faktycznie jak wejdziesz w zakładkę add-ons,
to zobaczysz dużo rożnych ofert rozszerzeń do pleco, niektóre nawet ponad 200pln.

Więc mimo że w pełni funkcjonalna, to jednak darmowa wersja pleco jest takim "demo", bo za pełen potencjał trzeba już dużo zapłacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 10:59
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agatumi Pokaż post

Ja na początku używałam tez mdbg do sprawdzenia kolejności, ale tak naprawdę to "podążałam za zasadami nauczyciela" na pierwszym roku i potem już wchodzi w nawyk.
Pleco za darmo nie ma wiele znaków do zaoferowania. Przykładowo wpisz sobie 专业, to pokaże za darmo jedynie 业。
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 11:05
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez maciejp Pokaż post
no jasne, takie podstawowe rzeczy to na pewno są tak samo, wiec nawet nie wspomniałem o łamanej kresce

pamiętam, ze były jeszcze inne przykłady z różnicami w kolejności, ale nie mogę sobie przypomnieć
Jeszcze 出 ma inną kolejność, w chińskim 3 kreska jest długa pionowa, a w japońskim pionowa kreska jest pierwsza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2017, 15:48
agatumi agatumi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lashike Pokaż post
Pleco za darmo nie ma wiele znaków do zaoferowania. Przykładowo wpisz sobie 专业, to pokaże za darmo jedynie 业。
专业 jest jednak dosyc podstawowym slowkiem i normalnie jest jako haslo w podstawowym pleco.
Ale tak, zdaje sobie sprawe, ze wiele slownikow nie jest w tej aplikacji darmowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2018, 12:38
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam [url]http://www.archchinese.com/[/url], świetna strona do sprawdzenia kolejności kresek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2018, 18:36
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Faktycznie początkowo był to spory problem, ale warto walczyć z chęcią pisania "obojętnie jak". Warto się przemęczyć, żeby na późniejszych etapach ręka pisała automatycznie - jak zostało powidziane - nawet, jeśli widzimy znak po raz pierwszy. Jedyna metoda jaką znam: sprawdzanie kolejności znaków i ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia, aż się zapamięta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.