Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2019, 11:51
CarolinaS CarolinaS jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gdy przebywałam kilka miesięcy w Hiszpanii to moje myślenie juz się przestawiło na język hiszpański i czasami ciężko było mi się skupić i pomyśleć po polsku, bo po prostu języka ojczystego w ogóle nie używałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 20:37
wladek wladek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

kilka razy o tym myslalem i jeszcze nie doszedlem do tego. Zawsze wychodzi spontanicznie. Chyba ze zapomne czegos i zacze isilnie sobie przypominac to juz wlacza sie tryb jezyka ojczystego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 23:20
beattta beattta jest offline
Kumotr

Domyślnie

Staram się myśleć w języku, w którym w danej chwili się porozumiewam, ale to oczywiście zależy od stopnia znajomości języka. Chociaż ostatnio zauważyłam (tak jak kilka innych osób przede mną), że często myślę po angielsku, nawet jeśli rozmawiam po polsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 23:47
jjankowski18 jjankowski18 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie jest to bardzo płynne, zazwyczaj jednak myślę po polsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 01:00
ReeVsq ReeVsq jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zazwyczaj raczej po polsku, ale czasem zdarza mi się myśleć po angielsku, w szczególności gdy jestem w trakcie pisania jakiegoś dłuższego tekstu w języku angielskim. Bywa też, że zaczynam sama do siebie mówić po angielsku kiedy nikogo oprócz mnie nie ma w domu, np. w trakcie wykonywania jakichś monotonnych czynności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2019, 13:18
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle myślę po polsku, ale uczę się jednocześnie niderlandzkiego i angielskiego, przez co czasami zdarzają mi się śmieszne wpadki. Na zajęciach z angielskiego robię niderlandzkie wstawki albo pytam się, jak konkretne słowo z niderlandzkiego brzmi po angielsku, bo akurat nie pamiętam angielskiego odpowiednika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2019, 17:01
kingazyg kingazyg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Im więcej czasu przebywam z samym językiem obcym, tym częściej łapię się na myśleniu właśnie w tym języku. Po paru miesiącach mieszkania w Hiszpanii, mówiąc prawie non-stop po hiszpańsku, moje myśli też formowałam głównie w tym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.